Víkendu vévodil Cameron Brown

9.03.2015 -
Tento víkend byl opět ve znamení triatlonu. Závodilo se jak na půlce, tak i na celém Ironmanu, kde se připisovaly historické tabulky. Více informací se dočtete v článku.

Ironman New Zealand

Ironman na Novém Zélandu je druhý nejstarší závod v dlouhém triatlonu vůbec a také patří mezi ty nejkrásnější. Se závodem je spjaté jméno domácího závodníka Camerona Browna, který zde do roku 2014 zvítězil jubilejně 10x. Podobný počin předvedli už pouze Marino Vanhoenacker v Klagenfurtu nebo Ronnie Schildknecht na domácí půdě v Curychu. Loni se domácí miláček musel uspokojit s druhým místem, rychlejší v cíli byl Estonec Marco Albert. Letos legendární Brown opět nechyběl ve startovním poli. Plavecká část se zapsala do historických tabulek, když padlo světové maximum na 3,8km. Skvělý plavec Dylan Mcneice vyplaval v rekordním čase 44:26 (1:10 min/100metrů). Zbytek dne ale patřil Brownovi, ten se spanilou jízdou na kole dostal do čela závodu a suverénním během si připsal jedenácté vítězství na Ironman New Zealand (8:22). Druhé místo bral Terenzo Bozzone (8:29). Třetí doběhl jejich krajan Dylan McNeice (8:38). V ženách se z vítězství radovala Američanka Meredith Kessler (9:05), která přijela do Taupa obhájit loňský titul. Druhé místo brala, stejně jako loni, domácí Gina Crowford (+19 min).  Jako třetí žena finišovala Melanie Burke (+36 min).

(Cam Brown illus foto 2xu.com)

Ironman 70.3 Subic Bay Philippines

Poloviční Ironman na Filipínách měl být další zastávkou veterána Craiga Alexandra, který zde měl startovat. Nakonec ale vinnou zranění se závodu nemohl zúčastnit. Dveře k vítězství se tedy otevřely ostatním zúčastněným. O vítězství se poprali australští závodníci, kterým vrcholí sezóna. Po tvrdé bitvě se nakonec z vítezství radoval Timothy Reed. Druhé místo obsadil Mitchel Robins, bronz má Josh Amberger. Kategorii M50-54 ovládl legendární Němec Jurgen Zack, který na Phuketu vede triatlonovou akademii. Zack patřil v devadesátých letech mezi „übercyklisty“, na kterého navázali Hellriegel, později Stadler a nyní Kienle. K jeho největším úspěchům patří druhé místo na Havaji v roce 1997. Ve stejném roce Zack zajel v Rothu čas z jiné galaxie – úctyhodných 7:51,42.  Mezi ženami kralovala Britka Parys Edwards. Druhé místo brala Američanka Gerdes, trojici nejlepších doplnila Australanka Duke.

 

Další zastávkou seriálu Ironman bude 15. března půlka v Porto Ricu a premiérový ročník Ironman 70.3 Monterrey v Mexicu. 

Hodnocení:
Přečteno 598x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen