Novinka v seriálu Ironman – Live GPS tracking

4.02.2015 -
Seriál Ironman v letošní sezóně přichází s revoluční novinkou v oblasti on-line sledování sportovců. Novinka se bude zatím týkat pouze profesionálních závodníků, a to jen na vybraných závodech. Více informací o této novince se dočtete v článku.

V letošním roce seriál Ironman představuje žhavou novinku v oblasti on-line sledovaní sportovce během závodu - Live GPS tracking. Novinka má ještě více vtáhnout diváka do sledovaného závodu. Od letošní sezóny budou mít profesionální závodníci na kole GPS zařízení, které bude přenášet data. Novinka se bude pro letošní rok týkat pouze kontinentálních závodů a obou šampionátů. Prvním závodem, kde již bude možné profesionály sledovat on-line bude Ironman Melbourne. Poté budou následovat:

·         Ironman South Africa

·         Ironman Texas

·         Ironman Frankfurt  

·         MS v 70.3

·         Ironman Havaj

GPS zařízení bude jednak přesně zaznamenávat lokalitu, kde se daný závodník nachází, ale bude i poskytovat informace o tepové frekvenci, výkonu, kadenci, rychlosti a dalších jednotek. Před třemi lety s něčím podobným přišlo i SRM, coby bývalý lídr na trhu s měřiči výkonu. Všichni závodníci, kteří měli od SRM podporu museli poskytnout svá data na živé sledování. Nyní službu bude poskytovat Quarq, který bude fungovat na bázi ANT+ i Bluetooth.

On-line sledování se bude týkat i běžecké části, každý profesionální závodník dostane speciální čip, který bude poskytovat zatím pouze GPS data, takže rychlost pohybu a aktuální pozici. Jak hodnotíte tento trend? 

(ilus. foto traninkg peaks)

Hodnocení:
Přečteno 928x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně