Best of letošního dlouhého triatlonu – muži

13.12.2013 -
Přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co letošní dlouhý triatlon přinesl. Vychutnejte si ty nejlepší momenty sezóny 2013 v mužském podání.

Frederik Van Lierde -  úspěšnou sezónu zakončil triumfem na Havaji, kde profesorským stylem pojetí závodu jasně zvítězil. Uznání si ale zaslouží i výkon, který předvedl letos v Nice! V tak náročném závodě finišoval v novém traťovém rekordu 8:08,59 (0:48-4:33-2:42).

Bart Aernouts – bývalý duatlonista se doslova našel na dlouhých tratích. Jednoznačně patří mezi nejlepší běžce světového dlouhého triatlonu. To potvrdil letos na Ironman Nice – kde výkonem 2:37, se zařadil mezi hrstku vyvolených, kteří dali maratón v rámci ironmana pod 2:40. Na letošní Havaji (stejně jako minulý rok) zaběhl nejrychlejší běžecký čas dne (2:44,03).

Andrew Starykowicz – objev minulé sezóny dal o svých kvalitách opět vědět! Minulý rok stanovil nové cyklistické maximum (4:04 – Ironman Florida) a letos se na havaji pokoušel z historických tabulek smazat traťový rekord Normanna Stadlera. Nakonec letitý rekord těsně odolal. Přesto si Američan spravil chuť na Ironman Florida, kde posunul nové cyklistické maximum opět blíže zatím nepředstavitelné hranici čtyř hodin (4:02).

Ronnie Schildknecht – Švýcarský závodník stanovil nové světové maximum ve formě sedmi vítězství v řadě na jednom závodě. Letos po sedmé ovládl Ironman Zurich, což se v historii dlouhého triatlonu ještě nikomu nepodařilo. Marino Vanhoenacker má na kontě 6 prvenství na Ironman Klagenfurt. 

Eneko Llanos – letos Eneko Llanos zažil opravdu vydařenou sezónu a své postavení světové špičky potvrdil na letošním Ironman Frankfurt. Zde se tradičně sešla obrovská konkurence včetně bývalého havajského šampióna Peta Jacobse. Eneko suverénně zvítězil a v drtivém finiši se opět podíval pod hranici osmi hodin. Svým výkonem se pasoval do role favorita v Koně, kde ale finišoval na 11. místě. 

Sebastian Kienle – po zdravotních problémech z úvodu sezóny se postupně vracel do formy. Na šampionátu v Las Vegas opět zaskočil soupeře drtivým pojetím cyklistiky, kde byl k nedostižení. Připsal si druhý světový titul v řadě! Na Havaji po loňském 4. místo bral letos bronz.

Victor del Corral – del Corral se zapsal do letošních tabulek svým doublem. Nejprve v novém osobním a traťovém rekordu zvítězil na Ironman Florida, kde zaznamenal historicky osmý nejlepší čas vůbec (7:53,12) a o 10 dní později ovládl i Ironman Arizona.

Birk Bockel – Lucemburčan drží letošní nejlepší čas na ironmanu - 7:52,01 což je zároveň šestý nejlepší čas dlouhého triatlonu vůbec. Své nové maximum letos stanovil na  Challenge Roth, kde suverénním způsobem pojetí závodu nenašel přemožitele.

 

Hodnocení:
Přečteno 1079x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek