Světový šampionát v půlce klepe na dveře

27.08.2015 -
Zell am See bude o víkendu hostit MS v Ironman 70.3 ve startovní listině nechybí obhájce Španěl Goméz. Koho lze považovat za favorita? Nejen to se dočtete v článku

V neděli to vše vypukne – rakouské Zell am See hostí MS v polovičním ironmanu. Počasí se zatím tváří příznivěji než v předešlých ročnících rakouského podniku. Po změně systému se dějiště MS bude každoročně přesouvat z kontinentu na kontinent. Po Clearwateru a Las Vegas se loni MS konalo v kanadském Mont Tremblant, kde triumfoval Španělský univerzál Javier Goméz. Mezi ženami nenašla přemožitelku Daniela Ryf. Letošní dějiště světového šampionátu se přesunulo do Evropy – konkrétně do Zell am See. Koho letos hledat mezi favority? Cyklistická trať v Zellu vybízí k útokům pro silné cyklisty. Jakmile by měla rozhodnout část běžecká, favoritem číslo jedna bude obhájce titulu a muž s číslem jedna Španěl Javier Goméz. Počítat se jistě musí s Němcem Frodenem, který letos předvádí úžasné výkony, bezpochybně zapracoval na cyklistické části a v Zell am See bude silný. Rozhodnout již na kole bude chtít i mladý Němec Frommhold, krajani Dreitz, Boecherer či Starykowicz. Naopak rozhodnout v běhu by rád rychlonohý Nicholls, Don, Michael Raellert či Belgičan Aernouts. S jakou formou přijede do Zellu havajský šampión Kienle je otázkou. Sympatický Němec jistě myslí vysoko, ale dosáhne třetího světového titulu v půlce? Mezi ženami je favoritkou číslo jedna Švýcarka Ryf, která ničí soupeřky závod od závodu. Sekundovat Ryf by ráda Jodie Swallow, či suverénka na americké půdě Meredith Kessler. Šestou nasazenou je Radka Vodičková, která se vrátila na triatlonová kolbiště po zdravotních patáliích.

Nedělní závod bude vrcholem víkendových závodů. V sobotu se jede na stejných tratích Ironman 70.3 Zell am See pro Age-Group, bez účasti profesionálů. Minulý ročník jasným způsobem ovládl vytáhlý Belgičan Marino Vanhoenacker, který deklasoval celé startovní pole v cyklistické části a doběhl si pro další z mnoha vítězství. Marino ve startovní listině na MS chybí, ale dobrou zprávou zůstává, že nebude chybět na Havaji.

Silné zastoupení bude mít i Česká republika ve věkových kategoriích, naopak v kategorii PRO Česko reprezentuje pouze Radka Vodičková. Stálice českého triatlonu a medailista z MS i ME Filip Ospalý se soustředil na konkurenční seriál Challenge.

Hodnocení:
Přečteno 548x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně