Víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne

2.02.2015 -
Pomalu, ale jistě se rozjíždí nová sezóna roku 2015. Tento víkend byl ve znamení Isramana a Challenge Melbourne. Petr Vabroušek se blýskl třetím místem. V Melbourne se závodilo na zkrácené trati. Čtete více.

Israman každoročně získává čím dál tím více na oblibě. Příjemné letní počasí a kopcovitý profil kola s nádechem jisté exotiky přiláká závodníky z celého světa. Letos opět na startu nechyběl vítěz loňského ročníku Petr Vabroušek, který podle jeho slov zápasil v předešlých dnech s virózou. Přesto v Izraelském letovisku Eliat nakonec odstartoval. Vabroušek svůj start přetavil v bronz. Z vítězství se radoval Bart Candel, druhé místo bral Sergio Marquez z Portugalska.

Challenge Melbourne – druhý ročník Challenge Melbourne musel být kvůli nepřízni počasí zkrácen na polovinu. Takže ze závodu klasických ironmanských distancí (3,8-180-42,2) se musel konat pouze poloviční ironman (1,9-90-21,1). Závod kompletně opanovali domácí závodníci. V ženském závodě se z vítězství radovala rychlonohá Melissa Hauschildt, co by dvojnásobná mistryně světa na této distanci. Druhé místo patří Christie Sym a trojici nejlepších doplnila rovněž Australanka Lisa Marangon. Favoritka závodu Annabel Luxford si vybrala špatný den. Kvůli technickým problémům v cyklistické časti, ze závodu musela odstoupit. Mezi muži dominoval Leon Griffin. Druhé místo patří Nicku Kasteleinovi a bronz vybojoval zkušený Australan Peter Robertson.

WTC minulý týden hrdě představilo další nový podnik, tentokrát na poloviční distanci – Ironman 70.3 Dubran South Africa. Jižní Afrika má tedy pro letošní rok již tři závody ze seriálu Ironman! První Ironman South Africa 70.3 proběhl minulý týden. Dalším podnikem bude Ironman South Africa, který se koná na plné distanci a letos nově jako mistrovství kontinentu. To znamená, že vítěz mezi profesionály si odveze 4000 bodů do KPR a automaticky si zajistí slot na Havaj. Tento fakt letos do Jižní Afriky přiláká silné závodní pole v čele s Frederikem Van Lierdem, či Borisem Steinem, kteří již potvrdili svojí účast. 

Hodnocení:
Přečteno 819x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně