Prohlášení vedoucího skupiny běžecké části při MČR

19.08.2003 -
Dovolte mi se Vám všem především omluvit za fiasko při běžecké části Pražského triatlonu dne 16.8.2003, které bylo zapříčiněno chybou jednoho z našich pořadatelů. Bohužel se tak stalo a tuto ostudu nám již nikdo neodpáře. Beru to i jako svou osobní prohru a hlavně ostudu, neboť jsem byl vedoucím skupiny běžecké části, kam patřil i pořadatel, který nechtěně (Ivan Vavřík)
Vážení triatlonoví přátelé.

Dovolte mi  se Vám všem především omluvit  za fiasko při běžecké části Pražského triatlonu dne 16.8.2003, které bylo zapříčiněno chybou jednoho z našich pořadatelů.
Bohužel se tak stalo a tuto ostudu nám již nikdo neodpáře. Beru to i jako svou osobní prohru a hlavně ostudu, neboť jsem byl vedoucím skupiny běžecké části, kam patřil i pořadatel, který nechtěně závodníky navedl o jedno kolo dříve do cíle. Jedná se o člověka, který je zkušený harcovník se zkušenostmi  pořadatele i rozhodčího, bohužel v tomto okamžiku selhal..

Nemohl tomu nikdo zabránit, neboť v té době ostatní pořadatelé zabezpečovali hladký průběh běžecké části Staroměstským náměstím i přes přesilu turistů.
Přirovnal bych to např. k případu, kdy má člověk najeto 500 000 km bez nehody a potom jednou přehlédne např. stopku a zapříčiní  havárii. Selhal. Viník, který havárii způsobil, je sám potom  z toho nešťastný, nejradši by se neviděl, přemýšlí jak to urovnat, šílí, chce se“zastřelit“, ale nic to již není platné.

Na závěr prosím vás všechny,  nehledejme v tom úmysl, špatnou organizaci celého závodu a podobně. Při rozhovoru s delegátem ITU jsem na závod i organizaci slyšel pozitivní ohlas až na problém, který způsobila naše skupina. Osobně se domnívám , že tento závod do Prahy patří a je organizačně zvládnutý, což potvrzují předcházející ročníky, kterých jsme se jako pořadatelé taktéž zúčastnili. Navíc jsem s triatlonem procestoval i některé podniky na úrovni MS a ME a závod v Praze se s nimi může bez ostychu srovnávat.

Byl jsem také informován, že se něco podobného stalo  i při MS v TT, řešilo se to však trochu odlišně od našich pravidel, navíc se prý něco podobného stalo nedávno při TT ve Švýcarsku.

Hlavně si přes tento závod opět nevyřizujme své osobní účty a udělejme něco pro to, aby se to již neopakovalo.

Neschováváme se za pravidlo, že závodník je povinen si kola počítat sám, že závodníci byli poučeni při rozpravě o tomto pravidlu, ale…
Stalo se to již také dříve u nás  v republice a  na jiných místech, akorát ne v takovém měřítku.Možná tento závod přispěje k nápravě.


Díky za pochopení a ještě jednou se všem omlouvám.
Ubezpečuji Vás, že mi je hrozně….


Ivan Vavřík
vedoucí běžecké části

Hodnocení:
Přečteno 24x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?