Dva české tituly ve dvou dnech získal Author

11.08.2003 -
sobotu vyhrál železný muž Petr Vabroušek, v neděli duatlonista Daniel Fekl. A pokud by o následujícím víkendu na domácí půdě v Praze triumfoval i Jan Řehula na olympijské trati, slavil by se vítězný hattrick hned v prvním roce existence klubu.Vabroušek dosáhl úžasného výkonu. V tropickém vedru zajel nejlepší čas na českém území všech dob 8:38:24. Což dokázal jen pět dní poté, co na stejně dlouhé trati v Dánsku vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy.

V sobotu vyhrál železný muž Petr Vabroušek, v neděli duatlonista Daniel Fekl. A pokud by o následujícím víkendu na domácí půdě v Praze triumfoval i Jan Řehula na olympijské trati, slavil by se vítězný hattrick hned v prvním roce existence klubu.

Vabroušek dosáhl úžasného výkonu. V tropickém vedru zajel nejlepší čas na českém území všech dob 8:38:24. Což dokázal jen pět dní poté, co na stejně dlouhé trati v Dánsku vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy.

„Dobře jsem odpočíval a závod jsem jel rozumně, s cílem nezničit se,“ vyprávěl.
Po plavání v Máchově jezeře ztrácel tři a půl minuty na vedoucího Cikrta, který se udržel v čele i po kole. „Ale možná to přepálil, hlídal jsem si odstup,“ říkal Vabroušek.

V běhu ho začal zezadu pronásledovat Vydra, ale elitní český Ironman náskok uhájil. „Děkuji oběma, že mi pomohli k času,“ vzkázal.

Pražan David Vydra, bratr atleta Lukáše, dosáhl svého nejlepšího výsledku na domácí scéně.
Kromě slunce závodníci soupeřili i s děravým asfaltem, šestnáctkrát překonávali železniční přejezd. A ve smrtelném horku pořadatelé nenachystali osvěžující houbičky, které bývají všude samozřejmostí...

Duatlonisté zahájili v Doksech druhou polovinu sezony. „Naposledy jsem závodil před dvěma měsíci ve Švýcarsku s Vansteelantem,“ připomenul Fekl legendárního šampiona.

V závěru prvního běhu roztrhal pole, z něhož odstoupil obhájce titulu Chroustovský. Na kole se sjela skupinka, z níž na 30. km poodjeli favorité Fekl s Minaříkem a Kubíčkem. Ve druhém běhu utekl Fekl o téměř dvě minuty.

 „Trénoval jsem tři týdny v Tatrách s atlety Dukly a pak se železným mužem Vydrou,“ hledal Fekl zdroj skvělé formy. Teď ho čeká na podzim evropské i světové mistrovství. A pak? „Asi začnu plavat. Nic jiného mi nezbyde. Duatlon nějak skomírá.“

Hodnocení:
Přečteno 52x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?