McCormack vyzval Armstronga k duelu

5.12.2013 -
Dvojnásobný havajský šampión Chris McCormack hledá nové výzvy. Nyní přes sociální sít Twitter poslal vzkaz bývalému sedminásobnému vítězi Tour de France Lanci Armstrongovi. Více o výzvě v článku.
Australan Chris McCormack je jedním z nejvýraznějších a nejosobitějších postav světového triatlonu. Na svém kontě má mnoho vítězství a světových titulů. Pravděpodobně ten nejcennější je dvojnásobný titul mistra světa z Havaje z roku 2007 a 2010. Nyní na sklonu své bohaté kariéry hledá nové výzvy –  impulsy.

V roce 2012 se světový triatlon těšil zájmu světových médií, když tehdy ještě sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong oznámil, že chce závodit na Havaji na mistrovství světa. A jak Lance Armstrong řekl, tak učinil a své přípravě podřídil vše. Vrhnul se do kolotoče série Ironman bez respektu a na polovičních ironmanech se začal prosazovat. Zkoušel nové materiály, aero pozice a každým závodem se zlepšoval. Na půlce na Havaji vytvořil nový traťový rekord, když ostatní soupeře deklasoval v cyklistické části. Jeho ironmanským debutem měla být Nice, což byla logická volba kvůli okolí, které Armstrong moc dobře zná z dob profi cyklistiky. Před jeho očekáváným startem se ale rozběhl kolotoč jeho dopinkové aféry a okolnosti nabraly nový směr. Lance Armstrong po přiznání k systematickému dopingu dostal zákaz startu na všech sportovních akcích. Od té doby Armstrong zmizel z mediálního působení, a když o něm je zmínka, tak pouze spojená se stínem dopinkové aféry. 


Nyní se na sociální síti Twitter objevil pro Amrstronga vzkaz: „ Pojď si to rozdat jeden na jednoho v soukromém závodě. Ty a já! Nikdo jiný.“ Armstrong odvětil: ,,Zda-li to myslíš vážně, zavolej mi a vše probereme!´´
Chystá se tedy triatlonová událost, která nemá obdoby – Armstrong (42) vs McCormack (40)? Nebo se jedná pouze o ,,novinářskou kachnu´´? To se ukáže v nadcházejících týdnech a měsících.


  

Hodnocení:
Přečteno 1544x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen