Dirk Bockel posílil belgický Uplace tým

14.01.2014 -
Nová posila belgického, plně profesionálního Uplace BMC týmu je šampión z Rothu – Dirk Bockel. Belgičané mají zálusk i další top hvězdy světového triatlonu. Jaké? Více informací v článku.

Stále v triatlonovém světě není moc plně profesionálních týmů, které by se rovnaly těm cyklistickým. Přesto trend posledních let ukazuje, že profesionální týmy mají budoucnost. Belgický Uplace BMC team je plně profesionální oddíl, který je zajištěn, jak materiálně, tak finančně. Největší hvězdou týmu je domácí Bart Aernouts, ale jsou zde i další zvučná jména světového triatlonu jako je Bert Jammaer, Alex Zeebroek, či Sofie Goos. Nyní tisková zpráva, která se objevila před několika dny, přivítala do Uplace novou posilu a to šampióna z Rothu, Lucemburčana Dirka Bockela! Dirk Bockel do letoška působil v lucemburském Leopard Trek týmu. Leopard Trek ale jak v triatlonu, tak v cyklistice přeskupil sponzory a Bockel byl náhle bez angažmá.

Belgický tým měl posílit i belgický blesk Marino Vanhoenacker. Ten ale vydal prohlášení, že zůstává v rakouském týmu Pewag, ve kterém působí i vítěz z Havaje 2006 Faris Al Sultan. Uplace má ale vysoké ambice – chce vybudovat nejsilnější profesionální tým, jehož členové budou pravidelně vyhrávat na Havaji. Šéf týmu Bob de Wolf se netají, že mají zálusk i na Frederika Vanlierdeho, či bratry Raelerty, kteří jsou sponzorováni titulním partnerem BMC.

Oficiální představení Uplace BMC Pro týmu proběhne 20. ledna a můžeme se jen těšit, které hvězdy světového triatlonu budou v sezóně 2014 oblékat typicky zelený dres a sedlat kola BMC.   

Hodnocení:
Přečteno 523x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.