Allgau triathlon má za sebou 33. ročník

16.08.2015 -
Allgau triathlon je opravdová triatlonová klasika, která se letos konala již po 33. Historie závodu pamatuje takové legendy jako je Hellriegel, Al-Sultan, Stadler, Leder a mnohé další. Tento víkend proběhl 33. ročník. Kdo ovládl tento triatlonový kult? To se dočtete v článku

Allgau Immenstadt je klidné horské městečko, kde se každoročně schází početné pole triatlonových nadšenců. Několikrát zde proběhlo mistrovství Evropy ve středním a dlouhém triatlonu. Běžně se tu ale závodí na tratích 1,9-84-21, to je hlavní nedělní závod. Dále se tu konají dva doplňkové závody, které ale samozřejmě nemají tak dlouhou tradici, ani prestiž. První ročník kultu jménem Allgau triathlon se konal v roce 1983 a prvním historickým vítězem byl domácí Thomas Jeltsch. Závod ale má i daleko zvučnější jména vítězů. Například v roce 1994 se z vítězství radoval havajský šampión Thomas Hellriegel. O rok později zde zvítězil fenomenální Lothar Leder, který jako první člověk prolomil magickou hranici 8 hodin na Ironmanu. V roce 1996 Allgau ovládl další havajský vítěz tentokrát Normann Stadler. I Česká republika zde má dvě čestná místa. V roce 2006 kralovala mezi ženami Eva Potůčková a v roce 2008 triumf slavil Jan Wainer, Potůčková byla mezi ženami druhá ve stejném roce.  Petr Vabroušek v roce 2004 finišoval na třetím místě na tratích (3-140-30) v rámci mistrovství Evropy ETU.

Letošní ročník měl ve startovní listině hned tři havajské šampióny. Sebastian Kienle, coby současný mistr světa startoval na olympijské distanci, kterou opanoval. Veterán Thomas Hellriegel, který byl součástí štafety a s profesionální kariérou loučící se Faris Al-Sultan. V hlavním závodě se z vítězství radoval Slovinec Jaroslav Kovačič. Druhé místo bral vítěz z roku 2013 Sebastian Neef. Třetí byl Němec Tobias Heinig. Mezi ženami nenašla přemožitelku Rakušanka Bianca Steurer. Stříbro má Němka Franziska Scheffler a bronz její krajanka Carina Brechters.

 

Hodnocení:
Přečteno 651x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek