Abu Dhabí zvěstuje nového favorita pro Konu.

16.03.2014 -
Nádherné představení těch nejlepších výkonů bylo k vidění ve městě šejků v Abu Dhabí. Půlku ovládli olympionici a v hlavním závodě Frederik Van Lierde nepotvrdil roli favorita. Více informací v článku.

Na polovičním závodě (1,5-100-10) byl k vidění souboj ,,nepřekonatelných´´ bratrů Brownlee. Ti závod pojali exhibičně a do cíle doběhli symbolicky vedle sebe. Přesto bylo zajímavé porovnat výkony světové špičky v olympijském triatlonu s ostřílenými ironmany (Aernouts, Schildknecht). Alistair a Jonny Brownlee měli už začátku celý závod pod kontrolou. Třetí místo bral jejich soupeř z krátkého triatlonu Ruedi Wild. V ženách triumfovala svěřenkyně Luboše Bílka Němka Svenja Bazlen. Druhé místo brala medailistka z Las Vegas Annabel Luxfort. Původně se závodu měla zúčastnit i Lucie Zelenkové Reed, ale kvůli problémům s vízem nakonec do Abu Dhabí neodcestovala. V hlavním závodě (3-200-20) se závod lámal v cyklistické části. Zde kvalitní formu potvrdil Tyler Butterfield. Ten loni překvapil umístěním v Top 10 na Havaji. Svým počinem si poslal pozvánku mezi favority do Kony. Loňský suverén Frederik Van Lierde obsadil čtvrté místo. Na druhém místě finišoval Nizozemec Bad Diederen, třetí byl Sylvian Sudrie ze Švýcarska. Mezi ženami roli největší favoritky potvrdila šampiónka z Las Vegas Melissa Hauschildt. Druhé místa brala legendární Yvonne Van Vlerken a bronzovou příčku obsadila Dánka Michelle Vesterby.

Hodnocení:
Přečteno 635x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně