Víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne

2.02.2015 -
Pomalu, ale jistě se rozjíždí nová sezóna roku 2015. Tento víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne. Petr Vabroušek se blýskl třetím místem. V Melbourne se závodilo na zkrácené trati. Čtete více.

Israman každoročně získává čím dál tím více na oblibě. Příjemné letní počasí a kopcovitý profil kola s nádechem jisté exotiky přiláká závodníky z celého světa. Letos opět na startu nechyběl vítěz loňského ročníku Petr Vabroušek, který podle jeho slov zápasil v předešlých dnech s virózou. Přesto v Izraelském letovisku Eliat nakonec odstartoval. Vabroušek svůj start přetavil v bronz. Z vítězství se radoval Bart Candel, druhé místo bral Sergio Marquez z Portugalska.

Challenge Melbourne – druhý ročník Challenge Melbourne musel být kvůli nepřízni počasí zkrácen na polovinu. Takže ze závodu klasických ironmanských distancí (3,8-180-42,2) se musel konat pouze poloviční ironman (1,9-90-21,1). Závod kompletně opanovali domácí závodníci. V ženském závodě se z vítězství radovala rychlonohá Melissa Hauschildt, co by dvojnásobná mistryně světa na této distanci. Druhé místo patří Christie Sym a trojici nejlepších doplnila rovněž Australanka Lisa Marangon. Favoritka závodu Annabel Luxford si vybrala špatný den. Kvůli technickým problémům v cyklistické časti, ze závodu musela odstoupit. Mezi muži dominoval Leon Griffin. Druhé místo patří Nicku Kasteleinovi a bronz vybojoval zkušený Australan Peter Robertson.

WTC minulý týden hrdě představilo další nový podnik, tentokrát na poloviční distanci – Ironman 70.3 Dubran South Africa. Jižní Afrika má tedy pro letošní rok již tři závody ze seriálu Ironman! První Ironman South Africa 70.3 proběhl minulý týden. Dalším podnikem bude Ironman South Africa, který se koná na plné distanci a letos nově jako mistrovství kontinentu. To znamená, že vítěz mezi profesionály si odveze 4000 bodů do KPR a automaticky si zajistí slot na Havaj. Tento fakt letos do Jižní Afriky přiláká silné závodní pole v čele s Frederikem Van Lierdem, či Borisem Steinem, kteří již potvrdili svojí účast. 

Hodnocení:
Přečteno 822x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland