Víkend byl plný triatlonu i s českým zastoupením

9.05.2016 -
Ironman 70.3 Mallorca, Ironman Vietnam, Challenge Taiwan a Challenge Rimini half, to jsou závody, které dominovaly tomuto víkendu. Byly k vidění i výkony zástupců České republiky. Nejvýraznější výsledek vybojovali Filip Ospalý ve slunné Itálii a Radka Vodičková ve Vietnamu. Více v článku.

Ironman Mallorca 70.3 oslavila šesté narozeniny. Tradičně slunný závod se v letošním ročníku předvedl i ve své stinné stránce. Vítr, déšť a chlad dokonale prověřily takřka 4000 účastníků z celého světa. Největším favoritem mužského závodu byl mladý Němec Andreas Dreitz, který zde 2x zvítězil. Rivalem mu měl být Brit Tim Don, který zde zvítězil při premiéře na plné distanci. Promluvit do celkového pořadí měl v plánu i Belgičan Bart Aernouts. Závod se vyvíjel podle předpokladů. Dreitz se brzy odpoutal od soupeřů a vyrazil vstříc hattriku. Tim Don závod opustil na třicátém kilometru. Aernouts dotahoval čelo po ztrátě z plavání a v konečném účtování vybojoval 2. místo. Závod ovládl Němec Dreitz. Trio nejlepších doplnil Rakušan Steger. Tomáš Mika finišoval na 24. místě.

V ženách se po zranění ruky na Mallorce představila olympijská šampiónka Nicola Spirig. Ta se nejlépe vypořádala s úvodní plaveckou částí. V kopcovité cyklistice ale dominovala Němka Laura Philipp, která deklasovala ostatní soupeřky. V běhu držela konstantní tempo a v cíli se objevila jako první žena. Druhé místo obsadila Švýcarka Spirig. Třetí místo patří Britce Emmě Pallant. Hvězdou závodu měla být Camilla Pedersen, která si pár dní před startem zlomila klíční kost.

České stopy:

35-39: Jiří Pospíšil (90. místo 5:21)

40-44: Petr Michovský (8. místo 4:48), Pavel Nádeník (198. místo 5:51)

Challenge Rimini Half

Loni se v letovisku Rimini konalo mistroství Evropy ve středním triatlonu. Z vítezství se tehdy radoval Filip Ospalý. Letos do závodu vstupoval se stejnými ambicemi – tedy vyhrát. Hlavním soupeřem mu měl být domácí Ital Molinari, který vrátil Ospalému loňskou porážku a radoval se tak z vítězství na domácí půdě. Druhé místo má Rakušan Bittner. Filip Ospalý se letos musí spokojit se třetím místem. V ženách závod opanovala veteránka Vlerken, která se prosadila před Britkou Cave a Němkou Viellenher. Simona Křivánková obsadila šesté místo v ženách profesionálkách.

Ironman Vietnam 70.3

Ve Vietnamu se mezi muži prosadil Francouz Cyril Viennot. Druhé místo obsadil Australan Van Berkel, trio nejlepších doplnil jeho krajan Luke McKenzie. V ženách se z vítězství radovala Švýcarka Caroline Steffen, za kterou o tři minuty zaostala Češka Radka Vodičková. Ženské pódium doplnila Australanka Liz Blatchford.

Challenge Taiwan

1. Dylan McNeice

2. Patrik Evoe

3. Frederik Cronneburg

4. Till Schramm

5. Petr Vabroušek

Hodnocení:
Přečteno 556x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár