Tento víkend bude ve znamení Ironmana

27.06.2014 -
Čekají nás hned dva velké podniky. V Evropě se paralelně závodí na dvou frontách: Ironman Klagenfurt a Ironman Nice a ve startovních listinách najdeme zvučná jména i mnoho českých závodníků.

V Evropě se o víkendu bojuje na dvou frontách. Rakousko hostí Ironman Austria, nebo-li Ironman Klagenfurt. Rychlá rakouská trať slibuje rychlé časy. Traťový rekord zde drží belgický blesk Marino Vanhoenacker, který zde má i rekordní počet vítězství. Marino letos ve startovní listině chybí, ale o zvučná jména v Klagenfurtu nebude nouze! Hlavním favoritem závodu bude Němec s arabskými kořeny – legendární Faris Al-Sultan. Po nucené pauze se na domácí půdě bude chtít v dobrém světle představit Michi Wiess, či veterán Georg Swoboda. Pódiové ambice jistě mají i Němec Kramer, Španěl s rychlýma nohama Ivan Raňa či několikanásobný vítěz z Lanzarote Bert Jammaer z Belgie.

V ženách na své předešlé úspěchy bude chtít navázat Maďarka Csomor. Rakousko ale favorizuje letos suverénní Lisu Hutthaler. Ambice na kvalitní výsledek má i loňská vítězka Czechmana Anett Finger, či Američanka Linsey Corbin.

Kompletní startovní listinu naleznete ZDE 


Na jihu Evropy, ve slunné Nice, startuje paralelně s Klagenfurtem klasika Ironman France. Letos na startu chybí několikanásobný vítěz a držitel traťového rekordu Frederik van Lierde, který byl zlákán na Ironman Frankfurt, který opět přinese souboj titánů. Letos je v Nice hlavním favoritem na vítězství Lierdeho krajan Bart Aernouts. Soupeřem mu bude překvapení z Abu Dhabí Tyler Butterfield, který nejprve avizoval návrat do kolotoče ITU, ale nakonec přeci jen ve Francii startuje. Na domácí půdě se budou chtít blýsknout domácí závodníci Delsaut či Jurkiewicz. Tímto výčet favoritů nekončí: Nicholls,Thomschke, Morales či Maques ti všichni patří mezi adepty na vítězství. Mezi ženami je hlavní star závodu Britka Leanda Cave, která stále hledá top formu. Startuje i Francouzka Jaanne Collogne, která to v kopcích umí.

Startovní listiny ZDE 

Hodnocení:
Přečteno 644x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!