International triathlon v Cannes pro Diemunsch a Cave

17.04.2016 -
Druhý ročník International triathlon v Cannes opanoval domácí Francouz Etienne Diemunsch, v ženách loňský titul obhájila Britka Leanda Cave. Tradičně se francouzským pořadatelům podařilo přilákat na start hvězdy světového formátu. Vice informací v článku

Závod v Cannes je ideálním závodem z úvodu sezóny, který otestuje vaši připravenost. Zázemí závodu se odehrává ve městě filmového festivalu, tedy v Cannes, kde probíhá i plavecká část o délce 2km. Cyklistická část měří 80 km s více než 1100 m převýšením. Cyklisté se dostanou do městečka Grasse, které hostí i tradičnější závod, tedy Ironman Nice.  Závěrečný běh pak lemuje opět pobřeží Cannes a má délku 16km. Startovat se dá i na poloviční distanci tedy 1 – 52 - 8.

Cannes International triathlon si odbyl další ročník. Loni se francouzským pořadatelům povedlo na azurové pobřeží zlákat současné esa dlouhého triatlonu. Frodeno se měl utkat s krajanem Kienlem, který v té době byl současným mistrem světa. Frodeno tím budoucím. Rybník ale německé letce vypálil Ital Molinari, který si v cyklistické části vytvořil dostatečný náskok a v cíli se radoval nejen z vítězství, ale i ze skalpů takových jmen jako je Frodeno s Kienlem. V ženách triumfovala Britka Cave. Letos se organizátorům povedlo přivábit opět silné startovní pole. Ve startovní listině nechyběl Ital Molinari, či krajan Fontana. Hlavní hvězdou závodu byl ovšem veterán Raelert, německou eskortu doplnil Patrick Lange. Vysoké ambice měl určitě i Belgičan Bart Aernouts, či rychlonohý Španěl Miguel Blanchart. Ženský závod měl jasnou favoritku v podobě Britky Cave, která do Cannes přijela s posláním obhajoby vítězství. Loni slunečné počasí, které letos vystřídaly mraky a déšť. V náročném kopcovitém profilu se jako doma cítil Francouz Diemunsch, který s lehkým náskokem vyběhl na závěrečný běh. V cíli se k radosti domácího publika objevil jako první právě Etienne Diemunsch. Diemunsch patří k francouzské špičce v olympijském triatlonu. V roce 2014 slaví stříbro na MS v duatlonu, v roce 2011 a 2014 ve složení Bronwlees, Goméz, Ospalý a Diemunsch vítězí ve francouzské týmové lize. Nyní si tento mladík připisuje další cenné vítězství do svého portfolia úspěchů. Druhé místo obsadil Ital Giulio Molinari. Trio nejlepších doplnil nestárnoucí Andreas Realert. V ženách titul obhájila Leanda Cave, která o minutu vylepšila svůj loňský traťový rekord. Druhé místo obsadila Belgičanka Alexandra Tondeur. Třetí byla Italka Marta Bernardi.

 

 

Hodnocení:
Přečteno 363x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár