Tento víkend bude ve znamení Ironmana

27.06.2014 -
Čekají nás hned dva velké podniky. V Evropě se paralelně závodí na dvou frontách: Ironman Klagenfurt a Ironman Nice a ve startovních listinách najdeme zvučná jména i mnoho českých závodníků.

V Evropě se o víkendu bojuje na dvou frontách. Rakousko hostí Ironman Austria, nebo-li Ironman Klagenfurt. Rychlá rakouská trať slibuje rychlé časy. Traťový rekord zde drží belgický blesk Marino Vanhoenacker, který zde má i rekordní počet vítězství. Marino letos ve startovní listině chybí, ale o zvučná jména v Klagenfurtu nebude nouze! Hlavním favoritem závodu bude Němec s arabskými kořeny – legendární Faris Al-Sultan. Po nucené pauze se na domácí půdě bude chtít v dobrém světle představit Michi Wiess, či veterán Georg Swoboda. Pódiové ambice jistě mají i Němec Kramer, Španěl s rychlýma nohama Ivan Raňa či několikanásobný vítěz z Lanzarote Bert Jammaer z Belgie.

V ženách na své předešlé úspěchy bude chtít navázat Maďarka Csomor. Rakousko ale favorizuje letos suverénní Lisu Hutthaler. Ambice na kvalitní výsledek má i loňská vítězka Czechmana Anett Finger, či Američanka Linsey Corbin.

Kompletní startovní listinu naleznete ZDE 


Na jihu Evropy, ve slunné Nice, startuje paralelně s Klagenfurtem klasika Ironman France. Letos na startu chybí několikanásobný vítěz a držitel traťového rekordu Frederik van Lierde, který byl zlákán na Ironman Frankfurt, který opět přinese souboj titánů. Letos je v Nice hlavním favoritem na vítězství Lierdeho krajan Bart Aernouts. Soupeřem mu bude překvapení z Abu Dhabí Tyler Butterfield, který nejprve avizoval návrat do kolotoče ITU, ale nakonec přeci jen ve Francii startuje. Na domácí půdě se budou chtít blýsknout domácí závodníci Delsaut či Jurkiewicz. Tímto výčet favoritů nekončí: Nicholls,Thomschke, Morales či Maques ti všichni patří mezi adepty na vítězství. Mezi ženami je hlavní star závodu Britka Leanda Cave, která stále hledá top formu. Startuje i Francouzka Jaanne Collogne, která to v kopcích umí.

Startovní listiny ZDE 

Hodnocení:
Přečteno 643x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně