Výsledky víkendové světové série v Ironmanu, Inferna a Embrunmana

19.08.2013 -
Víkend to byl nabitý závody. Amerika a Austrálie nabídla pár tradičních závodů včetně mistrovství severní Ameriky na Ironman Mont-Tremblant. V Evropě byly dva pekelné závody a to slavný Inferno triathlon a legendární Embrunman.

Ironman 70.3 Timberman

Pátý ročník Ironman 70.3 Timberman ovládl populární Andy Potts. Druhé místo bral Australan Leon Griffin a třetí místo obsadil Němec Andreas Dreitz. V ženách zvítězila Melissa Hauschildt, druhá dokončila Amanda Stevens a třetí místo brala Amber Ferreira. Osmou ženou celkového pořadí a první ve své věkové kategorii závod dokončila Česka žijící v Americe Jana Richtrová.

Ironman 70.3 Yeppon

Australská půlka letos oslavila třetí ročník, který ovládl domácí Tim Reed v mužích. V ženách se prosadila Gina Crawford z Nového Zélandu.

Ironman Mont-Tremblant

Druhý ročník kanadského ironmana přinesl zajímavou podívanou a nabité startovní pole profesionálů. V mužích se prosadil Australan Luke Bell (8:26). Druhé místo bral Američan Brandon Marsh. Třetí příčku v celkovém pořadí pak obsadil Belgičan Bert Jammaer. V ženách se z vítězství radovala Američanka Mery-Beth Ellys (9:07).  Za necelých deset minut za Ellys finišovala Australanka Becca Keat a třetí místo brala Němka a vítězka z Curychu Anja Beranek.

Embrunman triathlon

Embrunman triathlon je závod určený pro „horské blechy“ než pro silově vybavené tempaře. Dostat se v tomto závodě pod 10hodin je úspěch hodný obdivu. Nicméně obdiv si zaslouží asi každý, kdo vůbec o tomto závodě uvažuje. V roce 2008 Petr Vabroušek vyrazil na slavného Embrunmana a obsadil zde 11. místo (10:47). Od roku 2009 začal závodu úřadovat Španěl Marcel Zamora. V ten samý rok se závodu zúčastnila Laďka Císařovská, ale připsala si jen zápis DNF. V roce 2010 v ženách zazářila naše Tereza Macel a double si připsal Zamora. V roce 2011 se na startu ukázal olympionik Jan Řehula a obsadil 13. místo (11:01). Minulý rok patřil opět Zamorovi a domácí Jaenne Collogne.  Letos svojí nadvládu potvrdil opět Marcel Perez Zamora a svůj double si připsala domácí Jeanne Collogne.

Inferno triathlon

Švýcarský Inferno triathlon má oprávněné přízvisko, tento závod je opravdové peklo. Plavecká část měří 3,1km, potom následuje silniční část cyklistiky o délce 97km s převýšením 2145 m.n.m. a pak triatlet přesedne na horské kolo, na kterém ho čeká 30 kilometrů s převýšením 1180 metrů.  Po cyklistické části následuje část běžecká o délce 25km ale s 2175 výškovými metry. Celkově tedy závodník překoná přes 5500 výškových metrů. Letos závod ovládl německý xterák Felix Schumann (8:42). V ženách pak byla nejlepší domácí Sonja Gerster (9:41). Letos se švýcarského inferna zúčastnilo i početné pole českých závodníků z Energy teamu pod taktovkou zkušeného Jana Strangmullera. Dáša Svěráková obsadila osmé místo, čímž zaznamenala nejlepší české umístění.