Best of letošního dlouhého triatlonu – muži

13.12.2013 -
Přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co letošní dlouhý triatlon přinesl. Vychutnejte si ty nejlepší momenty sezóny 2013 v mužském podání.

Frederik Van Lierde -  úspěšnou sezónu zakončil triumfem na Havaji, kde profesorským stylem pojetí závodu jasně zvítězil. Uznání si ale zaslouží i výkon, který předvedl letos v Nice! V tak náročném závodě finišoval v novém traťovém rekordu 8:08,59 (0:48-4:33-2:42).

Bart Aernouts – bývalý duatlonista se doslova našel na dlouhých tratích. Jednoznačně patří mezi nejlepší běžce světového dlouhého triatlonu. To potvrdil letos na Ironman Nice – kde výkonem 2:37, se zařadil mezi hrstku vyvolených, kteří dali maratón v rámci ironmana pod 2:40. Na letošní Havaji (stejně jako minulý rok) zaběhl nejrychlejší běžecký čas dne (2:44,03).

Andrew Starykowicz – objev minulé sezóny dal o svých kvalitách opět vědět! Minulý rok stanovil nové cyklistické maximum (4:04 – Ironman Florida) a letos se na havaji pokoušel z historických tabulek smazat traťový rekord Normanna Stadlera. Nakonec letitý rekord těsně odolal. Přesto si Američan spravil chuť na Ironman Florida, kde posunul nové cyklistické maximum opět blíže zatím nepředstavitelné hranici čtyř hodin (4:02).

Ronnie Schildknecht – Švýcarský závodník stanovil nové světové maximum ve formě sedmi vítězství v řadě na jednom závodě. Letos po sedmé ovládl Ironman Zurich, což se v historii dlouhého triatlonu ještě nikomu nepodařilo. Marino Vanhoenacker má na kontě 6 prvenství na Ironman Klagenfurt. 

Eneko Llanos – letos Eneko Llanos zažil opravdu vydařenou sezónu a své postavení světové špičky potvrdil na letošním Ironman Frankfurt. Zde se tradičně sešla obrovská konkurence včetně bývalého havajského šampióna Peta Jacobse. Eneko suverénně zvítězil a v drtivém finiši se opět podíval pod hranici osmi hodin. Svým výkonem se pasoval do role favorita v Koně, kde ale finišoval na 11. místě. 

Sebastian Kienle – po zdravotních problémech z úvodu sezóny se postupně vracel do formy. Na šampionátu v Las Vegas opět zaskočil soupeře drtivým pojetím cyklistiky, kde byl k nedostižení. Připsal si druhý světový titul v řadě! Na Havaji po loňském 4. místo bral letos bronz.

Victor del Corral – del Corral se zapsal do letošních tabulek svým doublem. Nejprve v novém osobním a traťovém rekordu zvítězil na Ironman Florida, kde zaznamenal historicky osmý nejlepší čas vůbec (7:53,12) a o 10 dní později ovládl i Ironman Arizona.

Birk Bockel – Lucemburčan drží letošní nejlepší čas na ironmanu - 7:52,01 což je zároveň šestý nejlepší čas dlouhého triatlonu vůbec. Své nové maximum letos stanovil na  Challenge Roth, kde suverénním způsobem pojetí závodu nenašel přemožitele.

 

Hodnocení:
Přečteno 1080x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl