Víkendu vévodil Cameron Brown

9.03.2015 -
Tento víkend byl opět ve znamení triatlonu. Závodilo se jak na půlce, tak i na celém Ironmanu, kde se připisovaly historické tabulky. Více informací se dočtete v článku.

Ironman New Zealand

Ironman na Novém Zélandu je druhý nejstarší závod v dlouhém triatlonu vůbec a také patří mezi ty nejkrásnější. Se závodem je spjaté jméno domácího závodníka Camerona Browna, který zde do roku 2014 zvítězil jubilejně 10x. Podobný počin předvedli už pouze Marino Vanhoenacker v Klagenfurtu nebo Ronnie Schildknecht na domácí půdě v Curychu. Loni se domácí miláček musel uspokojit s druhým místem, rychlejší v cíli byl Estonec Marco Albert. Letos legendární Brown opět nechyběl ve startovním poli. Plavecká část se zapsala do historických tabulek, když padlo světové maximum na 3,8km. Skvělý plavec Dylan Mcneice vyplaval v rekordním čase 44:26 (1:10 min/100metrů). Zbytek dne ale patřil Brownovi, ten se spanilou jízdou na kole dostal do čela závodu a suverénním během si připsal jedenácté vítězství na Ironman New Zealand (8:22). Druhé místo bral Terenzo Bozzone (8:29). Třetí doběhl jejich krajan Dylan McNeice (8:38). V ženách se z vítězství radovala Američanka Meredith Kessler (9:05), která přijela do Taupa obhájit loňský titul. Druhé místo brala, stejně jako loni, domácí Gina Crowford (+19 min).  Jako třetí žena finišovala Melanie Burke (+36 min).

(Cam Brown illus foto 2xu.com)

Ironman 70.3 Subic Bay Philippines

Poloviční Ironman na Filipínách měl být další zastávkou veterána Craiga Alexandra, který zde měl startovat. Nakonec ale vinnou zranění se závodu nemohl zúčastnit. Dveře k vítězství se tedy otevřely ostatním zúčastněným. O vítězství se poprali australští závodníci, kterým vrcholí sezóna. Po tvrdé bitvě se nakonec z vítezství radoval Timothy Reed. Druhé místo obsadil Mitchel Robins, bronz má Josh Amberger. Kategorii M50-54 ovládl legendární Němec Jurgen Zack, který na Phuketu vede triatlonovou akademii. Zack patřil v devadesátých letech mezi „übercyklisty“, na kterého navázali Hellriegel, později Stadler a nyní Kienle. K jeho největším úspěchům patří druhé místo na Havaji v roce 1997. Ve stejném roce Zack zajel v Rothu čas z jiné galaxie – úctyhodných 7:51,42.  Mezi ženami kralovala Britka Parys Edwards. Druhé místo brala Američanka Gerdes, trojici nejlepších doplnila Australanka Duke.

 

Další zastávkou seriálu Ironman bude 15. března půlka v Porto Ricu a premiérový ročník Ironman 70.3 Monterrey v Mexicu. 

Hodnocení:
Přečteno 597x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně