Ironman Melbourne startuje již tento víkend

20.03.2015 -
Ironman Melbourne tradičně nabízí silné startovní pole závodníků a letošní rok tomu nebude jinak. Kdo ze světové triatlonové špičky se u protinožců představí? To se dočtete v článku.

Ironman Melbourne je prvním letošním závodem se statusem mistrovství kontinentu. Protože takový závod nabízí vysoké prize money a dvojnásobek bodů do Kona Pro Rankingu, přiláká vždy silné pole profesionálů. Melbourne patří k rychlým závodům, takže i o rychlé časy a nová osobní maxima není nouze. Vždyť v roce 2012 legendární Craig Alexander právě zde v Melbourne se na sklonu své bohaté kariéry dostal pod magických 8 hodin. Ve stejném roce si své osobní maximum vylepšila i Švýcarka Caroline Steffen, které stanovila na 8:34,51.

Druhému ročníku v roce 2013 nepřálo počasí, takže byla zkrácená plavecká část. I přesto se v Melbourne uskutečnila bitva triatlonových titánů. Nechyběl Alexander, Vanhoenacker či Jordan Rapp. Z vítězství se ale radoval Španěl Eneko Llanos, který prožil jednu z nejlepších sezón své kariéry. V ženách dominovala Britka Corinne Abraham, která mohla jen litovat toho, že trať nebyla podle regulí. Minulý ročník byl v režii Lucemburčana Dirka Bockela. Vítězného doublu dosáhla Caroline Steffen.

Letošní rok opět nabídne velmi zajímavou podívanou mezi profesionály. S číslem jedna do závodu vyrazí Němec Nils Frommhold, který patří k nastupujícím hvězdám světového triatlonu. Předvést se na domácí půdě budou chtít Van Berkel, či Luke Bell. Premiéru na dlouhých tratích si odbude přítel Radky Vodičkové Brad Kahlefeldt. Kromě favorizovaného Frommholda se představí další silní Němci – Christian Kramer, který loni zazářil v Klagenfurtu, či Jan Raphael.

V ženách nechybí dvojnásobná vítězka Caroline Steffen, které tamní trať sedí. Domácí jistě budou přát své hvězdě Mirindě Carfrae, která se po letech představí v rodné Austrálii. Výčet favoritek ale zdaleka není u konce. Velké ambice neskrývá Melissa Hauschildt, veteránka Van Vlerken, či Annabel Luxford. Všichni budou zvědaví, co předvede na kole olympionička a několikanásobná britská šampiónka v časovce Emma Pooley, která už ukázala, že umí vyhrát i v triatlonu.

Závod startuje již tento víkend. Další ironmanská zastávka bude Ironman South Africa, který premiérově bude mít status mistrovství kontinentu a přilákal rovněž hvězdy světového triatlonu v čele s Lierdem. 

Hodnocení:
Přečteno 609x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně