Molinari zničil všechny soupeře v Cannes, stejně jako Cave mezi ženami

20.04.2015 -
Druhý ročník mezinárodního triatlonu v Cannes měl suverénní vítěze – mezi muži dominoval Ital Molinari a ženském závodě pak bývalá světová šampiónka Cave. Čtěte více

Druhý ročník stále více populárnějšího mezinárodního triatlonu v Cannes opět přinesl „překvapivého“ vítěze. Loňský ročník ovládl Francouz Herve Faure, který porazil šampióna z Havaje Frederika Van Lierdeho. Letošní ročník psal velmi podobný scénář. Hvězdou závodu byl Sebastian Kienle, na kterého si brousil zuby jeho krajan Jan Frodeno. Frodeno nakonec Kienleho porazil, ale to by v závodě nesměl být Ital Giulio Molinari. Ital zničil soupeře během cyklistické části, kde odjel všem – Kienlemu, Frodenovi, či výbornému cyklistovi Guillaumovi. Ital si vytvořil během své sólo jízdy dostatečný náskok na zbytek startovního pole. Ani nevýrazný výkon v běžecké části mu nepřekazil vítězné tažení a nečekaně ovládl druhý ročník mezinárodního triatlonu v Cannes. Molinari ovšem není žádným nováčkem ve středním triatlonu. Minulý rok zvítězil na Challegne Walchsee, kde na Itala nestačil ani fenomenální Michael Raelert. Druhé místo v Cannes bral německý čahoun Jan Frodeno. Trojici nejlepších doplnil Sebastian Kienle, který tímto závodem odstartoval triatlonovou sezónu.

Podobně jako Ital Molinari o svém vítězství rozhodla i vítězka ženského závodu Britka Leanda Cave. Bývalá světová šampiónka, která má na kontě mistrovský double (v jednom roce zvítězila, jak na MS v půlce, tak i na Havaji) si jela svůj vlastní závod. S nasazeným číslem jedna potvrdila jasně roly favoritky a ovládla tak druhý ročník triatlonu v Cannes. Druhé místo brala Belgičanka Alexandra Tondeur, která finišovala o 4minuty později za vítěznou Cave. Trojici nejlepších doplnila Britka Vanessa Raw, která se specializuje na olympijský triatlon. V uvozovkách až páté místo obsadila favoritka závodu Dánka Michelle Vesterby, která se nechala slyšet, že jejím cílem je Ironman Frankfurt.

 

O víkendu se konal závod ze seriálu Ironman 70.3 New Orleans. Na takřka domácí půdě zvítězil Andy Potts, který se po celou dobu závodu o vítězství „tahal“ s krajanem Mattem Chrabotem. Třetím mužem v celkovém pořadí byl Australan Tim Reed. V závodě se představil i objev z loňské Havaje Ben Hoffman, který finišoval na pátém místě. Ženský závod byl kompletně v režii Američanek. Tou nejlepší byla Sarah Piampiano. Stříbro má Danielle Mack a bronz vybojovala Katy Blakomore.

 

Příští týden se můžeme těšit na Challenge Fuerteventura a Ironman Texas 70.3 

Hodnocení:
Přečteno 726x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně