Víkend nabídl senzační podívanou na triatlonových kolbištích!

31.03.2014 -
Víkend opět nabídl strhující představení mistrů svých oborů. V Kalifornii na půlce dominoval Jan Frodeno, který neodvratitelně směřuje mezi ironmany. V Los Cabos Vabroušek bral top 10. Vodičková zazářila ve Vietnamu.

Ironman 70.3 California

Olympijský šampion z Pekingu Jan Frodeno nezadržitelně míří mezi ironmany. Na půlkách se již představil, a to vždy ve velkém stylu. Nyní na svém účtu Twitter představil svůj závodní program, ve kterém se chystá na Ironman Frankfurt! Nyní slavný „Frodo“ přilétl do Ameriky vybojovat cenné body do KPR. Konkurenci měl opět pořádnou. Ve startovní listině figurovala jména jako Kienle, Potts, Gambles či Rapp. Od startovního výstřelu se obrovitý Němec usadil, spolu s plavcem Pottsem na čelo závodu a jejich tempo nebyl nikdo schopný akceptovat. Další favorit závodu Sebastian Kienle z vody vybíhá se ztrátou více než tři a půl minuty na dvojici odchovanců olympijského triatlonu (Frodeno-Potts). Cyklistická část očekávaně vrátila Kienleho zpět do hry o příčky nejvyšší, avšak ani Frodeno ani Potts v běhu nezaznamenali krizi, kterou by svěřenec Luboše Bílka využil ve svůj prospěch. Frodeno zaznamenal nejrychlejší běžecký čas dne a zvítězil ve slunné Kalifornii. Druhé místo bral Andy Potts, bronzový byl Sebastian Kienle.  V ženském závodě zvítězila Heather Wurtele, stříbro brala Heather Jackson a bronz pak Meredith Kessler. Ironman Los Cabos

Mexiko během víkendu přivítalo další podnik ze seriálu Ironman. Přes Atlantik se vydal i Petr Vabroušek v doprovodu Josefa Svobody. Největší papírové předpoklady na vítězství měl Jan Van Berkel, ten také držel vedení až do půlky závěrečného maratónu. Nenápadný Ital Fontana vystřídal Van Berkela na špici závodu a závod dotáhl vítězně do cíle. Druhé místo bral zkušený Brit Stephen Bayliss, bronz vybojoval rovněž Ital Passuello. Petr Vabroušek, po tradiční ztrátě v úvodní plavecké části, se posunul pořadím po kvalitně zajeté cyklistické části. Na konci maratónu mu začaly docházet síly, i přesto vybojoval své další rekordní Top Ten. Josef Svoboda mezi profesionály finišoval za 12:09. V ženách se prosadila sympatická Američanka Linsey Corbin. Druhé místo obsadila Lisa Ribes, bronz patří Carrie Lester. 
Laguna Lang Co Vietnam Airlines Triathlon

Radka Vodičková opanovala závod o netradičních vzdálenostech (1,8-62-12) ve Vietnamu a připsala si na své konto další cenný triumf. V mužích zvítězil Švýcar Ruedi Wild, před Australanem Murphym a Italem Ciganou. 
Hodnocení:
Přečteno 762x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka