Světový šampionát v půlce klepe na dveře

27.08.2015 -
Zell am See bude o víkendu hostit MS v Ironman 70.3 ve startovní listině nechybí obhájce Španěl Goméz. Koho lze považovat za favorita? Nejen to se dočtete v článku

V neděli to vše vypukne – rakouské Zell am See hostí MS v polovičním ironmanu. Počasí se zatím tváří příznivěji než v předešlých ročnících rakouského podniku. Po změně systému se dějiště MS bude každoročně přesouvat z kontinentu na kontinent. Po Clearwateru a Las Vegas se loni MS konalo v kanadském Mont Tremblant, kde triumfoval Španělský univerzál Javier Goméz. Mezi ženami nenašla přemožitelku Daniela Ryf. Letošní dějiště světového šampionátu se přesunulo do Evropy – konkrétně do Zell am See. Koho letos hledat mezi favority? Cyklistická trať v Zellu vybízí k útokům pro silné cyklisty. Jakmile by měla rozhodnout část běžecká, favoritem číslo jedna bude obhájce titulu a muž s číslem jedna Španěl Javier Goméz. Počítat se jistě musí s Němcem Frodenem, který letos předvádí úžasné výkony, bezpochybně zapracoval na cyklistické části a v Zell am See bude silný. Rozhodnout již na kole bude chtít i mladý Němec Frommhold, krajani Dreitz, Boecherer či Starykowicz. Naopak rozhodnout v běhu by rád rychlonohý Nicholls, Don, Michael Raellert či Belgičan Aernouts. S jakou formou přijede do Zellu havajský šampión Kienle je otázkou. Sympatický Němec jistě myslí vysoko, ale dosáhne třetího světového titulu v půlce? Mezi ženami je favoritkou číslo jedna Švýcarka Ryf, která ničí soupeřky závod od závodu. Sekundovat Ryf by ráda Jodie Swallow, či suverénka na americké půdě Meredith Kessler. Šestou nasazenou je Radka Vodičková, která se vrátila na triatlonová kolbiště po zdravotních patáliích.

Nedělní závod bude vrcholem víkendových závodů. V sobotu se jede na stejných tratích Ironman 70.3 Zell am See pro Age-Group, bez účasti profesionálů. Minulý ročník jasným způsobem ovládl vytáhlý Belgičan Marino Vanhoenacker, který deklasoval celé startovní pole v cyklistické části a doběhl si pro další z mnoha vítězství. Marino ve startovní listině na MS chybí, ale dobrou zprávou zůstává, že nebude chybět na Havaji.

Silné zastoupení bude mít i Česká republika ve věkových kategoriích, naopak v kategorii PRO Česko reprezentuje pouze Radka Vodičková. Stálice českého triatlonu a medailista z MS i ME Filip Ospalý se soustředil na konkurenční seriál Challenge.

Hodnocení:
Přečteno 550x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka