Víkendové výsledky z dlouhého triatlonu

3.09.2013 -
Víkend přinesl zajímavé výsledky z dlouhého triatlonu. Několika Čechům se podařilo vybojovat velmi kvalitní umístění a některým i to pódiové. Lenka Králová ve své premiéře na Ironmanských distancích dokončila za 9:30 Více informací v článku.

Ironman Japan

Obnovený závod v Zemi vycházejícího slunce ovládl Dán Martin Jensen. Ten se v daných náročných podmínkách, hlavně co se týká výškových metrů, vypořádal se závodem vítězně (8:47). Druhé místo obsadil Petr Vabroušek (9:19). Třetí místo pak obsadil domácí Tohara Kaito (9:27). Vabroušek nebyl jediným Čechem v Japonsku – Josef Svoboda (12:28) rovněž pokořil tento náročný závod. V ženách zvítězila Thajka Yo-Li (10:12).

Cologne226 triathlon

Přelom srpna a září je tradiční termín konání triatlonového víkendu v Kolíně nad Rýnem. Od pátku do neděle je Kolín nabitý triatlonem od dětských kategorií přes sprint a olympijský triatlon až po polovičního a celého ironmana. Závod podruhé za sebou ovládl Němec Christian Nitschke (8:17). Druhý byl Jens Kaiser 8:27 (například bral 4.místo v loni v Regensburgu). Třetí místo vybojoval Stefan Eichheimer (8:42). Tomáš Mika obsadil osmé místo v celkovém pořadí (8:59,53).V ženách zvítězila veteránka Beate Goetz (9:07). Lenka Králová, která v Kolíně debutovala na ironmanských tratích brala druhé místo (9:30). Třetí místo patří Sandře Wullendkord (9:50).

Výsledky i ostatních českých závodníků ZDE

Ironman Zell am See 70.3

Druhý ročník půlky v atraktivní oblasti Zell am See byl opět velmi rychlý, ale chladný. Závod ovládl Ir Gavin Noble. Gavin Noble je ostříleným závodníkem z olympijského triatlonu, který opět potvrdil dominanci závodníků na půlce z olympijského triatlonu. Druhé místo bral Nils Frommhold, ten úspěšně kombinuje půlky a závody německé Bundes-ligy. Třetí místo obsadil loňský vítěz Alessandro Degasperi z Itálie. V ženách se prosadila Eimair Mullan – vítězka Ironman Walles. Druhé místo brala Eva Wutti, která se nedávno blýskla v Kodani skvělým časem (8:37). Třetí pak byla Polka Ewa Bugdol.

Nejlepším Čechem v Zell am See byl Jarda Brynda, který bral celkově 16.místo (4:09). Páté místo ve své věkové kategorii a zároveň druhý Čech byl David Procházka (4:29). O minutu za Procházkou finišoval Josef Křivánek. Simona Vykoukalová brala jedenácté místo v kategorii profi (4:45).

Ostatní vystoupení početné české výpravy ZDE

Challenge Walchsee-Kaiserwinkl

Půlka v rakouských alpách nejlépe vyšla pro Jammese Cunnamu – loňského vítěze z Rothu. Druhé místo vybojoval Timo Bracht, třetí byl Australan Todd Skipworth. V ženách se prosadila Yvonne Van Vlerken, před suverénkou z Kalmaru Jodie Swallow. Třetí místo obsadila Finka Kaisa Lehtonene. Eva Potůčková uzavřela ženské TopTen.

Ostatní výsledky českých závodníků ZDE

Challenge Vichy ETU mistrovství světa v Ironmanu

Challenge Vichy coby mistrovství světa ETU v ironmanu ovládl Chorvat Andrej Vistica. Druhé místo obsadil domácí Trevor Delsaut a třetí příčku bral opět domácí Jose Jeuland. Rudolf Cogan vybojoval osmé místo, Jan Oppolzer deváté. V ženách se prosadila Němka Diana Riesler.