Cannes nabídne velkolepou triatlonovou bitvu

16.04.2015 -
Mezinárodní závod ve francouzském Cannes nabídne strhující triatlonovou bitvu. Ve startovní listině nechybí ani současný mistr světa z Havaje Sebastian Kienle. Mezi ženami se představí Leanda Cave. Čtěte více o ambiciózním závodě na francouzské riviéře.

Mezinárodní triatlon v Cannes je ambiciózním závodem na jihu Francie v regiónu Provance. Každoročně se na „Bijou Plage“ sejde silné startovní pole. Loni k radosti domácích zvítězil Herve Faure, který neměl slitování ani s hlavní hvězdou závodu Lierdem či Del Corralem.  Cannes nabízí hned tří závody – běh na 10km, střední triatlon (1-50-6) a hlavní závod. Hlavní závod je pak ozdobou triatlonového víkendu. Tratě se přibližují polovičnímu Ironmanu – 2km plavání v mořské zátoce. Cyklistická část láká svojí náročností, triatlonisty čeká 80km, kde nechybí osmikilometrové stoupání na Saint Vallier de Thiey. Po výjezdu na zmiňovaný kopec, profil cyklistiky klesá a přivádí závodníky opět k Azurovému pobřeží. Běh o délce 16km lemuje, podobně jako při Ironmanu Nice, místní promenádu podél moře.

Letošní ročník, stejně jako ten loňský, nabídne velkou triatlonovou bitvu. Hlavní hvězdou závodu je současný mistr světa z Havaje Sebastian Kienle, který právě zde v Cannes otevírá svojí závodní sezónu. Cestu k vítězství se mu ale bude snažit překazit jeho neméně populární krajan čahoun Jan Frodeno. S číslem tři do závodu vyrazí havajský vítěz z roku 2005 rovněž Němec Faris Al-Sultan. Rozbourat německý trojblok se bude snažit Belgičan Bart Aernouts, kterému kopcovitý profil kola sedí. Domácí však budou držet palce rodákovi z Nice Romainovi Guillaumovi. Vysoké ambice má ale i italské duo Moliinari – Fontana.

I ženský závod má své hvězdy. Tou největší je Britka Leanda Cave, šampiónka z Havaje z roku 2012. V dobré formě se bude chtít představit i usměvavá Dánka Michelle Vesterby, která ve stejném roce co Cave na Havaji zvítězila, Vesterby dobíhá jako osmá žena. Kopcovitý profil sedí specialistce na náročné závody Francouzce Jeanne Collogne, která v roce 2012 a 2013 ovládla legendárního Embrunmana. Navázat na ztracenou formu bude chtít i Maďarka Erika Csómor

Hodnocení:
Přečteno 678x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně