Dirk Bockel posílil belgický Uplace tým

14.01.2014 -
Nová posila belgického, plně profesionálního Uplace BMC týmu je šampión z Rothu – Dirk Bockel. Belgičané mají zálusk i další top hvězdy světového triatlonu. Jaké? Více informací v článku.

Stále v triatlonovém světě není moc plně profesionálních týmů, které by se rovnaly těm cyklistickým. Přesto trend posledních let ukazuje, že profesionální týmy mají budoucnost. Belgický Uplace BMC team je plně profesionální oddíl, který je zajištěn, jak materiálně, tak finančně. Největší hvězdou týmu je domácí Bart Aernouts, ale jsou zde i další zvučná jména světového triatlonu jako je Bert Jammaer, Alex Zeebroek, či Sofie Goos. Nyní tisková zpráva, která se objevila před několika dny, přivítala do Uplace novou posilu a to šampióna z Rothu, Lucemburčana Dirka Bockela! Dirk Bockel do letoška působil v lucemburském Leopard Trek týmu. Leopard Trek ale jak v triatlonu, tak v cyklistice přeskupil sponzory a Bockel byl náhle bez angažmá.

Belgický tým měl posílit i belgický blesk Marino Vanhoenacker. Ten ale vydal prohlášení, že zůstává v rakouském týmu Pewag, ve kterém působí i vítěz z Havaje 2006 Faris Al Sultan. Uplace má ale vysoké ambice – chce vybudovat nejsilnější profesionální tým, jehož členové budou pravidelně vyhrávat na Havaji. Šéf týmu Bob de Wolf se netají, že mají zálusk i na Frederika Vanlierdeho, či bratry Raelerty, kteří jsou sponzorováni titulním partnerem BMC.

Oficiální představení Uplace BMC Pro týmu proběhne 20. ledna a můžeme se jen těšit, které hvězdy světového triatlonu budou v sezóně 2014 oblékat typicky zelený dres a sedlat kola BMC.   

Hodnocení:
Přečteno 523x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!