Juniorský víkend týden před MEJ

16.06.2003 -
Rozdílně pojali týden před konáním MEJ v Karlových Varech závěrečnou přípravu juniorští nominovaní reprezentanti. Nejvíce o sobě dala vědět R. Vodičková, která obsadila stříbrnou příčku při nedělním Zepter cupu v Poděbradech v ženské kategorii. Porazila ji pouze její loňská kolegyně z juniorského výběru V. Frintová, která závod absolvovala jako závěrečný test před ME, kde se představí v ženské kategorii.
Rozdílně pojali týden před konáním MEJ v Karlových Varech závěrečnou přípravu juniorští nominovaní reprezentanti. Nejvíce o sobě dala vědět R. Vodičková, která obsadila stříbrnou příčku při nedělním Zepter cupu v Poděbradech v ženské kategorii. Porazila ji pouze její loňská kolegyně z juniorského výběru V. Frintová,  která závod absolvovala jako závěrečný test před ME, kde se představí v ženské kategorii.

Jako poslední prověrku výkonnosti před MEJ si poděbradský závod zvolil i P. Slamiak a L. Hampejsová, kteří shodně zvítězili ve svých juniorských kategoriích. Velmi dobře závodil i J. Francke, kterému nominace o vlásek unikla. Oprávněnost nominace do soutěže družstev v podobě plaveckého tahouna potvrzoval P. Mužíček prvním plaveckým časem a aktivitou na kole v úvodu cyklistiky. Menší sportovní tragédie potkala P. Žufanovou, která závodila se zdravotními problémy, které přetrvávaly i dlouho po ukončení závodu. Na základě konzultace s lékařem večer požádala o uvolnění z nominace.

Další nominovaní pilně trénovali. T. Mastná, M. Lukešová, T. Kypta a P. Švarc absolvovali tréninkové dávky v okolí Plzně pod vedením svého trenéra Z. Zemana.
 
V. Pospíchal se věnoval převážně cyklistickému tréninku v kopcích, mírně musel omezit běh vzhledem k bolestem v nártu.  Náročný tréninkový víkend absolvoval pod vedením svého otce a zároveň trenéra v jedné osobě i čerstvý mistr ČR v juniorské kategorii M. Gondek.

Nominovaní sportovci se sejdou ve středu v odpoledních hodinách v hotelu Starý mlýn, který bude po dobu konání ME jejich druhým domovem. Ve čtvrtek je čeká slavnostní zahájení v pátek poslední volný trénink a v sobotu bude již vše připraveno pro ostrý start za juniorskými tituly mistrů starého kontinentu. Dívky si budou muset přivstat, neboť start mají naplánován již na 8.00 hod. Na 10.30 hod je naplánován start chlapců. Krátké vyhlašovací ceremoniály proběhnou bezprostředně po ukončení závodu každé kategorie na Divadelním náměstí.

Hodnocení:
Přečteno 64x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?