Víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne

2.02.2015 -
Pomalu, ale jistě se rozjíždí nová sezóna roku 2015. Tento víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne. Petr Vabroušek se blýskl třetím místem. V Melbourne se závodilo na zkrácené trati. Čtete více.

Israman každoročně získává čím dál tím více na oblibě. Příjemné letní počasí a kopcovitý profil kola s nádechem jisté exotiky přiláká závodníky z celého světa. Letos opět na startu nechyběl vítěz loňského ročníku Petr Vabroušek, který podle jeho slov zápasil v předešlých dnech s virózou. Přesto v Izraelském letovisku Eliat nakonec odstartoval. Vabroušek svůj start přetavil v bronz. Z vítězství se radoval Bart Candel, druhé místo bral Sergio Marquez z Portugalska.

Challenge Melbourne – druhý ročník Challenge Melbourne musel být kvůli nepřízni počasí zkrácen na polovinu. Takže ze závodu klasických ironmanských distancí (3,8-180-42,2) se musel konat pouze poloviční ironman (1,9-90-21,1). Závod kompletně opanovali domácí závodníci. V ženském závodě se z vítězství radovala rychlonohá Melissa Hauschildt, co by dvojnásobná mistryně světa na této distanci. Druhé místo patří Christie Sym a trojici nejlepších doplnila rovněž Australanka Lisa Marangon. Favoritka závodu Annabel Luxford si vybrala špatný den. Kvůli technickým problémům v cyklistické časti, ze závodu musela odstoupit. Mezi muži dominoval Leon Griffin. Druhé místo patří Nicku Kasteleinovi a bronz vybojoval zkušený Australan Peter Robertson.

WTC minulý týden hrdě představilo další nový podnik, tentokrát na poloviční distanci – Ironman 70.3 Dubran South Africa. Jižní Afrika má tedy pro letošní rok již tři závody ze seriálu Ironman! První Ironman South Africa 70.3 proběhl minulý týden. Dalším podnikem bude Ironman South Africa, který se koná na plné distanci a letos nově jako mistrovství kontinentu. To znamená, že vítěz mezi profesionály si odveze 4000 bodů do KPR a automaticky si zajistí slot na Havaj. Tento fakt letos do Jižní Afriky přiláká silné závodní pole v čele s Frederikem Van Lierdem, či Borisem Steinem, kteří již potvrdili svojí účast. 

Hodnocení:
Přečteno 820x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer