Ironman Mallorca již tento víkend!

26.09.2014 -
Premiérový ročník Ironman Mallorca čeká triatlety již tuto sobotu! Hvězda závodu Tim Don okusí, co znamená Ironman a spolu s ním dalších 2000 triatlonistů z celého světa. Česká republika bude mít své zástupce jak v AG, tak i v profi. Čtěte více.

Mallorka je považována za ráj cyklistických nadšenců a profesionálů. V posledních letech i díky Ironman 70.3 Mallorca láká i triatlonisty a ještě aby ne! Tamní podmínky jsou naprosto dokonalé. Po úspěšných ročnících Ironman Mallorca 70.3 je tu nový závod Ironman Mallorca na plných distancích! Závodníci se mohou opravdu na co těšit.  Plavecká část probíhá v mořské zátoce s křišťálově modrou vodou. Teplota vody má ke 27 stupňům Celsia, takže plavání proběhne v havajském stylu, tedy bez neoprenů. Cyklistická část lemuje značnou část ostrova a nabízí, jak absolutní roviny, tak vydatné kopce. Vše na naprosto hladkých silnicích. Běžecká část se odehrává ve známém letovisku Port d´Alcudia v několika okruzích. Další perličkou závodu je opožděný start, který startuje netradičně v 7:30 ráno.

Startovní listiny

Startovní listiny nabízejí zvučná jména. Závodníci, hlavně z Evropy chtějí využít jednu z posledních možností si kvalitně zazávodit. S číslem jedna do závodu vyrazí vítěz z Rothu Němec Timo Bracht, který se vzdal možnosti startu na letošní Havaji. Všichni budou ale očekávat na debut třetího muže letošního mistrovství světa v Ironman 70.3 Brita Tima Dona, který ve 36 letech okusí, co je to Ironman. Pódiové ambice jistě bude mít i zkušený Němec Michael Goehner, či Belgičan a několikanásobný vítěz Ironman Lanzarote Bert Jammaer. V ženách je největší favoritkou Němka Sonja Tajsich, Na dobré umístění myslí i Irka Mullan, či Švédka Lindholm.

České stopy

V kategorii MPRO se představí Tomáš Mika. Nabité je ale i startovní pole věkových kategorií.

M24: Petr Veselý

M25: Jan Kocián

M30: Tomáš Havlíček, Jan Liška, Jiří Lysí, Pavel Šiška,

M35: Jan Bláha, Jan Brzák, Vojtěch Kačena, Martin Řezáč,

M40: Martin Buša, František Crkva, Dušan Malý, Petr Michovský, Jan Plzák, Jindřich Radish, Radomír Bursa, Jan Stach, Martin Student, Libor Vaníček,

M45: Tomáš Strnad, Tomáš Tychler

M50: Miroslav Veselý

M55: Jiří Hampejs

Startovní listiny ZDE

Hodnocení:
Přečteno 949x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně