V Dubaji pokračovala nadvláda Frodena s Ryf, Vabroušek v Izraeli druhý

31.01.2016 -
Prvním závode milionové mini série Triple Crown byl Ironman 70.3 Dubaj. Ve zkráceném závodě dominovali Frodeno s Ryf. Na Isramanu se Vabroušek pral o vítězství, nakonec byl druhý. Více informací v článku.

One man show! Tak by šlo definovat vystoupení čahouna Jana Frodena ve zkráceném závodě v Dubaji. Počasí závodníkům moc nepřálo a tak organizátoři museli opravit původní tratě na kratší variantu. Brzký termín závodu nedal znát na kvalitních výkonech – Frodeno proletěl větrnou cyklistickou částí za neuvěřitelných 2:02,33. Tomuto času se přiblížil pouze Terenzo Bozzone, kterému ale nevyšla plavecká část a na Frodena hned v úvodu ztratil přes 5 minut. Jan Frodeno nikým neohrožován si běžel svůj závod a i přesto zaznamenal nejrychlejší běh dne. V cíli své vítězství věnoval zesnulému Laurenu Vidalovi. Druhé místo obsadil Australan Josh Amberger, třetí místo vybojoval Bart Aernouts. V ženách si dost podobným způsobem jako Frodeno vedla i Daniela Ryf. Ta zimní přípravu tráví ve Svatém Mořici. Po závodě se nechala slyšet, že je velmi spokojená se svým výkonem obzvlášť, když drtivou část zimních kilometrů absolvovala na trenažerech. Druhé místo za Ryf patří její krajance Caroline Steffen. Trio nejlepších, možná trochu překvapivě, doplnila Finka Kaisa Lehtonen. Závod se konal bez účasti českých závodníků.

V Izraeli se konal další ročník čím dál více populárnějšího Isramana. Letošní podmínky dokonale prověřili připravenost všech zúčastněných. V horách panovaly teploty okolo nuly, v letovisku Eilat naopak pralo přímé slunce. V roce 2014 se z vítězství radoval právě český borec Petr Vabroušek a netajil se tím, že letos by chtěl svůj úspěch zopakovat. To mu málem vyšlo, nebýt obhájce loňského vítězství Nizozemce Barta Candela, ten utekl Vabrouškovi na maratónu a zaznamenal vítězný double. Druhé místo patří Petrovi Vabrouškovi, který úspěšně zahájil letošní sezónu. Třetí místo vybojoval Brit Hywel. K radosti domácích mezi ženami triumfovala Antonina Reznikova.

Na plné vzdálenosti se v Izraeli představila hned čtveřice českých závodníků. Kromě druhého Vabrouška, startoval ještě Jan Steinbauer (který bral 3. místo ve své věkové kategorii 40-44). Petr Mejzlík (1. místo v kat. 55-59) a Jaromír Lapes. Na poloviční vzdálenosti startoval trojlístek Čechů: Nejlepším byl Tomáš Bednář (3. M35-39), Jiří Juřička (5. M40-44) a Jan Kačera (11. M35-39).

Z vítězství na půlce se radoval Američan Ben Collins, který ze sebou nechal nizozemské bratrské duo Everta a Dierika Scheltingovi.  V ženách se z vítězství radovala Alice Hector z Velké Británie. Druhé místo obsadila známější Italka Dogana. Třetí byla domácí Dora Heller.