V Bahrajnu zazářili Raelert s Frederiksen, v Austrálii Chevrot s Martin

7.12.2014 -
Challenge Bahrain premiéru zvládl na výbornou! Z vítězství se radoval Michael Raelert. V ženách nenašla přemožitelku Helle Frederiksen. Češi Vodičková s Vabrouškem se neprosadili. Na západě Austrálie se konal tradiční podnik ze seriálu Ironman, zde dominovali Denis Chevrot a Britta Martin. Více informací v článku.

Startovní listina hýřila jmény světového triatlonu i díky štědrosti tamních šejků se každý zúčastněný cítil jako v ráji. Tamní pořadatelé si dali záležet, aby tratě byly rychlé a servis okolo závodu byl stoprocentní. Kdo v Bahrajnu nestartoval, mohl sledovat živý přenos s komentářem Chrisse McCormacka. I živé sledování bylo na Challenge nezvykle propracované, včetně funkce leaderboardu.

Před závodem odpadl papírový favorit Frodeno, na kterého padla únava z dlouhé a povedené sezóny. V mužském závodě bylo nejvíce vidět německé duo Dreitz – Raelert. Dreitz prolomil hranici dvou hodin v cyklistické části (1:57,21 – tedy průměr přes 46km/h !) a v druhém depu na závodním okruhu se objevil jako první. Michael Raelert vsadil na běh a nekompromisním tempem se přibližoval Dreitzovi. Nakonec mladý Němec vedení neudržel, když nebyl schopný sekundovat tempu Raelerta. Michael Raelert (3:36) ovládl první ročník a završil tím tak sezónu plnou kontrastů. Druhé místo obsadil Andreas Dreitz (3:38), třetí místo vybojoval Tim Reed (3:39). Petr Vabroušek v tak nabité konkurenci nemohl přemýšlet o umístění v první desítce a v kategorii profesionálů obsadil 25. místo (4:02).

V ženách kralovala Dánka Helle Frederiksen, která po Hy-vee triatlonu zvítězila i zde v Bahrajnu. K tomu prolomila hranici čtyř hodin (3:55,50). Tímto vítězstvím završila tak svou vele úspěšnou sezónu. Druhé místo brala Britka Rachel Joyce (3:58). Bronz patří její krajance Jodie Swallow (3:58). Radka Vodičková závod nedokončila.

Příští ročník se v Bahrajnu bude bojovat o odměny v celkové výši milion Dolarů!

Ironman Western Australia

Tradiční australský podnik, kterého se měl původně zúčastnit i Petr Vabroušek. Nakonec ani Vabroušek neodolal pohostinnosti šejků. I přes pozdní termín a kolizi s Challenge Bahrain se v Austrálii dostavila kvalitní konkurence. Adeptů na vítězství byla celá řada (Van Berkel, Gambles, Thomschke či Guillaume). Rybník ale všem favoritům vypálil Francouz Denis Chevrot, který zaznamenal nový osobní rekord (8:05). Druhé místo bral Švéd Patrik Nilsson (8:12). Třetí místo obsadil Němec Per Bittner (8:14).

V ženách se v životní formě představila Novozélanďanka Britta Martin, která prolomila hranici devíti hodin (8:56,34). Druhé místo obsadila Němka Mareen Hufe (9:00,21). Třetí byla populární Liz Blatchford (9:02).

Hodnocení:
Přečteno 1197x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza