Tento víkend bude ve znamení Ironmana

27.06.2014 -
Čekají nás hned dva velké podniky. V Evropě se paralelně závodí na dvou frontách: Ironman Klagenfurt a Ironman Nice a ve startovních listinách najdeme zvučná jména i mnoho českých závodníků.

V Evropě se o víkendu bojuje na dvou frontách. Rakousko hostí Ironman Austria, nebo-li Ironman Klagenfurt. Rychlá rakouská trať slibuje rychlé časy. Traťový rekord zde drží belgický blesk Marino Vanhoenacker, který zde má i rekordní počet vítězství. Marino letos ve startovní listině chybí, ale o zvučná jména v Klagenfurtu nebude nouze! Hlavním favoritem závodu bude Němec s arabskými kořeny – legendární Faris Al-Sultan. Po nucené pauze se na domácí půdě bude chtít v dobrém světle představit Michi Wiess, či veterán Georg Swoboda. Pódiové ambice jistě mají i Němec Kramer, Španěl s rychlýma nohama Ivan Raňa či několikanásobný vítěz z Lanzarote Bert Jammaer z Belgie.

V ženách na své předešlé úspěchy bude chtít navázat Maďarka Csomor. Rakousko ale favorizuje letos suverénní Lisu Hutthaler. Ambice na kvalitní výsledek má i loňská vítězka Czechmana Anett Finger, či Američanka Linsey Corbin.

Kompletní startovní listinu naleznete ZDE 


Na jihu Evropy, ve slunné Nice, startuje paralelně s Klagenfurtem klasika Ironman France. Letos na startu chybí několikanásobný vítěz a držitel traťového rekordu Frederik van Lierde, který byl zlákán na Ironman Frankfurt, který opět přinese souboj titánů. Letos je v Nice hlavním favoritem na vítězství Lierdeho krajan Bart Aernouts. Soupeřem mu bude překvapení z Abu Dhabí Tyler Butterfield, který nejprve avizoval návrat do kolotoče ITU, ale nakonec přeci jen ve Francii startuje. Na domácí půdě se budou chtít blýsknout domácí závodníci Delsaut či Jurkiewicz. Tímto výčet favoritů nekončí: Nicholls,Thomschke, Morales či Maques ti všichni patří mezi adepty na vítězství. Mezi ženami je hlavní star závodu Britka Leanda Cave, která stále hledá top formu. Startuje i Francouzka Jaanne Collogne, která to v kopcích umí.

Startovní listiny ZDE 

Hodnocení:
Přečteno 646x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami