Ironman Melbourne pro příští rok „cancelled“

29.10.2015 -
Populární závod v Melbourne v kabátku Ironman se příští rok konat nebude. Melbourne byla vždy zárukou nabité startovní listiny a špičkových výkonů. Více informací, nejen o Melbourne se dočtete v článku.

Ironman Melbourne začalo psát svou historii v roce 2012. Při premiéře zvítězil k radosti domácího publika Craig Alexander, který poprvé a asi naposledy v kariéře prolomil magickou hranici 8 hodin. Alexander tehdy závěrečný maratón zdolal za neuvěřitelných 2:38,46. Petr Vabroušek při premiéře nesměl chybět – finišoval jako 13. V ženách suverénní jízdou zvítězila Švýcarka Caroline Steffen za 8:34. V roce 2013 závodu dominoval Španěl Llanos, který ve stejném roce zvítězil i ve Frankfurtu. Závod byl poznamenaný povětrnostními podmínkami. Plavecká část kvůli vlnám byla zkrácena. Petr Vabroušek finišoval jako 9. Mezi ženami dominovala Corinne Abraham. O rok později se v Melbourne prosadil Lucemburčan Dirk Bockel, mezi ženami zvítězila podruhé Caroline Steffen. Letošní ročník opanovali Jeffrey Symonds mezi muži a v ženách Malissa Hauschildt.

Ironman Melbourne byl závodem se statusem mistrovství kontinentu pro Pacifik a Oceánii. Pro profesionály to znamená dvojnásobné bodování do KPR a tučné prize money. Pro věkové kategorie to znamená vyšší počet slotů na Havaj. V minulých dnech vyšla tisková zpráva o nutnosti zrušení závodu pro rok 2016, kvůli neovlivnitelným okolnostem. Pravděpodobně kvůli termínové kolizi s dalšími akcemi v australské metropoli. Přerozdělení počtu havajských slotů obdrží přilehlé závody (Cairns, Port Macquearie, New Zealand).

Ani konkurence v podobě Challenge – family nemá, co se týče zrušení závodu čistý list. Slavný projekt „triple crown“ narazil na kámen. Z původní série tří závodů se konal pouze jeden a to úvodní Challenge Dubai. Plánovaný Challenge Omán se své premiéry nedočkal. Vrcholem miliónové minisérie měl být Challenge Bahrain. Bahrain se ale oblékl do nového kabátku Ironman. Logická volba pro šejky, vždyť právě šejk Nasser Al Khalifa sponzoruje projekt v podobě týmu Bahrain Endurance, ve kterém jsou soustředěni ti nejlepší triatleti včetně Goméze, Frodena, Kienleho, Ryf. Bahrain Endurance se pyšní světovými tituly WTC, ITU apod. Zajímavý projekt podporovaný černým zlatem již triatlonový svět poznal. Například Tri Dubai team, kde byla rovněž světová ironmanská špička v podobě Stadlera či Alexandra. Nedávno skončil podobný tým Abu Dhabí triathlon tým s hvězdami typu Al-Sultan nebo Rachel Joyce.

Hodnocení:
Přečteno 582x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár