Ironman Melbourne pro příští rok „cancelled“

29.10.2015 -
Populární závod v Melbourne v kabátku Ironman se příští rok konat nebude. Melbourne byla vždy zárukou nabité startovní listiny a špičkových výkonů. Více informací, nejen o Melbourne se dočtete v článku.

Ironman Melbourne začalo psát svou historii v roce 2012. Při premiéře zvítězil k radosti domácího publika Craig Alexander, který poprvé a asi naposledy v kariéře prolomil magickou hranici 8 hodin. Alexander tehdy závěrečný maratón zdolal za neuvěřitelných 2:38,46. Petr Vabroušek při premiéře nesměl chybět – finišoval jako 13. V ženách suverénní jízdou zvítězila Švýcarka Caroline Steffen za 8:34. V roce 2013 závodu dominoval Španěl Llanos, který ve stejném roce zvítězil i ve Frankfurtu. Závod byl poznamenaný povětrnostními podmínkami. Plavecká část kvůli vlnám byla zkrácena. Petr Vabroušek finišoval jako 9. Mezi ženami dominovala Corinne Abraham. O rok později se v Melbourne prosadil Lucemburčan Dirk Bockel, mezi ženami zvítězila podruhé Caroline Steffen. Letošní ročník opanovali Jeffrey Symonds mezi muži a v ženách Malissa Hauschildt.

Ironman Melbourne byl závodem se statusem mistrovství kontinentu pro Pacifik a Oceánii. Pro profesionály to znamená dvojnásobné bodování do KPR a tučné prize money. Pro věkové kategorie to znamená vyšší počet slotů na Havaj. V minulých dnech vyšla tisková zpráva o nutnosti zrušení závodu pro rok 2016, kvůli neovlivnitelným okolnostem. Pravděpodobně kvůli termínové kolizi s dalšími akcemi v australské metropoli. Přerozdělení počtu havajských slotů obdrží přilehlé závody (Cairns, Port Macquearie, New Zealand).

Ani konkurence v podobě Challenge – family nemá, co se týče zrušení závodu čistý list. Slavný projekt „triple crown“ narazil na kámen. Z původní série tří závodů se konal pouze jeden a to úvodní Challenge Dubai. Plánovaný Challenge Omán se své premiéry nedočkal. Vrcholem miliónové minisérie měl být Challenge Bahrain. Bahrain se ale oblékl do nového kabátku Ironman. Logická volba pro šejky, vždyť právě šejk Nasser Al Khalifa sponzoruje projekt v podobě týmu Bahrain Endurance, ve kterém jsou soustředěni ti nejlepší triatleti včetně Goméze, Frodena, Kienleho, Ryf. Bahrain Endurance se pyšní světovými tituly WTC, ITU apod. Zajímavý projekt podporovaný černým zlatem již triatlonový svět poznal. Například Tri Dubai team, kde byla rovněž světová ironmanská špička v podobě Stadlera či Alexandra. Nedávno skončil podobný tým Abu Dhabí triathlon tým s hvězdami typu Al-Sultan nebo Rachel Joyce.

Hodnocení:
Přečteno 582x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.