BEST OF světového triatlonu roku 2014 – ženy

14.12.2014 -
Přinášíme Vám výběr toho nejlepšího, co světový triatlon v sezoně 2014 nabídl. Vychutnejte si rekapitulaci toho, co ženy v této sezóně předvedly.

Mirinda Carfrae

To co drobná Australanka předvedla na letošní Havaji, by stačilo na vydání samostatné knihy. Carfrae je trojnásobnou mistryní světa, která si vždy pro titul doběhla v „nadlidském“ tempu. V roce 2013 stanovila nový traťový rekord běžecké části (2:50) rychleji běžela už jen hrstka mužů. A letos? Výkon hodný šampiónky. Na vedoucí Danieru Ryf po cyklistické části Carfrae ztrácela přes deset minut, přesto se Mirinda vzepřela nepříznivé situaci a kilometr po kilometru stahovala náskok Švýcarky. Tři kilometry před cílem se Carfrae dostala do vedení a do cíle si doběhla pro třetí titul mistryně světa. Její maratónský čas byl opět na úrovní nejlepších mužů (2:50,26). Sebastian Kienle běžel o čtyři minuty pomaleji. Navíc Carfrae je držitelkou letošního nejrychlejšího času v dlouhém triatlonu. Na Challenge Roth zajela 8:38,53.

 Daniela Ryf

Švýcarsko vždy mělo silné osobnosti světového triatlonu. Mezi největší osobnosti jistě patří legendární a nestárnoucí Natasha Badman, která na Havaji triumfovala 6x. Po Natashe nastala doba Caroliny Steffen, která na Havaji vždy patřila mezi favoritky či olympijská vítězka z Londýna Nicola Spirig. A po letošním roce nastává doba Daniely Ryf. Ta do letošní sezóny vlétla nekompromisně, co start, to vítězství (vyjma Havaje)! Opanovala Ironman Zurich, Ironman Kodaň, Rappeswil, Wiesbaden, Mont Tremblant, kde slavila titul mistryně světa v půlce. Na Havaji dlouho vedla ale zmiňovaná Carfrae ji o světový double připravila. Ryf je jednoznačně nastupující nová iron generace, která má potenciál navázat na úspěchy Natashi Badman.

Helle Frederiksen

Sympatická a usměvavá Dánka se „našla“ na bezhákových závodech. Přestoupila do profesionální belgické stále UPLACE, kde patří mezi největší hvězdy. Výčet úspěchů je obsáhlý, ale dva výsledky stojí za zmínku. Helle opanovala dva nejlépe dotované závody planety a to Hy-Vee triathlon na olympijských distancích a Challenge Bahrain, který se konal na tratích polovičního ironmana.

Gwen Jorgensen

Vytáhlá Američanka zažila sezónu splněných snů. V závodech Světového poháru dominovala na šesti z osmi zúčastněných závodů. Sezónu snů zakončila vítězstvím ve Světovém finále v kanadském Edmontonu a suverénně se stala Mistryní světa v olympijském triatlonu. Poslední Američanka, která se stala Světovou šampiónkou, byla v roce 2004 Sheila Taormina. Ta mimo jiné vlastní olympijskou medaili z LOH 1996 ze štafety na 4x200 volný způsob.

Nicola Spirig

Olympijská vítězka a vítězka nespočtu závodů Světového poháru se vydala na dlouhé tratě. Nejprve si stříhla maratón v rámci ME na domácí půdě v Curychu (2:37,12) a následně se kvalitně připravila na svůj „irondebut“ na Ironman Cozumel. Premiéru proměnila ve vítězství. 

Hodnocení:
Přečteno 1024x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.