Ironman UK opět pro Halkswortha a Norseman pro Stierla

4.08.2013 -
Dva závody určené pro drsňáky se konaly během tohoto víkendu. Ironman UK opět patří Danielu Halksworthovi a slavného Norsemana ovládl Murkus Stierl. Více informaci v článku.

Ironman UK

Minulý rok Petr Vabroušek bojoval v Boltonu o pódium a možná kvůli defektu přišel o cenné vítězství. Závod ovládl domácí Daniel Halksworth ze slavného TBB teamu. Letos se ve startovním poli sešla zvučná britská jména dlouhého triatlonu, jakou jsou například: manželé Baylissovi, obhájce loňského titulu Daniel Halkswort či Joe Skipper.  V Boltonu panovalo typické britské počasí, což asi ocenila celá řada registrovaných středoevropanů, které v minulých dnech sužovalo tropické počasí. O letošním vítězi v mužském závodě rozhodl až závěrečný běh, kde Daniel Halksworth (8:45) zdolal svého krajana Stephena Baylisse (8:49). Trojici na stupních vítězů doplnil opět Brit Joe Skipper (8:51). Mezi ženami stylem start-cíl zvítězila Lucy Gossage (9:29). Na druhém místě finišovala Joanna Carritt (10:05) a na třetím místě závod dokončila Amy Forshaw (10:28). V mužích M40 obsadil páté místo Josef Pavlík (10:16 – 1:05, 5:51,3:13). Již je potvrzeno konání jubilejního desátého ročníku v roce 2014 a organizátoři slibují navýšení celkové kapacity pro více než tři tisíce závodníků.

Norseman

Švýcarský šampión Markus Stierl ovládl letošní ročník Norsemana v čase 11:25,16.  Mezi ženami se pak dokázala prosadit domácí Inger Liv Bjerkreim Nilsen (12:43,14). Letošní podmínky závodu byly pro závodníky poměrně příznivé. Teplota vody v Norsku byla nezvykle vysoká, přesáhla hodnotu 18 stupňů Celsia. Teplota vzduchu byla o pět stupňů nižší.