Víkendu dominoval Vanhoenacker, závodilo se ale napříč kontinenty

31.05.2015 -
Závody nabitý byl poslední květnový víkend. Závodilo se napříč kontinenty a napříč distancemi. Výtečnou formu zaznamenal belgický blesk Vanhoenacker, který ovládl Ironman Brasil. Více v článku

Ironman Brasil tradičně nabízí velmi zajímavou podívanou. Startovní listina je vždy nabitá a zvítězit zde přináší patřičnou prestiž. Letošní ročník opět přepisoval historii. Čtyři závodníci prolomili hranici 8 hodin. Domácí Igor Amorelli finišoval za 7:59,36. Favorizovaný Brent McMahon dokončil v novém osobním maximu 7:56,55. O jednu minutu byl rychlejší Timothy Odennell. Z vítězství a nového traťového rekordu se ale radoval belgický blesk Marino Vanhoenacker – 7:53,44. V ženském závodě vévodila Ariene Monticeli (8:59,08). Druhé místo obsadila Elizabeth Lyles 9:00,31. Ženské pódium doplnila třetí Amanda Stevens 9:01,27.

Ironman 70.3 Raleigh v Severní Karolině zničil všechny soupeře suverén posledních dvou let – mladý Němec Andreas Dreitz, který opět vsadil všechno na „jeho“ cyklistickou část. Nekompromisním stylem se odpoutal od všech soupeřů a připsal si další cenný výsledek do svého portfolia. Druhé místo bral domácí Matt Chrabot. Bronz má rovněž Američan Matt Reed. V ženách dominovaly Američanky. Třetí dokončila Caitlin Snow. Stříbro, i přes mocný finiš je pro Lauru Barnett. Z vítězství se raduje domácí hvězda Meredith Kessler.

Challenge Salou – half. První ročník Challenge Salou přinesl rekordní časy a velmi silné startovní pole. Z vítězství se radoval jeden z papírových favoritů Australan Joe Gambles, který se v cíli ukázal ve velmi rychlém čase 3:39:00.  Rychlonohý Brit se pokusil o převrat, ale nakonec se musel spokojit se druhým místem. Trio nejlepších doplnil Antony Costes. S číslem jedna do závodu vstoupil populární Němec Timo Bracht, který dokončil „až“ šestý. Mezi ženami zvítězila favorizovaná Marina Damlaimcourt. Druhá je Susie Cheetham, třetí pak Sara Loehr Munoz.

Trimotion Saalfelden. Rakouský Trimotion nabízí netradiční triatlonové distance (1-100-10). V malebném Zell am See si na těchto vzdálenostech nejlépe vedl domácí Andreas Giglmayr. Druhé místo obsadil známější Rakušan hájící barvy Pewag Teamu Daniel Niederreiter. Bronz má Němec Jan Klindworth. Ženskému závodu dominoval Lenka Králová, která opět nabývá na dobré formě. Druhá Němka Isabel Maurus ztratila na vítěznou Královou přes 15 minut. Třetí mezi ženami je Franziska Arnhofer, rovněž reprezentující Německo. Petra Jiránková obsadila mezi ženami sedmé místo. 

Hodnocení:
Přečteno 889x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek