Ironman Melbourne startuje již tento víkend

20.03.2015 -
Ironman Melbourne tradičně nabízí silné startovní pole závodníků a letošní rok tomu nebude jinak. Kdo ze světové triatlonové špičky se u protinožců představí? To se dočtete v článku.

Ironman Melbourne je prvním letošním závodem se statusem mistrovství kontinentu. Protože takový závod nabízí vysoké prize money a dvojnásobek bodů do Kona Pro Rankingu, přiláká vždy silné pole profesionálů. Melbourne patří k rychlým závodům, takže i o rychlé časy a nová osobní maxima není nouze. Vždyť v roce 2012 legendární Craig Alexander právě zde v Melbourne se na sklonu své bohaté kariéry dostal pod magických 8 hodin. Ve stejném roce si své osobní maximum vylepšila i Švýcarka Caroline Steffen, které stanovila na 8:34,51.

Druhému ročníku v roce 2013 nepřálo počasí, takže byla zkrácená plavecká část. I přesto se v Melbourne uskutečnila bitva triatlonových titánů. Nechyběl Alexander, Vanhoenacker či Jordan Rapp. Z vítězství se ale radoval Španěl Eneko Llanos, který prožil jednu z nejlepších sezón své kariéry. V ženách dominovala Britka Corinne Abraham, která mohla jen litovat toho, že trať nebyla podle regulí. Minulý ročník byl v režii Lucemburčana Dirka Bockela. Vítězného doublu dosáhla Caroline Steffen.

Letošní rok opět nabídne velmi zajímavou podívanou mezi profesionály. S číslem jedna do závodu vyrazí Němec Nils Frommhold, který patří k nastupujícím hvězdám světového triatlonu. Předvést se na domácí půdě budou chtít Van Berkel, či Luke Bell. Premiéru na dlouhých tratích si odbude přítel Radky Vodičkové Brad Kahlefeldt. Kromě favorizovaného Frommholda se představí další silní Němci – Christian Kramer, který loni zazářil v Klagenfurtu, či Jan Raphael.

V ženách nechybí dvojnásobná vítězka Caroline Steffen, které tamní trať sedí. Domácí jistě budou přát své hvězdě Mirindě Carfrae, která se po letech představí v rodné Austrálii. Výčet favoritek ale zdaleka není u konce. Velké ambice neskrývá Melissa Hauschildt, veteránka Van Vlerken, či Annabel Luxford. Všichni budou zvědaví, co předvede na kole olympionička a několikanásobná britská šampiónka v časovce Emma Pooley, která už ukázala, že umí vyhrát i v triatlonu.

Závod startuje již tento víkend. Další ironmanská zastávka bude Ironman South Africa, který premiérově bude mít status mistrovství kontinentu a přilákal rovněž hvězdy světového triatlonu v čele s Lierdem. 

Hodnocení:
Přečteno 613x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek