Cannes nabídne velkolepou triatlonovou bitvu

16.04.2015 -
Mezinárodní závod ve francouzském Cannes nabídne strhující triatlonovou bitvu. Ve startovní listině nechybí ani současný mistr světa z Havaje Sebastian Kienle. Mezi ženami se představí Leanda Cave. Čtěte více o ambiciózním závodě na francouzské riviéře.

Mezinárodní triatlon v Cannes je ambiciózním závodem na jihu Francie v regiónu Provance. Každoročně se na „Bijou Plage“ sejde silné startovní pole. Loni k radosti domácích zvítězil Herve Faure, který neměl slitování ani s hlavní hvězdou závodu Lierdem či Del Corralem.  Cannes nabízí hned tří závody – běh na 10km, střední triatlon (1-50-6) a hlavní závod. Hlavní závod je pak ozdobou triatlonového víkendu. Tratě se přibližují polovičnímu Ironmanu – 2km plavání v mořské zátoce. Cyklistická část láká svojí náročností, triatlonisty čeká 80km, kde nechybí osmikilometrové stoupání na Saint Vallier de Thiey. Po výjezdu na zmiňovaný kopec, profil cyklistiky klesá a přivádí závodníky opět k Azurovému pobřeží. Běh o délce 16km lemuje, podobně jako při Ironmanu Nice, místní promenádu podél moře.

Letošní ročník, stejně jako ten loňský, nabídne velkou triatlonovou bitvu. Hlavní hvězdou závodu je současný mistr světa z Havaje Sebastian Kienle, který právě zde v Cannes otevírá svojí závodní sezónu. Cestu k vítězství se mu ale bude snažit překazit jeho neméně populární krajan čahoun Jan Frodeno. S číslem tři do závodu vyrazí havajský vítěz z roku 2005 rovněž Němec Faris Al-Sultan. Rozbourat německý trojblok se bude snažit Belgičan Bart Aernouts, kterému kopcovitý profil kola sedí. Domácí však budou držet palce rodákovi z Nice Romainovi Guillaumovi. Vysoké ambice má ale i italské duo Moliinari – Fontana.

I ženský závod má své hvězdy. Tou největší je Britka Leanda Cave, šampiónka z Havaje z roku 2012. V dobré formě se bude chtít představit i usměvavá Dánka Michelle Vesterby, která ve stejném roce co Cave na Havaji zvítězila, Vesterby dobíhá jako osmá žena. Kopcovitý profil sedí specialistce na náročné závody Francouzce Jeanne Collogne, která v roce 2012 a 2013 ovládla legendárního Embrunmana. Navázat na ztracenou formu bude chtít i Maďarka Erika Csómor

Hodnocení:
Přečteno 682x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl