Tim Don se o víkendu blýskl ve skvělé formě

16.03.2015 -
Tim Don se blýskl se skvělé formě a zaznamenal další triumf, tentokrát na Ironman 70.3 Monterrey. Závodilo se ale i v Puerto Ricu. Více informací se dočtete v článku

Ironman 70.3 pokračoval dvěma závody – premiérový ročník se uskutečnil v Mexiku, co by Ironman 70.3 Monterrey. V nedalekém Puerto Ricu proběhl další ročník Ironman 70.3 Puerto Rico. Oba závody přilákaly hvězdy světového triatlonu, a jak tomu v posledních letech bývá zvykem – o kvalitní startovní podle závodníků nebyla nouze.

Na Ironman 70.3 Monterrey se v nejlepší formě představil Brit Tim Don, který v novém dresu Coca-Cola nenašel přemožitele. Don patří mezi výtečné běžce a v Monterrey o svém vítezství rozhodl právě díky silnému běhu (1:12,34). Jako jediný v cíli prolomil hranici 3 hodin a 45 minut. Druhé místo obsadil Američan Kevin Collington, který za Britem zaostal o necelé 4 minuty. Trojici nejlepších doplnil k radosti domácích Mauricio Cruz Mendez z Mexika. Závodu se zúčastnil i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který ale zaostal v běžecké části a jeho výkon na půlmaratónu (1:18,18) mu stačil na 7. místo v celkovém pořadí.  Mezi ženami se z vítězství radovala Kanaďanka Magali Tisseyre, která jen těsně neprolomila magické 4 hodiny.  Druhé místo obsadila Američanka Sarah Piampiano. Třetí byla opět kanadská hvězda Angela Naeth.

Ironman 70.3 Puero Rico ovládl Igor Amorelli, který jako jediný ve startovním poli prolomil hranici 4 hodni. Druhé místo obsadil Američan Chris Leiferman, který za ztratil na vítězného Amorelliho o více jak 5 minut. V ženách Američnka Sarah Haskins.

Příští týden se můžeme těšit na nabitou startovní listinu Ironman Melbourne, kde se mimo jiné, představí i současná mistryně světa Mirinda Carfrea, která se bude chtít na domácí půdě předvést v nejlepší formě.

Minulý týden se na internetu objevila tragická zpráva o smrti italské závodnice Lindy Scattolin. Italka, která měla 39 let se srazila s autem v Jihoafrické republice v Kapském městě. Scattolin spolu se svou tréninkovou partnerkou se připravovaly na Ironman South Africa. 

Hodnocení:
Přečteno 688x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza