Jeden dlouhý, zbytek půlky – víkend byl ve znamení seriálu Ironman

8.06.2014 -
Ironman Cairns tradičně odstartoval dva závody – plného ironmana a půlku, kde zvítězily zkušenosti nad mládím. Jinak seriál Ironman je v plném proudu. K vidění byl Ironman 70.3 Boise a Eagleman s českou účastí. Čtete více.

Ironman Cairns ovládl fenomenální, nestárnoucí Novozélanďan Cameron Brown, který i ve svých letech nenechal nikoho na pochybách o své formě. Sympatický Novozélanďan v 41 letech si závěrečný maraton ,,střihl´´ za 2:44, což mu zajistilo další cenný výsledek do jeho bohatého portfolia úspěchů. Na druhém místě, stejně jako minulý rok, finišoval domácí Tim Van Berkel, trojici nejlepších doplnil Robertson. Mezi ženami si vítězný double připsala Liz Blatchfort, ta ovládla i minulý ročník a o pozdvižení se postarala minulý rok na Havaji, kde finišovala na třetím místě. Druhé místo V Cairns brala Malanie Burke z Nového Zélandu. Trojlístek medailistek doplnila Asa Lundstrom ze Švédska.

Souběžně s Ironman Cairns je odstartován i Ironman 70.3 Cairns. Na půlce dominoval domácí Brad Kahlefeldt, o minutu později se v cílové rovince objevil krajan Tim Reed a o další dvě ze Reedem pak opět Australan Clayton Fettell. Mezi ženami se v dobré formě představila Candice Hammond. Stříbro vybojovala Kiyomi Niwata a bronz Anna Russell.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Eagleman

Nabitá startovní listina se pyšnila zvučnými jmény v závodě Ironman 70.3 Eagleman. Všichni očekávali, co opět předvede „nadcyklista“ Starykowicz. Ten nezklamal! Cyklistickou část zdolal za 2:02,13 a na půlmaratón se vydal se slibným náskokem. Tim O´Donnell, ale měl svůj den a cyklistickou části prolétl se ztrátou tří minut na Starykowicze. Na běhu O´Donnell působil čerstvě a nepříjemně tlačil na vytáhlého Američana. Nakonec Andrew Starykowicz svoji pozici uhájil a zvítězil. Druhý O´Donnell zaostal o pět vteřin. Třetí místo bral Leon Griffin. Ženský závod na start přilákal i Radku Vodičkovou. Ta v konečném účtování brala stejně jako minulý týden 4. místo. Z vítězství se radovala Heather Wurtele, za ní finišovala Snow a McBide.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Boise

V hlavním městě federálního státu Idaho se během víkendu konal Ironman 70.3 Boise. Závod ovládl Brent McMahon. Druhé místo bral Trevor Wurtele. Třetí byl pak Luke Bell. Mezi ženami rozdílem čtyř minut zvítězila Melanie McQuaid, za kterou 
výsledky ZDE

Ironman Kankas výsledky ZDE
Hodnocení:
Přečteno 593x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek
21.8.23Víkend plný triatlonových hvězd