Olympijská šampiónka Spirig se chystá na Ironmana

21.11.2014 -
Nicola Spirig se v roce 2012 stala olympijskou šampiónkou, nyní sympatickou Švýcarku čeká nová výzva a to Ironman. Který? Kde? Nejen to se dočtete v článku

Portfolio Nicol Spirig je obsáhlé a plné úspěchů. Tím největším úspěchem je jistě zlatá olympijská medaile z Olympiády v Londýně. Na cílové pásce převálcovala Lisu Norden, čímž se zlatem zapsala do historie olympijského triatlonu. Svým počinem utnula diskuze o její nestandardní přípravě, ve které si například střihla polovičního Ironmana v Rappeswil a v Antverpách, které oba suverénně ovládla.

Nicola Spirig je trojnásobnou účastnicí Oympijských her, při svém debutu v Athénách v té době mladičká Spirig bere 19. místo. Z vítězství se radovala Rakušanka Kate Allen. O čtyři roky později, při svých druhých Hrách, které hostil Peking Nicola, již jako zkušenější závodnice obsadila šesté místo. Závod v Pekingu ovládla Australanka Emma Snowsill.

Dle hesla „do třetice všeho dobrého“ se Spirig vydala v roce 2012 na své třetí olympijské hry, které ověnčila vítězstvím! Pod kontroverzním trenérem Suttonem dosáhli mety nejvyšší.  Po londýnských Hrach si Spirig dává nucenou mateřskou pauzu. Přesto se sem tam objeví na triatlonových či běžeckých závodech.

V roce 2014 Švýcarka ohlásila „comeback“. Přesto její závodní program je odlišný než v předešlých letech. Ve Švýcarsku se letos konal evropský atletický šampionát a Spirig si vytyčila cíl zde startovat na maratónu. Na mistrovství se kvalifikovala na domácí půdě časem 2:42,52. V Curychu pak v rámci ME Nicola Spirig běžela svižně a obsadila 24. místo v čase 2:37,12.

Nová výzva jménem Ironman

To, že Spirig patří ke špičce v olympijském triatlonu, není potřeba již zdůrazňovat. Spirig ale umí zajet výtečně i polovičního ironmana. V roce 2007 okusila tuto distanci v Rappeswil a její debut proměnila ve vítězství. V roce 2008 (olympijská sezóna) absolvovala dvě půlky (Rappeswil 2. místo, Monaco 1. místo). Letos se představila na Ironman 70.3 Locarno a ani zde nenašla přemožitelku. Na svém oblíbeném závodě v Rappeswil byla 3. Nyní Spirig směřuje přípravu na svůj debut na Ironmanu. Vybrala si Ironman Cozumel, který se uskuteční koncem listopadu a jak je Švýcarce vlastní, jistě se připraví na maximální možný výkon. 


(illus. foto - trisutto.com
Hodnocení:
Přečteno 831x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek