Divoký Astma ovládlo domácí tratě aneb vítězství v Jablonci pro Honzu Franckeho a Lenku Fanturovou

16.06.2009 -
Stupně vítězů doplnili plzeňský Matěj Picka a Michal Francke. V ženách pak Katka Lhotová a Lenka Cibulková. V dopoledním programu se bojovalo o nominační místa pro nadcházející ME juniorů. V článku se navíc dozvíte, jak Jan Venca Francke na svět přišel.

Ve zcela nových hábitech se na start vrhlo několikero jabloneckých astmatiků včele s frontmanem kapely Divoký Astma Honzou Franckem (dále jen Venca) a jeho mladším bratrem Michalem. Z vody lezl první Pavel Paták před Vencou, s mírnou ztrátou Matěj Picka a Michal Francke. Takto se i v úvodu cyklistiky (6 okruhů) vytvořili dvě dvojice. Následně ale odpadl nejprve Paták k druhé dvojici a pak se Picka vydal sólo jízdou stahovat svižně jedoucího Vencu. Na dvojici Paták-M. Francke se v posledním okruhu dotáhli ještě Vojtěch s Hampejsem (oba zmínění se den před tím úspěšně zúčastnili hostivařské x-terry), a tak bylo pořadí po kole následující: Venca, Picka (+1:08), M.Francke(+1:30), Hampejs, Paták, Vojtěch (všichni +1:32). Zatímco Venca si vítězství užíval plnými doušky, za ním se tvrdě bojovali o bednu. Michal Francke dokázal odolat za ním běžícím soupeřům a doprovodil tak Vencu na pódium. Jablonecký den pro jablonecké borce před jabloneckým publikem:).

 

Ženy startovaly společně s muži, a tak mohly beztrestně využívat jejich závětří, i když tomu v mnoha případech bylo přesně naopak:). Lenka Fanturová společně s Katkou Lhotovou na kole utavily veterána Bareše (nebo obráceně, těžko říct:)) a doběhly si pro 11., respektive 15. místo v celkovém pořadí. Třetí ženou v cíli byla  Lenka Cibulková, kterou z posledních sil, ale za to velmi hrdě předběhl Petr Jandera, světoznámý to sadista a krutý pořadatel zimního jabloneckého triatlonu.

 

Juniorské a dorostenecké kategorie startovali společně, aby byl nominační závod poctivější a zajímavější.  Vše proběhlo dle očekávání, i když největšího favorita Vojtu Dědka hodně potrápil Lukáš Kočař (věkem dorostenec, ale postaršen na juniora), který si tak zajistil start na MEJ v Holtenu (dle nominačního klíče 3NZ + 2DK). Pro třetí místo a jistotu nominace si doběhl Petr Šlajs. Za ním se ovšem děly divy. Dlouho běžel na čtvrtém místě Kuba Kršňák, který v půlce cyklistické části odpadl z čelní skupinky, aby jej v cílové rovince přesprintoval další odpadlík z první skupiny (ovšem vinou spadlého řetězu), Tomáš Řenč. Vzápětí ovšem oba dotyční zjistili, že nejsou v cílové bráně (která letos stála nově na jiném místě), a byli mezitím předstiženi Matějem Plzákem a Lukášem Maiwaelderem. Vše naštěstí viděl koordinátor juniorské a K23 reprezentace Zdeněk Kabrhel, a tak na MEJ odcestuje na „divokou kartu“ ještě Tomáš Řenč, a pokud ČSTT dokáže vyjednat ještě jednu DK, tak i Kuba Kršnák.

 

U juniorek se závod vyvíjel následovně. Po plavání se na čele usadila trojice Vaverová, Durdiaková a dorostenka Grabmüllerová, po celou cyklistickou část za nimi jezdila 7-20s zcela osamoceně Petra Kuříková. Poslední zmiňovaná pak nedala v běžecké části nikomu šanci a zaslouženě si doběhla pro nominaci na MEJ.  S ní do nizozemského Holtenu příští týden odjedou ještě druhá v cíli Lucka Vaverová a třetí Terka Durdiaková. Čtvrtá Zuzka Vlčková musí stejně jako Kuba Kršňák čekat na udělení DK.

 

Podrobné výsledky zde.

 

A na závěr slíbený příběh Divokého Venci (kytarista a poem kapely Divoký Astma):

 

Jen díky obětavosti jedné staré dobrácké rodiny, z horské chaloupky uprostřed lesa, je Divokej Venca tím, čím je. Kdo ho přivedl na svět, se již nikdo nedoví, byl nalezen v proutěném košíčku jako malé baculátko v horské říčce, zašprajcován o mohutnou větev Smrku lesního. Jeho nálezce, starý a hodný dědeček, zrovna v ten den obcházel svůj revír, zda-li mu někdo nechodí na šišky, a jak tak šel, zvesela si pískajíc, tak narazil na onen podivuhodný nález. Zpočátku nevěda co s tím dělat, ale poté si řekl: “Inu což, babka i já jsme již staří a žijem uprostřed lesa, kde nic tu nic, ani živáčka, tak ho vezmu a alespoň nám bude hej“. A tak malý Venca (vlastním jménem Honza Horymír Nebojsa Vlkanic, které obdržel od dědečka, který chytře spojil jeho schopnosti s …(dokončení příběhu zde na bandzone.cz/divokyastma – záložka BIO).

 

Fotky ze závodu včetně nového dresu najdete na stránkách jabloneckého deníku zde.

 

Vítězný úsměv Venci Franckeho v novém dresu.

 

Vítězná Lenka Fanturová.

Hodnocení:
Přečteno 1220x

Komentáře

Zapomenutý věci Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně