Dirk Bockel posílil belgický Uplace tým

14.01.2014 -
Nová posila belgického, plně profesionálního Uplace BMC týmu je šampión z Rothu – Dirk Bockel. Belgičané mají zálusk i další top hvězdy světového triatlonu. Jaké? Více informací v článku.

Stále v triatlonovém světě není moc plně profesionálních týmů, které by se rovnaly těm cyklistickým. Přesto trend posledních let ukazuje, že profesionální týmy mají budoucnost. Belgický Uplace BMC team je plně profesionální oddíl, který je zajištěn, jak materiálně, tak finančně. Největší hvězdou týmu je domácí Bart Aernouts, ale jsou zde i další zvučná jména světového triatlonu jako je Bert Jammaer, Alex Zeebroek, či Sofie Goos. Nyní tisková zpráva, která se objevila před několika dny, přivítala do Uplace novou posilu a to šampióna z Rothu, Lucemburčana Dirka Bockela! Dirk Bockel do letoška působil v lucemburském Leopard Trek týmu. Leopard Trek ale jak v triatlonu, tak v cyklistice přeskupil sponzory a Bockel byl náhle bez angažmá.

Belgický tým měl posílit i belgický blesk Marino Vanhoenacker. Ten ale vydal prohlášení, že zůstává v rakouském týmu Pewag, ve kterém působí i vítěz z Havaje 2006 Faris Al Sultan. Uplace má ale vysoké ambice – chce vybudovat nejsilnější profesionální tým, jehož členové budou pravidelně vyhrávat na Havaji. Šéf týmu Bob de Wolf se netají, že mají zálusk i na Frederika Vanlierdeho, či bratry Raelerty, kteří jsou sponzorováni titulním partnerem BMC.

Oficiální představení Uplace BMC Pro týmu proběhne 20. ledna a můžeme se jen těšit, které hvězdy světového triatlonu budou v sezóně 2014 oblékat typicky zelený dres a sedlat kola BMC.   

Hodnocení:
Přečteno 520x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně