Triatlonoví reprezentanti jsou v dějišti ME. Navštívili i Zeď nářků

18.04.2012 -
Česká triatlonová reprezentace je v kompletním složení v izraelském Eilatu, kde se od pátku 20. do neděle 22. dubna koná mistrovství Evropy. Někteří triatlonisté se do dějiště šampionátu dostali s předstihem po vlastní ose, hlavní část výpravy ale dorazila ve středu.

Přestupní stanicí byl Tel Aviv a někteří triatleti si čekání na letadlo do Eilatu zpříjemnili návštěvou Jeruzaléma a Zdi nářků.

Jan Čelůstka s Anetou Grabmüllerovou přijeli do Eilatu v sobotu, Vendula Frintová dorazila v úterý, junior Jan Hejl asi čtyři hodiny před příjezdem většinové skupiny, kterou tvořili Filip Ospalý, Přemysl Švarc a junioři Jiří Kalus, Vítězslav Kučera a Linda Vítová.

„Samotná cesta byla bezproblémová. Kola nám všude odbavily tak, jak jsme potřebovali a vše v pořádku došlo až na místo určení. Obávané prohlídky byly dost důkladné, ale daly se v klidu snést,“ popsal manažer České triatlonové asociace Antonín Bauer, který se společně se sportovní ředitelkou ČTA Lenkou Kovářovou zúčastní čtvrteční volební konference ETU.

V Tel Avivu se někteří sjeli podívat do Jeruzaléma na Zeď, ostatní poctivě čekali celých devět hodin na letišti. Po další prohlídce nabrali směr Eilat. Přímořské letovisko českou výpravu přivítalo skoro 30°C, křikem neodbytných taxikářů a hlukem klimatizací. Z letiště byla domluvená doprava na hotel, ale neobešlo se to bez drobných problémů.


„Doprava kolabovala, takže jsme jeli taxíkem, který hradil organizátor. Pouze dvě auta ze tří však byla zaplacena předem. Jeden vůz tedy odjel bez vyřízení platby a došlo ke scéně s taxikářem, který se v cíli domáhal zaplacení. Nakonec jsme museli zaplatit,“ vysvětlil Bauer.

Reprezentanti se ubytovali ve slušně vybaveném hotelu s venkovním bazénem, který stojí nedaleko pobřeží a středu samotného závodu. Po zabydlení se většina triatlonistů s trenéry vydala na lehký trénink.

Hodnocení:
Přečteno 491x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně