Jeden dlouhý, zbytek půlky – víkend byl ve znamení seriálu Ironman

8.06.2014 -
Ironman Cairns tradičně odstartoval dva závody – plného ironmana a půlku, kde zvítězily zkušenosti nad mládím. Jinak seriál Ironman je v plném proudu. K vidění byl Ironman 70.3 Boise a Eagleman s českou účastí. Čtete více.

Ironman Cairns ovládl fenomenální, nestárnoucí Novozélanďan Cameron Brown, který i ve svých letech nenechal nikoho na pochybách o své formě. Sympatický Novozélanďan v 41 letech si závěrečný maraton ,,střihl´´ za 2:44, což mu zajistilo další cenný výsledek do jeho bohatého portfolia úspěchů. Na druhém místě, stejně jako minulý rok, finišoval domácí Tim Van Berkel, trojici nejlepších doplnil Robertson. Mezi ženami si vítězný double připsala Liz Blatchfort, ta ovládla i minulý ročník a o pozdvižení se postarala minulý rok na Havaji, kde finišovala na třetím místě. Druhé místo V Cairns brala Malanie Burke z Nového Zélandu. Trojlístek medailistek doplnila Asa Lundstrom ze Švédska.

Souběžně s Ironman Cairns je odstartován i Ironman 70.3 Cairns. Na půlce dominoval domácí Brad Kahlefeldt, o minutu později se v cílové rovince objevil krajan Tim Reed a o další dvě ze Reedem pak opět Australan Clayton Fettell. Mezi ženami se v dobré formě představila Candice Hammond. Stříbro vybojovala Kiyomi Niwata a bronz Anna Russell.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Eagleman

Nabitá startovní listina se pyšnila zvučnými jmény v závodě Ironman 70.3 Eagleman. Všichni očekávali, co opět předvede „nadcyklista“ Starykowicz. Ten nezklamal! Cyklistickou část zdolal za 2:02,13 a na půlmaratón se vydal se slibným náskokem. Tim O´Donnell, ale měl svůj den a cyklistickou části prolétl se ztrátou tří minut na Starykowicze. Na běhu O´Donnell působil čerstvě a nepříjemně tlačil na vytáhlého Američana. Nakonec Andrew Starykowicz svoji pozici uhájil a zvítězil. Druhý O´Donnell zaostal o pět vteřin. Třetí místo bral Leon Griffin. Ženský závod na start přilákal i Radku Vodičkovou. Ta v konečném účtování brala stejně jako minulý týden 4. místo. Z vítězství se radovala Heather Wurtele, za ní finišovala Snow a McBide.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Boise

V hlavním městě federálního státu Idaho se během víkendu konal Ironman 70.3 Boise. Závod ovládl Brent McMahon. Druhé místo bral Trevor Wurtele. Třetí byl pak Luke Bell. Mezi ženami rozdílem čtyř minut zvítězila Melanie McQuaid, za kterou 
výsledky ZDE

Ironman Kankas výsledky ZDE
Hodnocení:
Přečteno 594x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland