Kunvaldský železný muž

27.07.2008 -
V sobotu se v Kunvaldě uskutečnil 7.ročník triatlonového závodu „Kunvaldský železný muž“. Bohužel se závodu zúčastnilo pouze 35 závodníků a závodnic, ale nebyla nouze o špičkové závodníky.
Mezi účastníky se zapsali i  4 závodníci z Polska, kteří se v Orlických horách připravovali na mistrovství Polska ve sprint triatlonu a závod pojali jako dobrý trénink. Počasí se po týdenním nečasu umoudřilo a závodníky přivítalo jasné počasí s teplotou kolem 30 oC a i překvapivě teplá voda ,která měla téměř 21oC.

Po 500 metrů dlouhém plavání v místním koupališti se do čela závodu dostali již zmiňovaní závodníci  z Polska, ti všem uplavali doslova o parník. Následně si pohlídali 23 kilometrovou část na kole a o první místo si to rozdali v závěrečném 4 kilometrovém běhu. Vítězem se nakonec v rekordním čase 1:01,40 stal Augustyniak Krzysztof z klubu MKS Pletval Polkovice, který zlepšil maximum závodu o téměř 2 minuty. Nejlepším čechem se stal Václav Glaser  z klubu CTC FORT SMC Ústí n. Orl. v čase 1:04,55. Kategorii žen vyhrála v čase 1:10,07 Otworowska Malgorzata z klubu A25 AWF KATOWICE. A kategorii mužů nad 40-let vyhrál Krsek Jaroslav v čase 1:12,02 z klubu SMC Fort Ústí n. Orl.

Obdiv si zaslouží rozhodně i ti ,kteří se triatlonu zúčastnili poprvé a závod bez větších problémů dokončili. Takže příští rok opět nashledanou.