Brynda a Vodičková první v Jablonci

9.06.2004 -
Za slunečného počasí a skvělé divácké podpory proběhl v neděli 3. závod ČP Jablonci n. N. Do 16-ti stupňové přehrady se hodinu a půl po poledni vrhlo 50 mužů a 15 žen, aby ukázali divákům skvělou triatlonovou podívanou. Od úvodních metrů si to ve vodě rozdávali Jan Francke a Pavel Mužíček, kterým skvěle sekundovala další čtveřice závodníků. Tu tvořili Brynda, Michal Francke, Polanský a Hampejs (David Janata)
Za slunečného počasí a skvělé divácké podpory proběhl v neděli 3. závod ČP  Jablonci n. N.
Do 16-ti stupňové přehrady se hodinu a půl po poledni vrhlo 50 mužů a 15 žen, aby ukázali divákům skvělou triatlonovou podívanou. Od úvodních metrů si to ve vodě rozdávali Jan Francke a Pavel Mužíček, kterým skvěle sekundovala další čtveřice závodníků. Tu tvořili Brynda, Michal Francke, Polanský a Hampejs.


Tato partička začala hned od počátku cyklistické části spolupracovat a udržovala si půlminutový náskok před  čtveřicí, které šéfoval Honza Vodehnal. Na městské trati v šesti okruzích předváděli divákům triatlon v té nejkrásnější podobě.  Na běžeckou část se vyřítil jako první Jarda Brynda pronásledován Danem Polanským. Školáckou chybu udělal Honza Francke, který nesundal v depu helmu a musel se několik desítek metrů vracet. Po prvním ze tří okruhů bylo pořadí následující: Brynda, Polanský, H. Francke, Vodehnal a M. Francke. Hned u úvodu druhého kola Vodehnal předstihl M. Franckeho a vypadalo to na mohutný útok na medaile. Ale ani ostatní nedali svoji kůži lacino a náporu odolali. První proběhl cílem Jarda Brynda, druhý Dan Polanský a třetí Honza Francke. Ale pak se stalo něco co nikdo neočekával. Za jízdu v depu byl ze závodu vyloučen Dan Polanský a tato chyba určila konečné pořadí Jabloneckého LAMA interiér sprint triatlonu 2004.

1. Jarda Brynda - Labe Tri Club
2. Jan Francke - Bižuterie Jablonec
3. Jan Vodehnal - Labe Tri Club
4. Michal Francke - Bižuterie Jablonec
5. Tomáš Kypta - TTK Slavia VŠ Plzeň

V ženách od počátku udávala tempo Radka Vodičková, která hlavně v cyklistické části ukázala, kdo bude nejlepší. V posledním ze šesti okruhů se odpoutala svojí největší soupeřce Míše Lukešové a na běžeckou část už vybíhala s dostatečným náskokem, který nakonec navršila  na více než 3 minuty. Pro druhé místo si doběhla Míša Lukešová a na třetím místě závod dokončila Šárka Kolibíková.

1. Radka Vodičková - Bižuterie Jablonec
2. Michaela Lukešová - TTK Slavia VŠ  Plzeň
3. Šárka Kolibíková - SK TT Kovosvit

Hodnocení:
Přečteno 70x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?