Tim Don se o víkendu blýskl ve skvělé formě

16.03.2015 -
Tim Don se blýskl se skvělé formě a zaznamenal další triumf, tentokrát na Ironman 70.3 Monterrey. Závodilo se ale i v Puerto Ricu. Více informací se dočtete v článku

Ironman 70.3 pokračoval dvěma závody – premiérový ročník se uskutečnil v Mexiku, co by Ironman 70.3 Monterrey. V nedalekém Puerto Ricu proběhl další ročník Ironman 70.3 Puerto Rico. Oba závody přilákaly hvězdy světového triatlonu, a jak tomu v posledních letech bývá zvykem – o kvalitní startovní podle závodníků nebyla nouze.

Na Ironman 70.3 Monterrey se v nejlepší formě představil Brit Tim Don, který v novém dresu Coca-Cola nenašel přemožitele. Don patří mezi výtečné běžce a v Monterrey o svém vítezství rozhodl právě díky silnému běhu (1:12,34). Jako jediný v cíli prolomil hranici 3 hodin a 45 minut. Druhé místo obsadil Američan Kevin Collington, který za Britem zaostal o necelé 4 minuty. Trojici nejlepších doplnil k radosti domácích Mauricio Cruz Mendez z Mexika. Závodu se zúčastnil i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který ale zaostal v běžecké části a jeho výkon na půlmaratónu (1:18,18) mu stačil na 7. místo v celkovém pořadí.  Mezi ženami se z vítězství radovala Kanaďanka Magali Tisseyre, která jen těsně neprolomila magické 4 hodiny.  Druhé místo obsadila Američanka Sarah Piampiano. Třetí byla opět kanadská hvězda Angela Naeth.

Ironman 70.3 Puero Rico ovládl Igor Amorelli, který jako jediný ve startovním poli prolomil hranici 4 hodni. Druhé místo obsadil Američan Chris Leiferman, který za ztratil na vítězného Amorelliho o více jak 5 minut. V ženách Američnka Sarah Haskins.

Příští týden se můžeme těšit na nabitou startovní listinu Ironman Melbourne, kde se mimo jiné, představí i současná mistryně světa Mirinda Carfrea, která se bude chtít na domácí půdě předvést v nejlepší formě.

Minulý týden se na internetu objevila tragická zpráva o smrti italské závodnice Lindy Scattolin. Italka, která měla 39 let se srazila s autem v Jihoafrické republice v Kapském městě. Scattolin spolu se svou tréninkovou partnerkou se připravovaly na Ironman South Africa. 

Hodnocení:
Přečteno 689x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka