Coca-Cola sponzoruje profesionální triatlonový tým

26.02.2015 -
Ve světě triatlonu je profesionálních triatlonových týmů jako šafránu. Tento týden, ale přišla dobrá zpráva – Coca Cola bude sponzorovat nový tým. Oproti tomu, ale jeden silný tým skončil. Více informací v článku.

Profesionálních týmu v dlouhém triatlonu je jako šafránu a tento týden přišla žhavá novinka. Světový magnát Coca Cola se rozhodla investovat do profesionálního triatlonového týmu.  Tým ponese název The Bravo Team, členská základna bude tvořit několik zvučných jmen světového formátu a nová jména talentovaných Brazilců. Hlavní jádro týmu tvoří trojlístek veleúspěšných závodníků. Rachel Joyce z Velké Británie patří mezi největší současná jména v dlouhém triatlonu. Profesionální kariéru odstartovala v roce 2008 a každoročně zaznamenává růst výkonnosti. Mezi její největší úspěchy patří dvě pódiová umístění na Havaji. V roce 2013 finišovala jako druhá (8:57,28) a v roce 2014 sympatická Britka dobíhá do cíle jako třetí žena v celkovém pořadí (9:04).  Její osobní rekord činní 8:42,25 (Roth). Dalším výrazným členem týmu bude Tim Don, který se v roce 2006 stal mistrem světa v olympijském triatlonu. Minulý rok definitivně přešel na dlouhé tratě a jeho premiéra mu vyšla na výbornou. Nejprve na půlce v Mont Tremblant bere v nesmírně silně obsazeném závodě třetí místo a při svém debutu na Ironman Mallorca vítězí. Třetím do party je Američan Paul Matthews, který má osobní rekord 8:05,58 z roku 2012 (Ironman Melbourne). O celý tým se bude starat i trojnásobný mistr světa z Kony Craig Alexander v roli hlavního trenéra, sám ale hájit barvy týmu nebude.

(Rachel Joyce v předchozím působišti Abu-Dhabi triathlon team)

Oproti tomu silný profesionální německý tým Powerhorse ukončil svoje působení. Hlavní sponzor energetické nápoje PowerHorse ukončil štědré dotace. Tým tvořila čtveřice silných Němců Bracht, Raphael, Reichel a Potrebitsch. Nejvýraznější postavou je jistě Timo Brach, který letos dokázal zvítězit v Rothu a patří do elitního klubu lidí, co umí dát Ironmana pod 8 hodin.

Aktuálně nejsilnější pozici profesionálního triatlonového týmu má belgický tým Uplace Pro triathlon team, který letos po vzoru konkurenčního rakouského Pewag týmu rozšířil své pole působnosti i na amatérské závodníky. Stejně jako u Pewag týmu hlavní jádro tvoří elitní závodníci, kteří mají kompletní podporu, amatérští sportovci potom za určitý poplatek se stanou součásti týmu.  Mezi další výrazné týmy patří německý Erdinger triathlon team, ve kterém jsou taková jména jako bratři Realertovi, Eva Wutti, či mladý Němec Dreitz.


(Powerhorse triathlon team)

Hodnocení:
Přečteno 923x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza