Tim Don má vítězný double, Passuello zazářil v Malajsii

7.04.2015 -
Tim Don si z Brazílie odváží vítězný double, navíc započal zajímavou sérii, druhý start – druhé vítězství. V Malajsii se z vítězství radoval Ital Passuello. Výtečnou formu drží ale veterán Alexander. Pro více informací čtěte více.

Ironman Brazil 70.3, brazilská půlka měla pro letošní rok ve statusu mistrovství latinské Ameriky a i proto se zde sešlo nabité startovní pole. Hlavním favoritem byl loňský vítěz a současná stár ve středním triatlonu Brit Tim Don. Kudrnatý Brit potvrdil své kvality a i v nabité konkurenci závodníků se prosadil v rychlém čase (3:41,47). Druhé místo, stejně jako loni, obsadil přítel Mirindy Carfae Timothy Odonnell, který za Britem zaostal o minutu. Třetí místo bral Bermuďan Tyler Butterfield. Butterfield patřil mezi černé koně loňské Havaje. Ovládl prestižní závod v Abu Dhabí a vše směřoval k mistrovství světa, které mu ale vůbec nevyšlo. V ženách nenašla přemožitelku Helle Frederiksen. Frederiksen dominovala hlavně v cyklistická části, kterou zdolala za neuvěřitelných (2:10,52). Vítěz mezi muži Tim Don prolétl tratí za 2:02. Dánka v současné době je fenoménem středního triatlonu. Druhé místo mezi ženami patří Sofii Goos. Trojici nejlepších na stupních vítězů doplnila Američanka Ruth Brennan. S výsledkem jistě nebude spokojená Rachel Joyce, která obsadila až deváté místo. V Brazílii se chtěla předvést před titulárním sponzorem Cola-Cola nově vzniklého Bravo Teamu.

V Malajsii na Ironman 70.3 Putrajaya soupeře doslova deklasoval bývalý profesionální cyklista Ital Domenico Passuello, který jako jediný prolomil hranici 4 hodin. Ital v den závodu neměl slabin a kromě malého manka na čelo závodu z plavecké části prolétl závodem bez respektu. O více než jedenáct minut po Passuellovi se v cílovém prostoru objevil veterán Craig Alexander. Třetí místo obsadil Švéd Frederik Cronebork. V ženách stejným způsobem jako Paussello dominovala Švýcarka Emma Bilham (4:24). Druhá žena Katy Duffield na vítězku ztrácí přes jedenáct minut. Bronz patří Britce Parys Edwards. Favoritka ženského závodu Beka Keat se závodem protrápila a dokončila na devátém místě.

 

(illus. foto Domenico Passsuello)

Hodnocení:
Přečteno 676x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek