Co víkend přinesl

3.03.2014 -
Přinášíme Vám výsledky z dění na Ironman Nový Zéland, kde startoval i Petr Vabroušek. Challenge Family během víkendu představilo nový evropský podnik. Více informací v článku.

Ironman Nový Zéland

Během víkendu proběhl 30. ročník Ironman Nový Zéland s českým zastoupením.  Závod od úvodní plavecké části byl v režii Estonce Marka Alberta. Ten přes zimu značně posunul cyklistickou výkonnost a s dostatečným náskokem vyrazil na závěrečný maratón. Svůj náskok si udržel i na běhu a opanoval tak jubilejní třicátý ročník. Druhé místo bral veterán a domácí miláček Cam Brown. Třetí místo obsadil více mistr světa z Las Vegas Terenzo Bozzone. Petr Vabroušek na Novém Zélandu vybojoval 10. místo v celkovém pořadí a zaznamenal tak 74. top ten v oficiálních závodech Ironman. Další Čech Pavel Franc obsadil 31. místo v kategorii 25-29. Zajímavostí je vystoupení vítěze prvního ročníku Scotta Moliny, který obsadil ve své věkové kategorii (50-54) 3. místo. 

V ženském závodě padl nový traťový rekord v podání Američanky Meredith Kessler. Loňská vítězka i letos zaznamenala výtečnou formu a druhé Gině Crowford nadělila přes sedm minut. Třetí místo brala domácí Candice Hammond.

Nový závod pod hlavičkou Challenge Family

Během víkendu vedení Challenge Family avizovalo nový evropský závod a to Challenge Forte Village – Sardinia. Termín je stanovený na 26. 10. 2014 a bude se závodit na distancích polovičního ironmana (1,9-90-21). Jako doplňkový závod je přichystaný klasický sprint triatlon (0,75-20-5). Challenge Sardinia tak naváže na předchozí snažení TriStar uskutečnit v této překrásné ostrovní krajině špičkový závod. 

Hodnocení:
Přečteno 701x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza