Triatlonové hvězdy o víkendu zazářily

18.05.2014 -
Víkend byl nabitý světovým triatlonem. Kromě Ironman Lanzorote, proběhl Ironman Texas, Ironman 70.3 Pays d´Aiax, Ironman 70.3 Barcelona či americká série REV3 a Radka Vodičková opět vítězí. Čtete více

Ironman Texas

Ironman Texas po roce opět hostil ironmany z celého světa. V mužském závodě potvrdil své papírové předpoklady Bevan Docherty, který do závodu nastoupil s číslem pět. Docherty v Texasu neměl slabiny a ovládl tak letošní ročník v čase 8:09. Druhé místo bral Matthew Russell (8:14). Trojici nejlepších doplnil Justin Daerr. Ženský závod nabídl výkon světového formátu. Závod ovládla Kelly Williamson, která pokořila magickou hranici devíti hodin (8:54). Rychlonohá Američanka zdolala maratón za neskutečných 2:54 a nedala soupeřkám sebemenší šanci. Druhé místo obsadila Němka Julia Gajer, která se jen těsně nevešla pod kýženou devítku (9:00:51). Bronz brala Američanka Amber Ferreira. Ironman 70.3 Pays d´Aiax

Francouzský závod Pays d´Aiax změnil termín konání. Původně dával tento závod evropské sezóně ,,adieu´´, nyní se řadí mezi první letošní závody v kabátě Ironman. Chyběl i loňský vítěz Filip Ospalý, který zde měl původně startovat. Hlavní hvězdou závodu byl Belgičan a současný mistr světa v Ironmanu Frederik Van Lierde, který se v konečném účtování musel spokojit se čtvrtým místem. Závod k radosti domácích ovládl Bertrand Billard. Druhé místo bral jeho krajan Jérémy Jurkiewicz. Třetí místo vybojoval Španěl Molins. V ženách se prosadila domácí závodnice Jeanne Cologne. Stříbro patří Belgičance Deckers a Bronz Novozélanďance Crawford.

Ironman 70.3 Barcelona

Minulý rok Challenge Barcelona a tehdy dominoval Javier Goméz, nyní Ironman Barcelona i s novým vítězem. Závod v nabitém startovním poli ovládl Francouz Sylvain Sudrie. Druhé místo obsadil Brit Will Clarke a bronz vybojoval Bruno Pais ze Španělska. V Barceloně se představil i tehdejší mistr světa v půlce Terenzo Bozzone, který zklamaně obsadil až šesté místo. V ženách si svůj závod jela Dánka Camilla Pedersen, která ve slunném Španělsku neměla konkurenci. Druhé a třetí místo patří Němkám Konschak – Riesler.

REV3

Prestižní seriál závodů REV3 často vyhledává i Češka Radka Vodičková, která zde pravidelně bere pódiová umístění. Seriál odstartoval v Knoxiville v Tennessee a Vodičková si připsala další cenné vítězství do svého portfolia úspěchů.

Vienna City triathlon

Oblíbený městský triatlon se pro nepřízeň počasí změnil v duatlon. Specialistou na místní tratě je Petr Vabroušek, který se Vienna City triatlonu pravidelně účastní.  Duatlon o délce 5-66-20 nejlépe sedl Němci Goertneru. Matador Vabroušek obsadil v závodě druhé místo a Lukáš Krpec byl bronzový. V ženách zvítězila Chorvatka Aljinovič, před slovenským duem Hrůzová-Zajacová. 


Fotka: Viennaman pulzeleznak byl kvůli rozvodnenemu a 11st "teplému" Dunaji změněn na duatlon 5-66-20. V čase 3:13 jsem bral 2. misto za Ralfem Gartnerem (GER). Třetí misto ve finiši vybojoval Lukáš Krpec. 

Vysledky/results:
http://results1.pentek-timing.at/results/show_results_db.php?veranstnr=12390&racenr=4&name=&iaaf=&klasse=&von=0&pausenach=50

Viennaman half ironman was changed to duathlon 5-66-20 due to extremely cold Donau. After 3:13 I got second behind Ralf Gartner (GER). Great final session before Ironman Brazil next weekend!
(převzato z FB profilu Petr Vabroušek) 
Hodnocení:
Přečteno 626x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!