Víkend přinese porci světového triatlonu

10.03.2014 -
O víkendu se můžeme těšit na představení nejlepších triatletů světa. Startuje totiž další ročník Abu Dhabí internation triathlon, který zlákal nejlepší triatlonovou špičku. Kromě toho pokračuje tažení Challenge Family s českým zastoupením. Čtěte více.

Abu Dhabí internation triathlon

Další ročník exotického triatlonu v Abu Dhabí startuje již tento víkend a máme se opravdu na co těšit! Loňský ročník jen potvrdil výtečnou formu Belgičana Van Lierdeho, který v závodě dominoval. Druhé místo obsadil Eneko Llanos a třetí místo bral Tyler Butterfield. V ženách kralovala Melissa Hauschildt, před Caroline Steffen a Michelle Vesterby. Jako by platilo pravidlo, že komu se daří ve Městě šejků, tomu se bude dobře dařit i ve zbytku sezóny. Příkladem je fantastická loňská sezóna Van Lierdeho, který sezónu započal právě v Abu Dhabí a skončil triumfem v Koně. Nebo zmiňovaná Hauschlildt, která si minulý rok připsala na konto druhý titul Mistryně světa v Ironman 70.3. Zajímavostí je, že 9. místo obsadil amatér Kyle Buckingham, který zvítězil i mezi amatéry v Koně (celkově bral top20).

Letos startovní listina nabídne asi to nejlepší, co triatlon nabídnout může. V hlavním závodě (3-200-20) se představí obhájce loňského prvenství Frederik Van Lierde. A o kvalitní soupeře nebude mít nouzi! Ve startovní listině dále figurují jména jako Llamos, Cunnama, Diederen či Butterfield. Mezi ženami také nechybí loňská šampiónka Melissa Hauschildt, které se pokusí sekundovat Steffen, Van Vlerken, Vesterby či Swallow.

Prize money  v tomto závodě jsou přímo pohádkové- první žena i muž bere odměnu ve výši 40 000 amerických dolarů.

V druhém závodě (Short course 1,5-100-10) o elitní závodníky taky nebude nouze. Zajímavý souboj se odehraje mezi bratry Brownlee, neboť se představí, jak loňský vítěz Alistair, tak i jeho bratr Jonny. Na přední umístění bude myslet i belgický talent Aernouts, či jeho stájový kolega Ronnie Schildknecht. V ženském závodě to bude souboj mezi medailistkou z MS z Las Vegas Annabel Luxfort a svěřenkyní Luboše Bílka Svenjou Bazlen. Pódiové ambice má i Lucie Reed Zelenková, která v Abu Dhabí startuje tradičně.  Vítězové tohoto závodu získají odměnu 15 000 amerických dolarů.startovní listina Abu Dhabí ZDE
 

Challenge Family

V Challenge Family je na programu další závod, tentokrát Challenge Batemans Bay. Zde bude největší hvězdou závodu domácí Pete Jacobs – havajský šampión z roku 2012.  V ženách startuje i Radka Vodičková, která s velkou oblibou závodí pod hlavičkou Challenge. Konkurentkou ji bude třetí žena z loňské Havaje Britka Liz Blatchford.

Vedení Challenge Family během víkendu představilo další závod – Challenge Florianópolis, který odstartuje 30.11.

Ironman

Seriál Ironman během víkendu nabídne půlku v Mexiku, co by Ironman 70.3 Monterrey. Jako top start závodu bude bývalý veleúspěšný triatlet Tim Don, v ženách pak rychlonohá Kelly Williamson.

 startovní listina Challenge Batemans Bay  ZDE

Challenge Florianopólis ZDE

startovní listina Ironman Monterrey ZDE

Hodnocení:
Přečteno 667x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek