Tak a je to tady - první triatlon, ČP v Plzni.

16.05.2003 -
Tak je to tady… začíná nový triatlonový rok a s ním nový pohár,staronový PRE CUP, máme nové svazové vedení a jsme zase o rok starší a pochopitelně chytřejší, …jen ta Plzeň zůstává. Ne, nemám na mysli pěnivý mok z Plzně, ale již tradiční první pohárový závod v triatlonu, i když s ohledem na místo konání je k tomu pivu opravdu blízko. Ale co naplat. Je tu závod a s ním i první vzájemné měření sil.
Tak je to tady… začíná nový triatlonový rok a s ním nový pohár,staronový PRE CUP, máme nové svazové vedení a jsme zase o rok starší a pochopitelně chytřejší, …jen ta Plzeň zůstává.

Ne, nemám na mysli pěnivý mok z Plzně, ale již tradiční první pohárový závod v triatlonu, i když s ohledem na místo konání je k tomu pivu opravdu blízko. Ale co naplat. Je tu závod a s ním i první vzájemné měření sil. Jak kdo potrénoval, co kdo zlepšil a čím se kdo vytasí se dozvíme až v neděli při vlastním závodě, takže spíše k  tomu, co nás v neděli čeká.

Tradiční PILSNER URQUELL TRIATLON, na tradičních tratích, tradičně s předzávodem žáků v duatlonu, K19 v triatlonu, ale…pozor!!! oproti minulým létům změna. Závod se jede na tratích olympijského-krátkého triatlonu 1,5-40-10 a ne jak bylo v Plzni na první závod zvykem ve 3/4 objemech Tak rozhodla bývalá RADA ČSTT a tak to opravdu bude) Ale bát se nikdo nemusí, trať je tradiční…Plavání na Boleveckém rybníku ve dvou okruzích, kolo s nájezdem a pak 5 šestikilometrových okruhů a běh ve Šruncových sadech…nic těžkého pro trénované i hobíky.

Ale hned se zahájením sezóny první závod s kategoriemi ELITE  a OPEN. Co to se závodním polem a počtem účastníků udělá? Všichni doufáme, že se počet závodníků  zvýší a že závody budou mít důstojnou závodní kulisu a ne jako na některých elitních závodech v loňském roce…No, nechme se překvapit, i když my v Plzni si na malý počet závodníků v posledních létech nemůžeme stěžovat. Jestli je to tím, že se jedná o první závod a všichni se chtějí ukázat, nebo spojením v krátkém časovém úseku s ostatními kategoriemi,což nám sice jako pořadatelům dělá s ohledem na dopravu stále větší a větší problémy, …nevíme.

Co ale víme. Budeme se snažit aby se Vám všem závod líbil a uděláme vše pro to, aby také všichni zdárně dojeli do cíle. A pak je tu ještě taková drobnost – počasí. Poslouchám denně předpověď, koukám z okna, pozoruji rosničku, ale nevím. Snad bude hezky. A kdyby ne to proradné a nevyzpytatelné počasí, tak snad to všechno okolo.

Hodnocení:
Přečteno 98x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?