Tim Don se o víkendu blýskl ve skvělé formě

16.03.2015 -
Tim Don se blýskl se skvělé formě a zaznamenal další triumf, tentokrát na Ironman 70.3 Monterrey. Závodilo se ale i v Puerto Ricu. Více informací se dočtete v článku

Ironman 70.3 pokračoval dvěma závody – premiérový ročník se uskutečnil v Mexiku, co by Ironman 70.3 Monterrey. V nedalekém Puerto Ricu proběhl další ročník Ironman 70.3 Puerto Rico. Oba závody přilákaly hvězdy světového triatlonu, a jak tomu v posledních letech bývá zvykem – o kvalitní startovní podle závodníků nebyla nouze.

Na Ironman 70.3 Monterrey se v nejlepší formě představil Brit Tim Don, který v novém dresu Coca-Cola nenašel přemožitele. Don patří mezi výtečné běžce a v Monterrey o svém vítezství rozhodl právě díky silnému běhu (1:12,34). Jako jediný v cíli prolomil hranici 3 hodin a 45 minut. Druhé místo obsadil Američan Kevin Collington, který za Britem zaostal o necelé 4 minuty. Trojici nejlepších doplnil k radosti domácích Mauricio Cruz Mendez z Mexika. Závodu se zúčastnil i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který ale zaostal v běžecké části a jeho výkon na půlmaratónu (1:18,18) mu stačil na 7. místo v celkovém pořadí.  Mezi ženami se z vítězství radovala Kanaďanka Magali Tisseyre, která jen těsně neprolomila magické 4 hodiny.  Druhé místo obsadila Američanka Sarah Piampiano. Třetí byla opět kanadská hvězda Angela Naeth.

Ironman 70.3 Puero Rico ovládl Igor Amorelli, který jako jediný ve startovním poli prolomil hranici 4 hodni. Druhé místo obsadil Američan Chris Leiferman, který za ztratil na vítězného Amorelliho o více jak 5 minut. V ženách Američnka Sarah Haskins.

Příští týden se můžeme těšit na nabitou startovní listinu Ironman Melbourne, kde se mimo jiné, představí i současná mistryně světa Mirinda Carfrea, která se bude chtít na domácí půdě předvést v nejlepší formě.

Minulý týden se na internetu objevila tragická zpráva o smrti italské závodnice Lindy Scattolin. Italka, která měla 39 let se srazila s autem v Jihoafrické republice v Kapském městě. Scattolin spolu se svou tréninkovou partnerkou se připravovaly na Ironman South Africa. 

Hodnocení:
Přečteno 684x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně