V Bahrajnu zazářili Raelert s Frederiksen, v Austrálii Chevrot s Martin

7.12.2014 -
Challenge Bahrain premiéru zvládl na výbornou! Z vítězství se radoval Michael Raelert. V ženách nenašla přemožitelku Helle Frederiksen. Češi Vodičková s Vabrouškem se neprosadili. Na západě Austrálie se konal tradiční podnik ze seriálu Ironman, zde dominovali Denis Chevrot a Britta Martin. Více informací v článku.

Startovní listina hýřila jmény světového triatlonu i díky štědrosti tamních šejků se každý zúčastněný cítil jako v ráji. Tamní pořadatelé si dali záležet, aby tratě byly rychlé a servis okolo závodu byl stoprocentní. Kdo v Bahrajnu nestartoval, mohl sledovat živý přenos s komentářem Chrisse McCormacka. I živé sledování bylo na Challenge nezvykle propracované, včetně funkce leaderboardu.

Před závodem odpadl papírový favorit Frodeno, na kterého padla únava z dlouhé a povedené sezóny. V mužském závodě bylo nejvíce vidět německé duo Dreitz – Raelert. Dreitz prolomil hranici dvou hodin v cyklistické části (1:57,21 – tedy průměr přes 46km/h !) a v druhém depu na závodním okruhu se objevil jako první. Michael Raelert vsadil na běh a nekompromisním tempem se přibližoval Dreitzovi. Nakonec mladý Němec vedení neudržel, když nebyl schopný sekundovat tempu Raelerta. Michael Raelert (3:36) ovládl první ročník a završil tím tak sezónu plnou kontrastů. Druhé místo obsadil Andreas Dreitz (3:38), třetí místo vybojoval Tim Reed (3:39). Petr Vabroušek v tak nabité konkurenci nemohl přemýšlet o umístění v první desítce a v kategorii profesionálů obsadil 25. místo (4:02).

V ženách kralovala Dánka Helle Frederiksen, která po Hy-vee triatlonu zvítězila i zde v Bahrajnu. K tomu prolomila hranici čtyř hodin (3:55,50). Tímto vítězstvím završila tak svou vele úspěšnou sezónu. Druhé místo brala Britka Rachel Joyce (3:58). Bronz patří její krajance Jodie Swallow (3:58). Radka Vodičková závod nedokončila.

Příští ročník se v Bahrajnu bude bojovat o odměny v celkové výši milion Dolarů!

Ironman Western Australia

Tradiční australský podnik, kterého se měl původně zúčastnit i Petr Vabroušek. Nakonec ani Vabroušek neodolal pohostinnosti šejků. I přes pozdní termín a kolizi s Challenge Bahrain se v Austrálii dostavila kvalitní konkurence. Adeptů na vítězství byla celá řada (Van Berkel, Gambles, Thomschke či Guillaume). Rybník ale všem favoritům vypálil Francouz Denis Chevrot, který zaznamenal nový osobní rekord (8:05). Druhé místo bral Švéd Patrik Nilsson (8:12). Třetí místo obsadil Němec Per Bittner (8:14).

V ženách se v životní formě představila Novozélanďanka Britta Martin, která prolomila hranici devíti hodin (8:56,34). Druhé místo obsadila Němka Mareen Hufe (9:00,21). Třetí byla populární Liz Blatchford (9:02).

Hodnocení:
Přečteno 1196x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně