Ironman Mallorca již tento víkend!

26.09.2014 -
Premiérový ročník Ironman Mallorca čeká triatlety již tuto sobotu! Hvězda závodu Tim Don okusí, co znamená Ironman a spolu s ním dalších 2000 triatlonistů z celého světa. Česká republika bude mít své zástupce jak v AG, tak i v profi. Čtěte více.

Mallorka je považována za ráj cyklistických nadšenců a profesionálů. V posledních letech i díky Ironman 70.3 Mallorca láká i triatlonisty a ještě aby ne! Tamní podmínky jsou naprosto dokonalé. Po úspěšných ročnících Ironman Mallorca 70.3 je tu nový závod Ironman Mallorca na plných distancích! Závodníci se mohou opravdu na co těšit.  Plavecká část probíhá v mořské zátoce s křišťálově modrou vodou. Teplota vody má ke 27 stupňům Celsia, takže plavání proběhne v havajském stylu, tedy bez neoprenů. Cyklistická část lemuje značnou část ostrova a nabízí, jak absolutní roviny, tak vydatné kopce. Vše na naprosto hladkých silnicích. Běžecká část se odehrává ve známém letovisku Port d´Alcudia v několika okruzích. Další perličkou závodu je opožděný start, který startuje netradičně v 7:30 ráno.

Startovní listiny

Startovní listiny nabízejí zvučná jména. Závodníci, hlavně z Evropy chtějí využít jednu z posledních možností si kvalitně zazávodit. S číslem jedna do závodu vyrazí vítěz z Rothu Němec Timo Bracht, který se vzdal možnosti startu na letošní Havaji. Všichni budou ale očekávat na debut třetího muže letošního mistrovství světa v Ironman 70.3 Brita Tima Dona, který ve 36 letech okusí, co je to Ironman. Pódiové ambice jistě bude mít i zkušený Němec Michael Goehner, či Belgičan a několikanásobný vítěz Ironman Lanzarote Bert Jammaer. V ženách je největší favoritkou Němka Sonja Tajsich, Na dobré umístění myslí i Irka Mullan, či Švédka Lindholm.

České stopy

V kategorii MPRO se představí Tomáš Mika. Nabité je ale i startovní pole věkových kategorií.

M24: Petr Veselý

M25: Jan Kocián

M30: Tomáš Havlíček, Jan Liška, Jiří Lysí, Pavel Šiška,

M35: Jan Bláha, Jan Brzák, Vojtěch Kačena, Martin Řezáč,

M40: Martin Buša, František Crkva, Dušan Malý, Petr Michovský, Jan Plzák, Jindřich Radish, Radomír Bursa, Jan Stach, Martin Student, Libor Vaníček,

M45: Tomáš Strnad, Tomáš Tychler

M50: Miroslav Veselý

M55: Jiří Hampejs

Startovní listiny ZDE

Hodnocení:
Přečteno 993x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland