Víkend přinese porci světového triatlonu

10.03.2014 -
O víkendu se můžeme těšit na představení nejlepších triatletů světa. Startuje totiž další ročník Abu Dhabí internation triathlon, který zlákal nejlepší triatlonovou špičku. Kromě toho pokračuje tažení Challenge Family s českým zastoupením. Čtěte více.

Abu Dhabí internation triathlon

Další ročník exotického triatlonu v Abu Dhabí startuje již tento víkend a máme se opravdu na co těšit! Loňský ročník jen potvrdil výtečnou formu Belgičana Van Lierdeho, který v závodě dominoval. Druhé místo obsadil Eneko Llanos a třetí místo bral Tyler Butterfield. V ženách kralovala Melissa Hauschildt, před Caroline Steffen a Michelle Vesterby. Jako by platilo pravidlo, že komu se daří ve Městě šejků, tomu se bude dobře dařit i ve zbytku sezóny. Příkladem je fantastická loňská sezóna Van Lierdeho, který sezónu započal právě v Abu Dhabí a skončil triumfem v Koně. Nebo zmiňovaná Hauschlildt, která si minulý rok připsala na konto druhý titul Mistryně světa v Ironman 70.3. Zajímavostí je, že 9. místo obsadil amatér Kyle Buckingham, který zvítězil i mezi amatéry v Koně (celkově bral top20).

Letos startovní listina nabídne asi to nejlepší, co triatlon nabídnout může. V hlavním závodě (3-200-20) se představí obhájce loňského prvenství Frederik Van Lierde. A o kvalitní soupeře nebude mít nouzi! Ve startovní listině dále figurují jména jako Llamos, Cunnama, Diederen či Butterfield. Mezi ženami také nechybí loňská šampiónka Melissa Hauschildt, které se pokusí sekundovat Steffen, Van Vlerken, Vesterby či Swallow.

Prize money  v tomto závodě jsou přímo pohádkové- první žena i muž bere odměnu ve výši 40 000 amerických dolarů.

V druhém závodě (Short course 1,5-100-10) o elitní závodníky taky nebude nouze. Zajímavý souboj se odehraje mezi bratry Brownlee, neboť se představí, jak loňský vítěz Alistair, tak i jeho bratr Jonny. Na přední umístění bude myslet i belgický talent Aernouts, či jeho stájový kolega Ronnie Schildknecht. V ženském závodě to bude souboj mezi medailistkou z MS z Las Vegas Annabel Luxfort a svěřenkyní Luboše Bílka Svenjou Bazlen. Pódiové ambice má i Lucie Reed Zelenková, která v Abu Dhabí startuje tradičně.  Vítězové tohoto závodu získají odměnu 15 000 amerických dolarů.startovní listina Abu Dhabí ZDE
 

Challenge Family

V Challenge Family je na programu další závod, tentokrát Challenge Batemans Bay. Zde bude největší hvězdou závodu domácí Pete Jacobs – havajský šampión z roku 2012.  V ženách startuje i Radka Vodičková, která s velkou oblibou závodí pod hlavičkou Challenge. Konkurentkou ji bude třetí žena z loňské Havaje Britka Liz Blatchford.

Vedení Challenge Family během víkendu představilo další závod – Challenge Florianópolis, který odstartuje 30.11.

Ironman

Seriál Ironman během víkendu nabídne půlku v Mexiku, co by Ironman 70.3 Monterrey. Jako top start závodu bude bývalý veleúspěšný triatlet Tim Don, v ženách pak rychlonohá Kelly Williamson.

 startovní listina Challenge Batemans Bay  ZDE

Challenge Florianopólis ZDE

startovní listina Ironman Monterrey ZDE

Hodnocení:
Přečteno 667x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl