McCormack vyzval Armstronga k duelu

5.12.2013 -
Dvojnásobný havajský šampión Chris McCormack hledá nové výzvy. Nyní přes sociální sít Twitter poslal vzkaz bývalému sedminásobnému vítězi Tour de France Lanci Armstrongovi. Více o výzvě v článku.
Australan Chris McCormack je jedním z nejvýraznějších a nejosobitějších postav světového triatlonu. Na svém kontě má mnoho vítězství a světových titulů. Pravděpodobně ten nejcennější je dvojnásobný titul mistra světa z Havaje z roku 2007 a 2010. Nyní na sklonu své bohaté kariéry hledá nové výzvy –  impulsy.

V roce 2012 se světový triatlon těšil zájmu světových médií, když tehdy ještě sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong oznámil, že chce závodit na Havaji na mistrovství světa. A jak Lance Armstrong řekl, tak učinil a své přípravě podřídil vše. Vrhnul se do kolotoče série Ironman bez respektu a na polovičních ironmanech se začal prosazovat. Zkoušel nové materiály, aero pozice a každým závodem se zlepšoval. Na půlce na Havaji vytvořil nový traťový rekord, když ostatní soupeře deklasoval v cyklistické části. Jeho ironmanským debutem měla být Nice, což byla logická volba kvůli okolí, které Armstrong moc dobře zná z dob profi cyklistiky. Před jeho očekáváným startem se ale rozběhl kolotoč jeho dopinkové aféry a okolnosti nabraly nový směr. Lance Armstrong po přiznání k systematickému dopingu dostal zákaz startu na všech sportovních akcích. Od té doby Armstrong zmizel z mediálního působení, a když o něm je zmínka, tak pouze spojená se stínem dopinkové aféry. 


Nyní se na sociální síti Twitter objevil pro Amrstronga vzkaz: „ Pojď si to rozdat jeden na jednoho v soukromém závodě. Ty a já! Nikdo jiný.“ Armstrong odvětil: ,,Zda-li to myslíš vážně, zavolej mi a vše probereme!´´
Chystá se tedy triatlonová událost, která nemá obdoby – Armstrong (42) vs McCormack (40)? Nebo se jedná pouze o ,,novinářskou kachnu´´? To se ukáže v nadcházejících týdnech a měsících.


  

Hodnocení:
Přečteno 1545x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.