Helena Erbenová vybojovala na Maui páté místo!

27.10.2014 -
Na letošním světovém šampionátu v terénním triatlonu se Češi opět neztratili. Bývalá reprezentantka v běžeckém lyžování se po slabší úvodní disciplíně i přes nepříjemný pád na kole propracovala až na vynikající páté místo. Jak dopadli ostatní čeští xteráci se dozvíte v následující reportáži.
MS XTERRA je již minulostí a čeští reprezentanti si nevedli vůbec špatně. Helena Erbenová byla po plavání až 23. se sedmi- minutovou ztrátou na čelo, ale famózní jízdou na kole se dostala až na 5. místo, které v těžkém běhu navzdory velké únavě po kole udržela! Na bronz ji chybělo 1:25 min a na 4. místo pouze 2 vteřiny! Oproti loňskému ročníku se zlepšila o jednu příčku.

Zkušený Honza Kubíček vybojoval v nabité konkurenci pěkné 21. místo a nováček v kategorii Elite Luboš Truhlář se vytáhl 28. místem. Letos bylo startovní pole nabito hvězdnými jmény a závod již potřetí vyhrál Ruben Ruzafa (ESP) před Josiahem Middaughem (USA) a Benem Allenem (AUS), všichni tři startovali letos na závodě v Prachaticích.

V ženách dominovala Flora Duffy (BER), před Barbarou Riveros (CHI) třetí byla loňská vítězka Nicky Samuels (NZL).
Ve věkových kategoriích se blýskl 4. místem táta Erbenové Jarda Balatka (M60-64). Michal Kohoutek (M25-29) vybojoval parádní 5. místo,  a "skokanem" české výpravy byl Jan Děbnár (M40-44), který po 44. míste po plavání se stíhací jízdou na kole a vynikajícím během dostal na 8. místo v M40-44.

Další výsledky našich: M15-19 Tomáš Behúň 8 z 12 závodníků, Daniel Trýzna 10/12, M20-24 Petr Šulc 16/34, Ž20-24 Markéta Roubalová 8/8, Ž25-29 Mariana Smutková 16/34, M25-29 Štěpán Vidner12/39,  M30-34 Dušan Navrátil 22/54.

I když letos naši nezískali žádnou medaili, lze jejich vystoupení považovat za úspěch v tak náročném sportu, jakým XTERRA je.

Mahalo (děkujeme) vám za napínavou podívanou na vaše výkony!