Skládací ďáblík Dahon Vitesse

21.10.2008 -
Přítelkyně dostala na testování skládačku, tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem si, jak se na ní jezdí. Nejlepší na tomhle kole je extra dlouhá sedlová trubka a také řídítka, které lze vytáhnout do neskutečné výšky.

Díky tomu se dá kolo nastavit do ideální výšky pro metr šedesát vysokou slečnu, ale i metr devadesát dlouhého habána, jakým jsem já. Další bezvadnou věcí je i samotný vzpřímený posed, díky kterému mě na kole vůbec nebolely záda, ač s tím jinak mívám problémy.

Skládačka má zelenou

Celé léto jsem jezdil do práce na biku. Jenže když začne pršet, není to nic příjemného a do tramvaje nebo autobusu vás řidič nevezme. Se skládačkou s tím problém nemáte. Výrobce udává, že ji složíte za 15 vteřin. Mě to trvalo zhruba půl minuty, ale při troše cviku bych se na uváděný čas určitě dostal. V složeném stavu není kolo o moc větší než 20 palcové pláště a celkem v pohodě se dá nést jednou rukou.

7 spídů

Skládačka má sedm rychlostí o které se stará převodník s 52 zuby a kazeta 11 - 30. Takto zpřevodované kolo dokáže opravdu letět vysokou rychlostí. V opravdu prudkém kopci by to však možná chtělo ještě jeden lehčí převod. Když už v kopci nemůžete, můžete jet ze sedla. Skládačka to kupodivu bez problémů zvládne.

Jízdní vlastnosti

Přesednout na tohle kolo ze silničky nebo bika je celkem sranda. Zpočátku máte divný pocit, protože vám mezi nohama chybí trubka. Díky tomu se na kolo ale pohodlně nasedá. Malá dvaceti palcová kolečka a vysoko vytažená sedlovka a řídítka vyvolávají zvláštní pocit. Kolo je pěkně živé a takže jsem měl zpočátku trochu strach z držení stopy ve vyšších rychlostech. Z počátku jsem měl také trochu pocit, jako by kolo malinko plavalo. Nejspíš to je asi právě malými kolečky, která živě reagují na každou změnu síly.

Na asfaltce kolo problémy nemá. Obstojně zvládne i dlažební kostky, i když na těch jsem měl zpočátku trochu strach, zda nepřetržité nárazy nepoškodí mechanismus upínání. Samozřejmě na ní můžete zdrcnout i obrubník, ale výrobce to příliš nedoporučuje.

Na ježdění po městě super kolo za dobrý peníz. Cena 11990 Kč, váha 11,3 kg. Český distributor je www.azub.cz 

Zajímavost: V nabídce firmy je i skládací bike.Výrobce slaví tento rok 25 výročí a tak přišel s se superlehkou nadupanou skládačkou, která váží 7,8 kg vybavenou mimo jiné eseti rychlostní sadou Dura-Ace a klikami FSA K-Force Light.


porovnání kol :-)promo foto
rychloupínák
sklopení pedáluHodnocení:
Přečteno 1464x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek