Kam na start v roce 2014? Evropský Ironman

6.01.2014 -
Nejpopulárnější seriál na dlouhých tratích Ironman v Evropě nabízí už jen pár závodů, na které je možné se ještě přihlásit. Jedná se převážně o Ironman 70.3. Více Informací v článku.

Evropská sezóna začíná 10. května na půlce na Mallorce, co by Ironman 70.3 Mallorca. Pakliže přemýšlíte o brzkém startu sezóny, budete si muset počkat na rok 2015. Pro letošní rok Ironman Mallorca 70.3 hlásí plný stav.

O týden později, tedy 17. května se koná první Ironman Lanzarote - evropská Havaj. Na závod je stále možné se registrovat, i když organizátoři avizovali, že mají posledních 30 volných míst. Závod na Lanzarote patří k těm nejnáročnějším v celém seriálu Ironman.

Nové datum nabízí Ironman Aix en Provance 70.3, francouzská půlka má letos třetí ročník a ze září se přesunula na květen. Zde je stále možné se registrovat. Závod se koná 18.5. Dalším podnikem bude 25. května půlka v rakouském St. Poltenu. Závod je stále otevřený, přesto bývá každoročně vyprodaný, a to i díky tomu, že po závodě je možné si koupit slot na Ironman Klagenfurt pro nadcházející sezónu.

Minulý rok organizátoři byli donuceni závod kvůli nepřízni počasí zrušit. Letos je opět možné se přihlásit na Ironman 70.3 Rapparswil-Jona, který nabízí krásné scenérie švýcarské přírody. Závod je vypsán na 1. června.  Ve stejném datu se bude paralelně konat závod na půlce v Itálii – Ironman 70.3 Pescara.

 Ironman 70.3 UK  avizuje plný stav, závod se koná 15. června. Druhý ročník Ironman Luxembourg 70.3 se tentokrát uskuteční 21. června. Na závod je stále možné se registrovat.

V novém kabátě se představí dánská půlka Aarhus. Minulý rok Challenge Aarhus, letos Ironman 70.3 Aarhus se uskuteční 22. června a má stále volná místa.

Evropským svátkem triatlonu je Ironman Klagenfurt, který letos koliduje termínově s Ironman Nice – oba závody se konají 29. června a oba závody jsou vyprodány. 6. července se bude konat další ročník Ironman 70.3 Norway, závod má stále otevřenou registraci.

Ironman Frankfurt letos bude 6. července a tradičně je vyprodaný v den otevření registrace. I druhý britský závod, tentokrát Ironman Bolton má vyprodaný stav, závod proběhne 20. července

Stále otevřený je Ironman Switzerland, ten je vypsán na poslední červencový víkend, tedy na 27. července. Oblíbená, ale profilově náročná německá půlka ve Wiesbadenu stále nabízí volná místa. Závod bude 10. srpna a tradičně se jedná o mistrovství Evropy v polovičním ironmanu.   

16. sprna je Ironman Kalmar, ten je vyprodaný. Vyprodaný stav má i další severský závod Ironman Copenhagen, který je pro letošní rok vypsaný na 24. srpna.

23. srpna si premiérový ročník zažije jediný závod z východního bloku Ironman 70.3 Budapest, na tento závod je stále možné se registrovat. Třetí ročník nabídne 31. srpna Ironman 70.3 Zell am See, který má stále volná místa. Novým přírůstkem v rodině Ironman je Ironman 70.3 Ruegen, ten se koná 14. září a registrace je otevřená. Plný stav hlásí pro letošní rok i náročný závod Ironman Walles, který proběhne paralelně s Ironman 70.3 Ruegen.

Předposlední evropskou akcí je půlka na Lanzarote – 20. září, která má stále volné sloty. Posledním závodem bude nový závod na Mallorce. Závod proběhne na podobných tratích jako květnová půlka. Ironman Mallorca bude 27. září a registrace je otevřená.

 

Hodnocení:
Přečteno 1099x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně