McCormack vyzval Armstronga k duelu

5.12.2013 -
Dvojnásobný havajský šampión Chris McCormack hledá nové výzvy. Nyní přes sociální sít Twitter poslal vzkaz bývalému sedminásobnému vítězi Tour de France Lanci Armstrongovi. Více o výzvě v článku.
Australan Chris McCormack je jedním z nejvýraznějších a nejosobitějších postav světového triatlonu. Na svém kontě má mnoho vítězství a světových titulů. Pravděpodobně ten nejcennější je dvojnásobný titul mistra světa z Havaje z roku 2007 a 2010. Nyní na sklonu své bohaté kariéry hledá nové výzvy –  impulsy.

V roce 2012 se světový triatlon těšil zájmu světových médií, když tehdy ještě sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong oznámil, že chce závodit na Havaji na mistrovství světa. A jak Lance Armstrong řekl, tak učinil a své přípravě podřídil vše. Vrhnul se do kolotoče série Ironman bez respektu a na polovičních ironmanech se začal prosazovat. Zkoušel nové materiály, aero pozice a každým závodem se zlepšoval. Na půlce na Havaji vytvořil nový traťový rekord, když ostatní soupeře deklasoval v cyklistické části. Jeho ironmanským debutem měla být Nice, což byla logická volba kvůli okolí, které Armstrong moc dobře zná z dob profi cyklistiky. Před jeho očekáváným startem se ale rozběhl kolotoč jeho dopinkové aféry a okolnosti nabraly nový směr. Lance Armstrong po přiznání k systematickému dopingu dostal zákaz startu na všech sportovních akcích. Od té doby Armstrong zmizel z mediálního působení, a když o něm je zmínka, tak pouze spojená se stínem dopinkové aféry. 


Nyní se na sociální síti Twitter objevil pro Amrstronga vzkaz: „ Pojď si to rozdat jeden na jednoho v soukromém závodě. Ty a já! Nikdo jiný.“ Armstrong odvětil: ,,Zda-li to myslíš vážně, zavolej mi a vše probereme!´´
Chystá se tedy triatlonová událost, která nemá obdoby – Armstrong (42) vs McCormack (40)? Nebo se jedná pouze o ,,novinářskou kachnu´´? To se ukáže v nadcházejících týdnech a měsících.


  

Hodnocení:
Přečteno 1540x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně