Tim Don má vítězný double, Passuello zazářil v Malajsii

7.04.2015 -
Tim Don si z Brazílie odváží vítězný double, navíc započal zajímavou sérii, druhý start – druhé vítězství. V Malajsii se z vítězství radoval Ital Passuello. Výtečnou formu drží ale veterán Alexander. Pro více informací čtěte více.

Ironman Brazil 70.3, brazilská půlka měla pro letošní rok ve statusu mistrovství latinské Ameriky a i proto se zde sešlo nabité startovní pole. Hlavním favoritem byl loňský vítěz a současná stár ve středním triatlonu Brit Tim Don. Kudrnatý Brit potvrdil své kvality a i v nabité konkurenci závodníků se prosadil v rychlém čase (3:41,47). Druhé místo, stejně jako loni, obsadil přítel Mirindy Carfae Timothy Odonnell, který za Britem zaostal o minutu. Třetí místo bral Bermuďan Tyler Butterfield. Butterfield patřil mezi černé koně loňské Havaje. Ovládl prestižní závod v Abu Dhabí a vše směřoval k mistrovství světa, které mu ale vůbec nevyšlo. V ženách nenašla přemožitelku Helle Frederiksen. Frederiksen dominovala hlavně v cyklistická části, kterou zdolala za neuvěřitelných (2:10,52). Vítěz mezi muži Tim Don prolétl tratí za 2:02. Dánka v současné době je fenoménem středního triatlonu. Druhé místo mezi ženami patří Sofii Goos. Trojici nejlepších na stupních vítězů doplnila Američanka Ruth Brennan. S výsledkem jistě nebude spokojená Rachel Joyce, která obsadila až deváté místo. V Brazílii se chtěla předvést před titulárním sponzorem Cola-Cola nově vzniklého Bravo Teamu.

V Malajsii na Ironman 70.3 Putrajaya soupeře doslova deklasoval bývalý profesionální cyklista Ital Domenico Passuello, který jako jediný prolomil hranici 4 hodin. Ital v den závodu neměl slabin a kromě malého manka na čelo závodu z plavecké části prolétl závodem bez respektu. O více než jedenáct minut po Passuellovi se v cílovém prostoru objevil veterán Craig Alexander. Třetí místo obsadil Švéd Frederik Cronebork. V ženách stejným způsobem jako Paussello dominovala Švýcarka Emma Bilham (4:24). Druhá žena Katy Duffield na vítězku ztrácí přes jedenáct minut. Bronz patří Britce Parys Edwards. Favoritka ženského závodu Beka Keat se závodem protrápila a dokončila na devátém místě.

 

(illus. foto Domenico Passsuello)

Hodnocení:
Přečteno 675x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně