Olympijská šampiónka Spirig se chystá na Ironmana

21.11.2014 -
Nicola Spirig se v roce 2012 stala olympijskou šampiónkou, nyní sympatickou Švýcarku čeká nová výzva a to Ironman. Který? Kde? Nejen to se dočtete v článku

Portfolio Nicol Spirig je obsáhlé a plné úspěchů. Tím největším úspěchem je jistě zlatá olympijská medaile z Olympiády v Londýně. Na cílové pásce převálcovala Lisu Norden, čímž se zlatem zapsala do historie olympijského triatlonu. Svým počinem utnula diskuze o její nestandardní přípravě, ve které si například střihla polovičního Ironmana v Rappeswil a v Antverpách, které oba suverénně ovládla.

Nicola Spirig je trojnásobnou účastnicí Oympijských her, při svém debutu v Athénách v té době mladičká Spirig bere 19. místo. Z vítězství se radovala Rakušanka Kate Allen. O čtyři roky později, při svých druhých Hrách, které hostil Peking Nicola, již jako zkušenější závodnice obsadila šesté místo. Závod v Pekingu ovládla Australanka Emma Snowsill.

Dle hesla „do třetice všeho dobrého“ se Spirig vydala v roce 2012 na své třetí olympijské hry, které ověnčila vítězstvím! Pod kontroverzním trenérem Suttonem dosáhli mety nejvyšší.  Po londýnských Hrach si Spirig dává nucenou mateřskou pauzu. Přesto se sem tam objeví na triatlonových či běžeckých závodech.

V roce 2014 Švýcarka ohlásila „comeback“. Přesto její závodní program je odlišný než v předešlých letech. Ve Švýcarsku se letos konal evropský atletický šampionát a Spirig si vytyčila cíl zde startovat na maratónu. Na mistrovství se kvalifikovala na domácí půdě časem 2:42,52. V Curychu pak v rámci ME Nicola Spirig běžela svižně a obsadila 24. místo v čase 2:37,12.

Nová výzva jménem Ironman

To, že Spirig patří ke špičce v olympijském triatlonu, není potřeba již zdůrazňovat. Spirig ale umí zajet výtečně i polovičního ironmana. V roce 2007 okusila tuto distanci v Rappeswil a její debut proměnila ve vítězství. V roce 2008 (olympijská sezóna) absolvovala dvě půlky (Rappeswil 2. místo, Monaco 1. místo). Letos se představila na Ironman 70.3 Locarno a ani zde nenašla přemožitelku. Na svém oblíbeném závodě v Rappeswil byla 3. Nyní Spirig směřuje přípravu na svůj debut na Ironmanu. Vybrala si Ironman Cozumel, který se uskuteční koncem listopadu a jak je Švýcarce vlastní, jistě se připraví na maximální možný výkon. 


(illus. foto - trisutto.com
Hodnocení:
Přečteno 832x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland