Co víkend přinesl

3.03.2014 -
Přinášíme Vám výsledky z dění na Ironman Nový Zéland, kde startoval i Petr Vabroušek. Challenge Family během víkendu představilo nový evropský podnik. Více informací v článku.

Ironman Nový Zéland

Během víkendu proběhl 30. ročník Ironman Nový Zéland s českým zastoupením.  Závod od úvodní plavecké části byl v režii Estonce Marka Alberta. Ten přes zimu značně posunul cyklistickou výkonnost a s dostatečným náskokem vyrazil na závěrečný maratón. Svůj náskok si udržel i na běhu a opanoval tak jubilejní třicátý ročník. Druhé místo bral veterán a domácí miláček Cam Brown. Třetí místo obsadil více mistr světa z Las Vegas Terenzo Bozzone. Petr Vabroušek na Novém Zélandu vybojoval 10. místo v celkovém pořadí a zaznamenal tak 74. top ten v oficiálních závodech Ironman. Další Čech Pavel Franc obsadil 31. místo v kategorii 25-29. Zajímavostí je vystoupení vítěze prvního ročníku Scotta Moliny, který obsadil ve své věkové kategorii (50-54) 3. místo.

V ženském závodě padl nový traťový rekord v podání Američanky Meredith Kessler. Loňská vítězka i letos zaznamenala výtečnou formu a druhé Gině Crowford nadělila přes sedm minut. Třetí místo brala domácí Candice Hammond.

Nový závod pod hlavičkou Challenge Family

Během víkendu vedení Challenge Family avizovalo nový evropský závod a to Challenge Forte Village – Sardinia. Termín je stanovený na 26. 10. 2014 a bude se závodit na distancích polovičního ironmana (1,9-90-21). Jako doplňkový závod je přichystaný klasický sprint triatlon (0,75-20-5). Challenge Sardinia tak naváže na předchozí snažení TriStar uskutečnit v této překrásné ostrovní krajině špičkový závod.