Ospalý zahájil závodní sezónu, Vabroušek startoval u protinožců

22.02.2015 -
Víkend byl plný triatlonu. Filip Ospalý testoval formu před blížícím se Challenge Dubai. Vabroušek startoval na oblíbeném Challenge Wanaka. Na Filipínách se konala půlka, kde původně měla startovat i Radka Vodičková. Podrobněji v článku.

Tri Yas Marina Circuit – tento víkend se konal v Abu Dhabí olympijský triatlon se zakázanou jízdou v háku. Závod probíhal, jak jinak než na závodním okruhu F1 Marina Circuit. Otestovat svojí formu přes blížícím se Challenge Dubai, chtěl i Filip Ospalý. Ten nedávno absolvoval soustředění na Fuerteventuře se svěřencem Luboše Bílka s Mauricem Clavelem. Závod opanoval Švýcar Reudi Wild. Druhý doběhl Manuel Kung a třetí Ospalýho sparing partner Maurice Clavel. Filip Ospalý finišoval na 6. místě.

Challenge Wanaka - v únoru se tradičně koná Challenge Wanaka na Novém Zélandu. Petr Vabroušek patří již k relikviím tohoto závodu, vždyť poprvé zde startoval v roce 2008, kdy finišoval jako šestý. O rok později si pořadím výrazně polepšil a obsadil třetí místo v celkovém pořadí. V roce 2010 bere Vabroušek čtvrté místo. V letech 2011 a 2012 shodně finišuje na šestém místě. Po dvouroční pauze Vabroušek opět nastupuje na start a doplňuje neuvěřitelnou sbírku Top 10 o další kousek – letos Petr uzavírá první desítku. Z vítězství se radoval Dylan McNeice (8:37). Druhé místo obsadil Dougal Allan se ztrátou 2minut. Trojici nejlepších doplnil Courtney Ogden s 12 minutovým mankem na vítěze. V ženách zazářila domácí závodnice Gina Crowford (9:31). Druhou ženou v celkovém pořadí byla Laura Siddal (+11min). Bronz vybojovala Michelle Bremer (+20min).

Challenge Philippines – stále oblíbenější je půlka na Filipínách, která přilákala na start velmi silné pole profesionálních závodníků. Ve startovní listině původně figurovala i Radka Vodičková, která loni zde obsadila druhé místo za Emmou Pooley. Emma Pooley se na startu objevila i letos a potvrdila roli favoritky. Vele úspěšná cyklistka se umí prosadit i v triatlonu. Pooley je několikanásobnou šampionkou Velké Británie v časovce, úspěchy sbírá i na dráze, či v etapových závodech. Kromě toho Britka umí zajet kvalitně i v triatlonu. V roce 2013 opanovala extrémního Swissmana, v Curychu finišuje jako pátá. Mužský závod opanoval Ital Domenico Passuello. Druhé místo bral Dán Rasmus Petraeus, třetí místo patří Australanovi Robbinsovi. Favorizovaný Dán Croneberg se musel spokojit se čtvrtým místem.

 

Hodnocení:
Přečteno 1082x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.