Víkend byl ve znamení triatlonu

12.06.2016 -
Závodilo se v Austrálii na Ironman Cairns, co by šampionát Oceánie, Evropě potom dominovaly půlky- Itálie, Anglie, Dánsko. Nejlepší České umístění vybojoval Filip Ospalý. Více v článku

V předchozích letech dějištěm šampionátu Oceánie byl Ironman v Melbourne. Ale Melbourne byla pro letošní rok zrušená a tak dějiště šampionátu se přesunulo do Cairns. Závod s tímto statusem automaticky znamená, že vítězové kategorie profesionálů mají právo startu na Havaji. Age Group má k dispozici 75 kvalifikačních míst.  Na horké domácí půdě se chtěli předvést domácí závodníci v čele s McKenzim, Berkelem či havajským šampiónem Jacobsem. Z „cizinců“ k favoritům patřil Francouz Guillem, či Američan Rapp. Závodu suverénně dominoval Tim Van Berkel, který se v dobrém představil již v Jižní Africe. Finišoval v čase 8:15. Druhé místo bral jeho krajan David Dellow, který za vítězným Berkelem zaostal o 4 minuty. Třetí místo vybojoval Pete Jacobs, který se po letech trápení opět vrací do dobré formy. V ženách nenašla přemožitelku Britka Swallow, její vítězný čas se zastavil na 9:06. Druhá Američanka Linsey Corbin zaostala o šest minut. Třetí místo k radosti domácích vybojovala Sarah Crowley 9:19.

Ve věkové kategorii M30-34 finišoval na 36. místě Adam Votava v čase 10:38. Vítek Toman obsadil v M35-39 45. místo s časem 10:45.

Ironman 70.3 Italy – Pescara. Italské letovisko Pescara přivítalo závodníky ne zcela typickým počasím pro Itálii. Plaveckou část absolvovala pouze kategorie profesionálů a profesionálek, pro AG byla plavecká část zrušena. Z vítězství se radoval Švýcar Reudi Wild. Druhé místo obsadil loňský vítěz Rakušan Paul Reitmayr. Třetí byl Reimayreho krajan Steger. Ženský závod byl ve znamení „one woman show“ v podání Nicoly Spirig. Ta deklasovala celé startovní ženské pole. Druhé Rakušance Steurer nadělila více než dvacet minut. Třetí byla Němka Carina Brechres. V Itálii se objevila i početná česká posádka. AG byla k cílovému času připočtena hodina navíc – kvůli zrušenému plavání.

M25 – 29 Martin Olšan 10. místo (5:11:34)

M30-34: Filip Novák 112. místo (5:59)

M35-39: David Sajner 11. místo (5:03)

M40-44: Tomáš Přitasil 20. místo (5:18)

Ironman 70.3 Staffordshire anglickou klasiku opanoval Jihoafričan Matt Trautman, který jako jediný prolomil hranici 4 hodin. Druhé místo bral domácí závodník Harry Wiltshire, který za Jihoafričanem zaostal o více jak šest minut. Třetí místo vybojoval Němec Markus Thomschke. Ženskému závodu dominovaly domácí závodnice. Tou nejrychlejší byla Lucy Gossage. Stříbrná Kim Morrison zaostala o 2 minuty. Bronz má Nikki Barlett.

Challenge Denmark přichystal zajímavou podívanou. Ve startovní listině figuroval Filip Ospalý. Před závodem si český suverén věřil na pódiové umístění. To mu nakonec nevyšlo a Ospalý doběhl na čtvrtém místě. Z vítězství se radoval favorit závodu Andreas Dreitz z Německa, který opět dominoval v cyklistické části. Na Twitteru byla zveřejněna zpráva, že 90 kilometrů zvládl na 360 wattech! Druhé místo bral k radosti domácího publika Henrik Hyldelund. Třetí byl Brit Will Clarke. V ženách zvítězila Maja Stage, druhá byla Michelle Vesterby, trio nejlepších doplnila Cathrine Jameson. 

Hodnocení:
Přečteno 872x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka