Best of v podání českých závodníků

18.12.2013 -
Poslední ze seriálu best of se tentokrát zaměřilo na vystoupení českých závodníků na mezinárodním poli.

Filip Ospalý

Bývalý olympionik a vicemistr světa v polovičním ironmanu z roku 2010 letos debutoval na dlouhých tratích – a vedl si více než úspěšně. Na Ironman Florida obsadil třetí místo v novém českém maximu (7:58,44).

Vendula Frintová

Dlouholetá česká reprezentantka v olympijském triatlonu se letos předvedla ve velmi kvalitní formě na Mistrovství Evropy – zde brala bronzovou příčku.

Lucie Zelenková

Lucie se dlouho snažila prolomit magickou hranici devíti hodin na ironmanu. Letos se ji to konečně podařilo na Challenge Barcelona (8:57,49), čímž si splnila dlouholetý sen. V Barceloně brala druhé místo mezi ženami, kde podlehla pouze Evě Wutti z Rakouska.

Petr Vabroušek

Škoda psát, co Petr Vabroušek v posledních letech předvádí. Je to naprostý fenomén, který nemá ve světě obdoby. Petr zvládl neskutečnou šňůru závodů, které šly po týdnu za sebou: Otrokovice-Klagenfurt-Bigman-Roth-Zurich-Slovakman, kromě toho startoval na dalších Ironmanech (Eilat, Melbourne, Afrika, Taiwan, Brasil, Japan, Hawaii) Prakticky všude bere umístění v Top Ten. Další husarský kousek předvedl na extrémním Ice Marathonu, kde ovládl jak maraton, tak běh na 100km.

Lenka Králová

Úspěšná triatlonistka a běžkyně zkraje sezóny zaběhla v Praze maratón hluboko pod 3 hodiny (2:53). Na své premiéře na dlouhých tratích obsadila v německém Kolíně nad Rýnem druhé místo mezi ženami v rychlém čase 9:30.

Radka Vodičková

Radka Vodičková úspěšně závodí napříč světem. Momentálně drží druhé místo v prestižním americkém seriálu REV3. Sezónu zakončila druhým místem na Challenge Laguna  Phuket, kde podlehla pouze Melisse Hauschildt.

Jana Richtrová

Češka žijící v Americe na sebe upozornila svým výkonem na Ironman Cozumel, kde vyhrála nejen svojí věkovou kategorii, ale byla první ženou mezi amatérkami. Navíc zaznamenala nejlepší ženský cyklistický čas dne jak v kategorii AG, tak i žen profesionálek.  

Jan Čelůstka, Helena Erbenová a Jan Kubíček 

Jan Čelůstka ovládl ME v terénním triatlonu. Helena Erbenová a Jan Kubíček na stejném šampionátu brali bronz 

Hodnocení:
Přečteno 1288x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně