Forerunner® 735XT jsou lehké GPS hodinky pro triatlety

16.05.2016 -
Nové GPS hodinky Garmin Forerunner 735XT jsou určené především pro příznivce triatlonu a všestranné vytrvalostní sportovce. Jsou výjimečné nejen nabídkou funkcí, ale především svou hmotností a rozměry. Zatímco současné triatlonové speciály se dosud vždy hodily spíše pro urostlejší sportovce, nový Forerunner 735XT sedí i na menším zápěstí a potěší tak i sportující ženy. Ženy zcela jistě potěší i vestavěný optický snímač srdečního tepu, který měří srdeční tep elegantně, přímo na zápěstí ruky.

Jak název napovídá, nové hodinky se mezi sportteastery řadí k “XT” sérii GPS sporttesterů značky Garmin. Do “XT” série patřily vždy ty nejdokonalejší sporttestery, které byly pod hlavičkou americké značky k dispozici. Za připomenutí stojí, že téměř všechny “XT” modely se ve své době staly kultovními sporttestery a mnoho z nich dodnes slouží. Můžeme vzpomenout Forerunner 310XT, první triatlonový GPS speciál; Forerunner 910XT, který u řady triatletů a především Ironmanů změnil pohled na triatlonový trénink; případně současný Forerunner 920XT s vynikající výdrží a skvěle čitelným displejem. Nový Forerunner 735XT na uvedené modely přímo navazuje a nabízí drtivou většinu jejich vlastností. Nový model si neklade za cíl nahradit Forerunner 920XT s jeho vynikajícím displejem a úžasnou výdrží, ale doplnit nabídku multisportovních GPS sporttesterů tak, aby jej mohli používat právě sportovci menších postav a vyznavači ultra lehkých sporttesterů.


Garmin Forerunner XT série


Ačkoliv je Forerunner 735XT triatlonovým sporttesterem, splní požadavky i sportovců, kteří vyznávají jen některou z dílčích sportovních disciplín. Oproti jiným, kompaktním sporttesterům, má jedinečnou kombinaci vlastností. Patří k nim podrobné vyhodnocení běžecké techniky, včetně měření „Running Dynamics“ statistik, ke kterým patří měření doby kontaktu nohy se zemí, výška odrazu, měření délky kroku, měření podílu levé/pravé nohy na běžeckém výkonu, stanovení laktátového práhu, určení běžeckého VO2max, statický test kondice/přetrénovní (Stress Score), test kondice v prvních minutách tréninku, výpočet doporučené doby odpočinku a další funkce.


Vyznavači cyklistiky se mohou těšit na podporu cyklistických snímačů rychlosti/kadence, wattmetrů, včetně Garmin Vector2, výpočet cyklistického VO2max, podporu cyklistického radaru Garmin Varia Radar nebo dokonce cyklistického head-up displeje Garmin Varia Vision. Při připojení snímače rychlosti poskytnou hodinky měření indoor cyklistického tréninku. Oproti dokonalejším modelům, jako je Forerunner 920XT nebo fénix3 sice nový Forerunner 735XT neobsahuje vestavěný barometrický výškoměr, ale výšková data počítá pomocí GPS a po přehrání záznamu tréninku do deníku Garmin Connectposkytne výškový profil a statistiku získaných/ztracených výškových metrů. Oproti hodinkám Forerunner 310/910/920XT nabízí navíc samostatnou stránku s kompasem.


Pro příznivce plavání je připravena podpora jak plavání v krytém bazénu, tak i možnost měření plavání v přírodě. Samozřejmostí je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. Při plavání v bazénu hodinky automaticky rozeznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF.

Forerunner 735XTForerunner 735XT


Všechny uvedené dílčí sportovní disciplíny jsou hodineky Forerunner 735XT schopné spojit do multisportovní aktivity, jako je například triatlon. Při závodě pak zobrazují celkový čas na trati, dílčí časy v jednotlivých disciplínách, ale vyhodnotí i čas strávený v depu. Vše umí zobrazit jak na vlastním displeji hodinek, tak i podrobněji v tréninkovém deníku na monitoru počítače nebo mobilního zařízení iOS/Android/WindowsPhone.

Kromě uvedených sportů mají hodinky k dispozici samostatné sportovní profily i pro řadu dalších sportů, například: veslování, veslování na trenažéu, běžecké lyžování, vysokohorská turistika nebo fitness trénink v posilovně.

Vestavěný optický snímač srdečního tepu je schopem měřit srdeční tep nejen během sportu, ale i v průběhu celého dne, při běžném nošení hodinek. Optický senzor se v případě běžného nošení pravidelně zapíná, měří a zaznamenává celodenní průběh tepu a automaticky vyhodnocuje klidový tep. Srdeční tep je možné měřit i v průběhu noci, kde hodinky navíc změří dobu a kvalitu spánku. V průběhu dne měří hodinky i celodenní míru nejen pohybu, ale také neaktivity.

Forerunner 735XT


V případě propojení s chytrým telefonem zobrazí hodinky příchozí volání, sms, emaily a řadu dalších notifikací. Přes mobilní telefon je možné odesílat uložené tréninky do tréninkového deníku Garmin Connect a úspěchy sdílet s přáteli a případně dalšími uživateli platformy GarminConnect. Propojení s mobilním telefonem v průběhu výkonu nabízí navíc možnost živého přenosu výkonu na internet, včetně času, pozice v mapě, srdečního tepu, rychlosti, výškového profilu a dalších informací. Váš trénink tak může být sdílený s vašimi fanušky nebo přáteli on-line.

Hodinky jsou kompatibilní s platformou Connect IQ, která do hodinek umožňuje dohrání rozšiřujících funkcí nebo vzhledů hodinek. Nové funkce nebovzhledy jsou na stránce http:apps.garmin.com k dispozici zcela zdarma.


DOSTUPNÉ VERZE:

Model

P/N

Cena

Forerunner 735XT (černé)

010-01614-06

11.990

Forerunner 735XT (tyrkysové)

010-01614-07

11.990

Obsah balení: Forerunner 735XT s optickým měřením tepu, manuál, datový/nabíjecí kabel

Forerunner 735XT RUN (černé)

010-01614-15

13.490

Forerunner 735XT RUN (tyrkysové)

010-01614-16

13.490

Obsah balení: Forerunner 735XT s optickým měřením tepu, manuál, datový/nabíjecí kabel, hrudní snímač tepu HRM-Run

Forerunner 735XT TRI (černé)

010-01614-09

15.990

Forerunner 735XT TRI (tyrkysové)

010-01614-10

15.990

Obsah balení: Forerunner 735XT s optickým měřením tepu, manuál, datový/nabíjecí kabel, dva hrudní snímače tepu HRM-Swim a HRM-Tri

Dostupnost: konec května 2016


SROVNÁNÍ S BLÍZKÝMI MODELY:

Forerunner 630

Forerunner 735XT

Forerunner 920XT

Typ GPS sporttesteru 

běžecký

běžecký/triatlonový

triatlonový

Multisport

Rozměry

45 x 45 x 11.7 mm

4.5 x 4.5 x 1.2 cm

48 x 55 x 12.7 mm

Hmotnost

44 g

40 g

61 g

Dotykový displej

GLONASS/GPS

Trainkové plány

Osobní rekordy

Auto LAP

Ruční LAP

Auto PAUZA

Auto MULTISPORT

Ruční MULTISPORT

Cílový čas

Auto SCROLL

Virtualní partner

Soupeření s aktivitou

Navigace po trase

Tempové alarmy

Kompasová stránka

Grafické zobrazení tepu

Plavecký trénink

Měření plavání v bazénu

Měření plavání v přírodě

Statistiky “Running Dynamics“

VO2 Max, doba odpočinku

Laktátový práh, Stress skóre

HRM-Tri/Swim kompatibiní

Cyklo wattmetr kompatibilní

Shimano Di2 kompatibilní

Varia lights/radar kompatibilní

Varia Vision kompatibilní

Cyklistické VO2 Max

Barometrický výškoměr

Audio pokyny

Optické měření tepu na zápěstí

Krokoměr

Connect IQ kompatibilní

UltraTrac režim

Smart notifikace

Odolnost proti vodě

plavání: 5 ATM (50 m)

plavání: 5 ATM (50 m)

plavání: 5 ATM (50 m)

Velikost displeje

průměr 3,1 cm

průměr 3,1 cm

2,8 x 2,0 cm

Typ akumulátoru

Li-ion

Li-ion

Li-ion

Výdrž akumulátoru

Mód hodinek: až 4 týdny

GPS mód: až 16 hod.

UltraTrac mód: až 25 hod.

Mód hodinek: až 11 dnů

GPS mód: až 14 hod.

UltraTrac mód: až 24 hod.

Mód hodinek: až 30 dnů

GPS mód: až 24 hod.

UltraTrac mód: až 40 h.

Konektivita

Wi-Fi, Ant+, Bluetooth, USB

Ant+, Bluetooth, USB

Wi-Fi, Ant+, Bluetooth, USB

Hodnocení:
Přečteno 1325x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland