Víkendu dominoval Vanhoenacker, závodilo se ale napříč kontinenty

31.05.2015 -
Závody nabitý byl poslední květnový víkend. Závodilo se napříč kontinenty a napříč distancemi. Výtečnou formu zaznamenal belgický blesk Vanhoenacker, který ovládl Ironman Brasil. Více v článku

Ironman Brasil tradičně nabízí velmi zajímavou podívanou. Startovní listina je vždy nabitá a zvítězit zde přináší patřičnou prestiž. Letošní ročník opět přepisoval historii. Čtyři závodníci prolomili hranici 8 hodin. Domácí Igor Amorelli finišoval za 7:59,36. Favorizovaný Brent McMahon dokončil v novém osobním maximu 7:56,55. O jednu minutu byl rychlejší Timothy Odennell. Z vítězství a nového traťového rekordu se ale radoval belgický blesk Marino Vanhoenacker – 7:53,44. V ženském závodě vévodila Ariene Monticeli (8:59,08). Druhé místo obsadila Elizabeth Lyles 9:00,31. Ženské pódium doplnila třetí Amanda Stevens 9:01,27.

Ironman 70.3 Raleigh v Severní Karolině zničil všechny soupeře suverén posledních dvou let – mladý Němec Andreas Dreitz, který opět vsadil všechno na „jeho“ cyklistickou část. Nekompromisním stylem se odpoutal od všech soupeřů a připsal si další cenný výsledek do svého portfolia. Druhé místo bral domácí Matt Chrabot. Bronz má rovněž Američan Matt Reed. V ženách dominovaly Američanky. Třetí dokončila Caitlin Snow. Stříbro, i přes mocný finiš je pro Lauru Barnett. Z vítězství se raduje domácí hvězda Meredith Kessler.

Challenge Salou – half. První ročník Challenge Salou přinesl rekordní časy a velmi silné startovní pole. Z vítězství se radoval jeden z papírových favoritů Australan Joe Gambles, který se v cíli ukázal ve velmi rychlém čase 3:39:00.  Rychlonohý Brit se pokusil o převrat, ale nakonec se musel spokojit se druhým místem. Trio nejlepších doplnil Antony Costes. S číslem jedna do závodu vstoupil populární Němec Timo Bracht, který dokončil „až“ šestý. Mezi ženami zvítězila favorizovaná Marina Damlaimcourt. Druhá je Susie Cheetham, třetí pak Sara Loehr Munoz.

Trimotion Saalfelden. Rakouský Trimotion nabízí netradiční triatlonové distance (1-100-10). V malebném Zell am See si na těchto vzdálenostech nejlépe vedl domácí Andreas Giglmayr. Druhé místo obsadil známější Rakušan hájící barvy Pewag Teamu Daniel Niederreiter. Bronz má Němec Jan Klindworth. Ženskému závodu dominoval Lenka Králová, která opět nabývá na dobré formě. Druhá Němka Isabel Maurus ztratila na vítěznou Královou přes 15 minut. Třetí mezi ženami je Franziska Arnhofer, rovněž reprezentující Německo. Petra Jiránková obsadila mezi ženami sedmé místo. 

Hodnocení:
Přečteno 889x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.