ČP Mělník - vítězství pro Martina Pejsara a Evu Novákovou + fotogalerie

25.07.2007 -
Mistrovské tituly v kategorii dorostu si odvážejí Vojtěch Dědek a Lucie Vaverová. Domácí elita si dala dostaveníčko v Mělníku. Pro kategorii dorostu byl závod na tratích sprintriatlonu vypsán jako mistrovský.

Mezi dorostenci stylem start-cíl zvítězil Vojtěch Dědek, druhé místo obsadil díky výbornému běhu Tomáš Renč, třetí skončil Dědkův parťák v odvážném úniku Petr Šlajs.

V dorostenkách byla nejúspěšnější Lucie Vaverová, která zvítězila s velkou převahou nad druhou Zuzanou Vlčkovou a třetí Petrou Kuříkovou. V žákovských kategoriích byli vítězově ve starších Lukáš Kočař a Hlaváčková Barbora, v mladších Kukrle Michael a Štěpánková Erika.

Junioři startovali společně s muži a jejich výkony byly určitě oživením. Plavání zvládl nejlépe Pavel Mužíček, který díky ztracenému čipu rezignoval na závodění a vracel se pro něj do vody. Na kole ujela dvojice závodníků Ekol teamu Jaňour - Kumstát, ale jejich nadějný únik se jim nepodařilo dotáhnout do konce. Michal Kumstát měl nepříjemný pád a závod dokončil silně otřesen jen s velkým sebezapřením na 18. místě. Osamocený Honza Jaňour, vítěz nedávného ITU závodě v tureckém Gallipoli byl dojet balíkem pronásledovatelů krátce před koncem cyklistické části. Vše se tedy rozhodovalo na běhu, kde Martin Pejsar uhájil prvenství před Honzou Čelůstkou. Bronz bral Honza Jaňour. Na čtvrté místo se z druhého balíku po cyklistice propracoval skvělým během Jan Wainer. Neztratili se ani junioři, František Kubínek dokončil na 5. místě za ním se seřadili další dva závodníci této kategorie Lukáš Tomášek a Martin John. Junioři tak s přehledem porazili i závodníky kategorie K23.

V ženském závodě si statečnou sólovou jízdou hned od startu plavání zajistila prvenství  česká reprezentanka Eva Nováková, druhé místo obsadila polská závodnice Ewa Bugdol, bronz vybojovala Vendula Trnková. Nejlepší juniorka Hana Kolářová obsadila 4. místo v absolutním pořadí. “ Letošní jubilejní ročník by nejúspěšnější co do počtu rekordních 230 závodníků, nejvyšších vyplacených prize-money i početnou diváckou kulisou hodnotí závod ředitel závodu Roman Táborský a dodává „ neobešlo by se to bez perfektní spolupráce s Policii ČR, Městskou Policii, městem Mělník i Středočeským krajem“