Vendula Frintová: zprávy z USA aneb nová sezona se blíží!

2.04.2013 -
Ani titul pro nejlepšího českého triatlonistu roku Vendula Frintová neoslavila v Česku. Připravuje se totiž ve Spojených státech na novou sezonu a na Floridě kvůli tomu strávila 3 měsíce. Loni se jí dařilo a i díky nejlepšímu výsledku historie českého ženského triatlonu na olympijských hrách v Londýně si zopakovala prvenství v anketě z roku 2009.

 

 „Jsem ráda, že se mi podařilo znovu vystoupat na nejvyšší stupeň v této prestižní anketě, která má dlouhou tradici. Já jsem ve dvacetileté historii této ankety jedinou ženou, která kdy pronikla mezi zástupce mužského pohlaví. To mě samozřejmě těší,“ říká česká reprezentantka a členka Aminostar Profi Teamu v rozhovoru z USA. 


Mrzí vás, že jste kvůli americkému soustředění nemohla být osobně na předávání cen?
Přiznám se, že ani moc ne. Přítomnost na vyhlášení by totiž byla nutně spojená i s českou zimou, které jsem zdárně unikla a v současné době mám na Floridě excelentní podmínky k přípravě na novou sezónu. 

Médiím jste řekla, že první (2009) a druhý (2012) triumf nelze srovnávat, že byla jiná situace. V čem jsou oba roky a tituly tak odlišné?

V roce 2009 jsem vyhrála mistrovství světa v duatlonu, což se nikomu z Čechů nepovedlo. V loňském roce jsem žádnou medaili z velké akce nezískala, ale předvedla jsem solidní výsledky na mistrovství Evropy (5. místo) a olympijských hrách (15. místo). V mezidobí jsem získala stříbro na evropském šampionátu, které ale tehdy bohužel na vítězství v anketě nestačilo… Veškeré ankety jsou také o sympatiích, nejen o samotných sportovních výkonech. 

Co váš čeká v letošní sezoně? Jaké budou vrcholy?

Rámcový plán mám, ale uvidíme v průběhu sezony, zda zdraví vydrží a jak bude tělo reagovat po přesunu do Evropy. Pro začátek mě čekají tři závody seriálu mistrovství světa: 6. 4. WTS Auckland, 16. 4. WTA San Diego, 11. 5. WTS Jokohama. 

Připravujete se tři měsíce v USA – jaká je ta příprava a jak se trénuje ve skupině se světovou triatlonovou špičkou? V čem jsou hlavní výhody této přípravy?

Příprava až na jednu virózu probíhala podle plánu. Je skvělé trénovat ve skupině neuvěřitelně talentovaných mladých lidí, kteří mají stejný cíl a jsou ochotni za ním tvrdě jít a denně polykat velké tréninkové dávky. Ve skupině je každý zvlášť individualita, každý má své slabiny, ale i přednosti, které dohromady pomáhají kupředu všem ostatním. A samozřejmě ve skupině je vždycky sranda, protože vždy se najde nějaký „klaun“. 

Jak konkrétně vypadají tréninky, kolik hodin denně odtrénujete, jaký je standardní denní plán?

Většinu tréninků absolvujeme společně, týdně se tréninková zátěž pohybuje okolo 25 až 30 hodin. Můj současný týdenní tréninkový plán vypadá takto:

Pondělí - 2x plavecký trénink, 2h cyklistický trénink (obecná vytrvalost, popř. síla)

Úterý - ráno lehký běh, plavecký trénink, odpoledne těžký běh (úseky na atletické dráze)

Středa - 2x plavecký trénink, 3h cyklistický trénink (kopce, síla)

Čtvrtek - ráno tzv. přechodový trénink (jedná se o spojený těžký cyklistický trénink s ihned následujícím během). Odpoledne plavecký trénink a volný výklus.

Pátek - 2x plavecký trénink, kolo 2-4 h obecná vytrvalost

Sobota - ráno těžký běžecký trénink, plavecký trénink, odpoledne lehký výklus

Neděle - volnější běh, popř. kolo 

I v USA spoléháte na sportovní výživu Aminostar. Co a kdy zařazujete do svého suplementačního plánu?

Z přípravků Aminostar spoléhám v  přípravě nejvíce na řadu Xpower pro vytrvalostní sporty. Tekutiny mi pomáhá doplňovat IontStar Sport Sirup, regenerační procesy urychluje Xpower Recovery a také BCAA a HMB

Text: Daniel Pavlis

Hodnocení:
Přečteno 587x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně